Sari la conținut
Forum Roportal
syrinx1111

Ce format sa folosesc?

Postări Recomandate

Cum sa fac sa vad filmele de pe camera digitala si la DVD-ul de la TV nu doar la comp?

Extensia filmelor este AVI. Trebuie sa folosesc un convertor de extensii film sau sa le scriu altfel cu Nero?

De ce-mi citeste doar pozele?

 

Ma poate cineva ajuta? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Formatul .avi e doar un container pentru altele. Poti coda un film .avi folosind Xvid sau DivX, Indeo sau ce mai vrei tu acolo, si tot .avi se va numi. Uita-te pe pagina de net a producatorului playerului, ce formate suporta exact. Si apoi convertesti filmele respective, sau setezi camera sa foloseasca una din compresiile respective :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfat!

 

Am intrat pe site la Memorex si zice ca:

 

Format Compatibility

DVD, VCD, CD player with built-in MP3 decoder

Audio CD, CD-R/-RW, MP3 CD, and picture CD playback

 

 

Iar camera este CASIO Ex-S500. Nu mai am instructiunile, dar m-am uitat in meniu si nu cred ca pot sa modific tipul fisierului.

 

O sa ma multumesc sa le vad pe comp pana o sa-mi permit sa-mi iau un DVD mai performant :flowers:

 

Ms :clapping:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca DVD playerul nu iti citeste formatul AVI (divx-uri, mai popular) trebuie - fie sa te multumesti doar cu vizionarea fisierului pe computer, fie sa transformi fisierul avi intr-un format DVD (cauta pe internet programe gen AVI TO DVD, cu siguranta sunt destule. Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Finally I did it :bye:

 

Si a fost atat de simplu....

 

Oricum, in caz ca mai sunt si alti bobocei ca mine in chestii de-astea, am folosit programul WinAvi si am transformat din AVI in DVD.... pt mine o problema atat de mare... si a fost mai usor decat credeam!

 

daemon si contele, multumesc pt ajutor! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×