Sari la conținut
Forum Roportal
johnymic

Gardulet din cauciucuri uzate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mmm arata chiar bine ..... oare cat mai costa o masina de busteni ? Daca gasesc si ceva busteni mai grosi as putea sa ii scobesc un pic la mijloc si sa ii umplu ca pamant sa pun flori in ei :flowers:

Multumesc de sfat. O sa ma interesez sa vad cum e cu butucii. Nu prea mi-ar veni nici sa dau nu stiu cate milioane pe ei :flowers:

 

Am si cateva poze poate va mai vin idei :flowers: . Le gasiti aici

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinailin...incam/my_photos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mmm arata chiar bine ..... oare cat mai costa o masina de busteni ? Daca gasesc si ceva busteni mai grosi as putea sa ii scobesc un pic la mijloc si sa ii umplu ca pamant sa pun flori in ei :jester:

Multumesc de sfat. O sa ma interesez sa vad cum e cu butucii. Nu prea mi-ar veni nici sa dau nu stiu cate milioane pe ei :)

 

Am si cateva poze poate va mai vin idei :jester: . Le gasiti aici

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinailin...incam/my_photos

 

 

nu stiu cat costa bustenii, dar daca sunt mai grosi, ii spargi sau tai pe jumatate.

eu ti-as recomanda sa sa faci niste jardiniere din scanduri si sa le prinzi lipit de casa pe niste pari de 25-30 cm

in loc de pari mai poti folosi caramida, chiar si din recuperari, dar sa nu ai probleme cu aia de la primarie.

post-77258-1172992892_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Johnymic,de ce nu aduci tu niste bolovani de rau,ii zidesti frumusel,si iti iese o bordura mai inalta,in spatele careia pui gard viu... sau trandafiri in spatele gardului viu.Trandafirii nu trebuie sa-i tot plantezi,doar ii tunzi cand trebuie si ai si un decor frumos tot timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Johnymic,de ce nu aduci tu niste bolovani de rau,ii zidesti frumusel,si iti iese o bordura mai inalta,in spatele careia pui gard viu... sau trandafiri in spatele gardului viu.Trandafirii nu trebuie sa-i tot plantezi,doar ii tunzi cand trebuie si ai si un decor frumos tot timpul.

 

ok de acord dar de unde iau bolovanii :- . M-as duce la rau dupa ei dar nu am masina ca sa ii aduc. Anul trecut am fost la munte si am gasit piatra (sau mai bine zis PIETROIUL) perfecta dar cand le-am spus celor cu care eram ca vreau piatra acasa (vreau sa amenajez si o mini mini cascada in curte) s-au prapadit de ras. Recunosc ca e cam mare dar inca mai cred ca as putea-o aduce de acolo cu o masina. O puteti vedea aici:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinailin...m/ph//my_photos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa piatra, si este perfecta pentru "O fantana in gradina".Daca tot te chinui sa o aduci ,ar fi pacat sa o folosesti la gard. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumoasa piatra, si este perfecta pentru "O fantana in gradina".Daca tot te chinui sa o aduci ,ar fi pacat sa o folosesti la gard. :-

 

Nuuuuuu, nici nu ma gandeam sa o folosesc la gard. :giggle: . Mi-am lasat un coltisor in curte (e adevarat ca e mic dