Sari la conținut
Forum Roportal
Saharian

Roportalieni de aiurea , intilniti-va !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca norocul/soarta va trimit in calatorii externe, spuneti aici detalii in ideea

de a facilita intilniri reale ale userilor roportal.

Nu uitati : raspunderea va apartine :crazy:

La fel si satisfactiile - daca vor exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor!

 

Eu sunt in Newartk (California)... stau la Mariott Inn Residence ( pe banii firmei :D ) asa ca daca treceti pe aici sau prin apropiere mancam un steak vis-a-vis si facem o baie in piscina.

 

Va pup :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragilor!

 

Eu sunt in Newartk (California)... stau la Mariott Inn Residence ( pe banii firmei :D ) asa ca daca treceti pe aici sau prin apropiere mancam un steak vis-a-vis si facem o baie in piscina. Va pup :D

 

 

 

Bine ai venit in State Sei' !!!

 

Esti pentru prima oara in California? cum iti place San Francisco? dar gustul steak-ului american?

 

Vizita sa-ti fie cat mai placuta ca altceva nu conteaza acum !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ai venit in State Sei' !!!

 

Esti pentru prima oara in California? cum iti place San Francisco? dar gustul steak-ului american?

 

Vizita sa-ti fie cat mai placuta ca altceva nu conteaza acum !!!

mai bine te duceai s-o vezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ai venit in State Sei' !!!

 

Esti pentru prima oara in California? cum iti place San Francisco? dar gustul steak-ului american?

 

Vizita sa-ti fie cat mai placuta ca altceva nu conteaza acum !!!

 

 

Merci, merci. Nu sunt pentru prima oara aici, am mai fost anul treciut in Octombrie si imi place foarte mult. SFo e pe lista oraselor favorite, imi place foarte mult atmosfera orasului. Si steakul e excelent!!!

 

Desi sunt aici in delegatie si pana acum nu am prea avut timp de nimic, totusi ideea ca sunt in State compenseaza oarecum cele 12 de munca... si se pare ca de maine voi avea un program mai lejer, asa ca poate apuc sa vad oceanul, San Francisco, sa fac some shopping you know :mellow:

 

Acum sunt in camera de hotel, beau Redwood Creek - merlot, in surdina merge Comedy Channel...afara e un soare superb si 18 grade and yeah life is hard :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai bine te duceai s-o vezi...

 

 

Eu sint la distanta de 800 de mile terestre de San Francisco, California, 1280 km.

 

Cu masina conduc cel putin 20 de ore un drum, avionul face 2 ore dar cu 3 ore inainte trebuie sa fiu la aeroport,

iar bilet de avion trebuie cumparat cel putin cu 2 saptamini inainte sa fie si pretul mai ieftin altfel nu se merita oboseala.

 

Daca ma anunta din timp sa fac si eu aranjamente puteam sa dau o fuga, altfel din pacate nu am cum pe short notice.

 

Daca merg eu acolo, stau singura in hotel sau ma plimb ca ea este ocupata toata ziua.

Americanii mereu spun ca business cu pleasure nu se prea amesteca !!!

 

Imi pare rau!

 

 

 

 

Acum sunt in camera de hotel, beau Redwood Creek - merlot, in surdina merge Comedy Channel...afara e un soare superb si 18 grade and yeah life is hard :mellow:

 

 

 

Ma bucur ca te simti bine si est cazata acceptabil, precum ai mai fost aici, nu ti se pare asa de salbatic vestul !!!

 

Are camera vedere la Golful San Francisco ??? trage niste poze si cand ajungi acasa o sa ai despre ce scrie.

 

Daca pot sa te ajut cu ceva de la distanta, eu citesc mesajele foarte des pe computer.

 

Spor la munca, desi e cam lung ziua de lucru, dar vor sa absorbi cat mai multa informatie in acest timp.

 

In piscina apa este incalzita, relaxeaza-te!!! Singura ai venit de la firma?

 

Merita gustat si mancarea mexicana originala, Sizzling Chicken Fajita este foarte bun !!! un platou de carne de pe gratar, seamana mult cu ceea ce deja cunosti si n-are condimente necunoscute in caz ca nu-ti place ceva.

 

Doar zile si seri placute iti doresc sa petreci in Sunny California !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la noi nu e soare, dar e piscina cu jacuzzi si sauna.

:yahoo:

facem si noi ce putem

Sunt la marea baltica .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la noi nu e soare, dar e piscina cu jacuzzi si sauna.

:stars:

facem si noi ce putem

Sunt la marea baltica .

 

 

wow, suna interesant. Sunt convinsa ca si acolo e foarte frumos. Eu am facut deja poze, asa ca sper ca si tu faci:-)

 

 

 

Eu sint la distanta de 800 de mile terestre de San Francisco, California, 1280 km.

 

Cu masina conduc cel putin 20 de ore un drum, avionul face 2 ore dar cu 3 ore inainte trebuie sa fiu la aeroport,

iar bilet de avion trebuie cumparat cel putin cu 2 saptamini inainte sa fie si pretul mai ieftin altfel nu se merita oboseala.

 

Daca ma anunta din timp sa fac si eu aranjamente puteam sa dau o fuga, altfel din pacate nu am cum pe short notice.

 

Daca merg eu acolo, stau singura in hotel sau ma plimb ca ea este ocupata toata ziua.

Americanii mereu spun ca business cu pleasure nu se prea amesteca !!!

 

Imi pare rau!

Ma bucur ca te simti bine si est cazata acceptabil, precum ai mai fost aici, nu ti se pare asa de salbatic vestul !!!

 

Are camera vedere la Golful San Francisco ??? trage niste poze si cand ajungi acasa o sa ai despre ce scrie.

 

Daca pot sa te ajut cu ceva de la distanta, eu citesc mesajele foarte des pe computer.

 

Spor la munca, desi e cam lung ziua de lucru, dar vor sa absorbi cat mai multa informatie in acest timp.

 

In piscina apa este incalzita, relaxeaza-te!!! Singura ai venit de la firma?

 

Merita gustat si mancarea mexicana originala, Sizzling Chicken Fajita este foarte bun !!! un platou de carne de pe gratar, seamana mult cu ceea ce deja cunosti si n-are condimente necunoscute in caz ca nu-ti place ceva.

 

Doar zile si seri placute iti doresc sa petreci in Sunny California !!!

 

 

Nu sunt in San Francisco ci intr-un mic orasel langa SFO: Newark. Poze am facut si mai fac, nu stiu cand voi avea timp si chef sa le incarc...

Ieri am fost la un restaurant cu specific peruvian! Mancare excelenta, decor in concordanta cu specificul restaurantului numit de altfel Machu Pichu... singurul detaliu care m-a deranjat erau baloanele in forma de inimioara agatate pe peste tot prin restaurant.

De descurcat ma decurc si nu sunt singura: sunt cu doi colegi si cu sotia unuia dintre ei... ma gandesc ca data viitoare il aduc si eu pe sotul meu.

 

Daca am putin noroc data viitoare vin pentru sase saptamani sau de doua ori cate trei cu mici pauze... Rugam tinerea pumnilor!. Multumim anticipat :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow, suna interesant. Sunt convinsa ca si acolo e foarte frumos. Eu am facut deja poze, asa ca sper ca si tu faci:-)

:stars: sa punem si poze aici.

Ieri am fost la un restaurant cu specific peruvian! Mancare excelenta, decor in concordanta cu specificul restaurantului numit de altfel Machu Pichu... singurul detaliu care m-a deranjat erau baloanele in forma de inimioara agatate pe peste tot prin restaurant.

noi am fost la un altul, specific international la etajul 12 (parca)..iar eu am rau de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt in San Francisco ci intr-un mic orasel langa SFO: Newark. Poze am facut si mai fac, nu stiu cand voi avea timp si chef sa le incarc...

Ieri am fost la un restaurant cu specific peruvian! Mancare excelenta, decor in concordanta cu specificul restaurantului numit de altfel Machu Pichu... singurul detaliu care m-a deranjat erau baloanele in forma de inimioara agatate pe peste tot prin restaurant.

De descurcat ma decurc si nu sunt singura: sunt cu doi colegi si cu sotia unuia dintre ei... ma gandesc ca data viitoare il aduc si eu pe sotul meu.

 

Daca am putin noroc data viitoare vin pentru sase saptamani sau de doua ori cate trei cu mici pauze... Rugam tinerea pumnilor!. Multumim anticipat :stars:

 

 

 

Happy Valentine's Day !!! ca inimioarele pentru asta erau agatate sa incante publicul/clientii americani!!!

 

Desi nu merge de multe ori nici decoratia de Craciun, dar pentru placerea multimii se va decora cu ornamente de salon chiar si in restaurantul pe tema "Cautatori de Aur" unde in decoratia de baza sint haine si echipamnet vechi de pe timpul pionierilor, un magar artificial incarcat cu sarsanele, bocanci vechi, tirnacop, satra amarita etc. ... documente vechi atestind ca lucrezi pe pamintul tau.

 

Mult noroc pe viitor!!! poate iti ofera si o munca pana la urma ca este mai rentabil sa fii aici decat sa faci naveta!!!

 

Pentru mine Newark cade tot in zona de San Francisco si imprejurimi !!! asta pentru ca m-am obisnuit cu distantele mari de aici ce avem de "calatorit" zilnic. M-am gandit si la rapotalieni sa stie in care parte al Californiei te bucuri de zile insorite, sa nu mai caute pe harti. Ai observat ca eu sint mereu cu detalii, nu ma pot abtine.

 

In continuare sejour placut si spor la munca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×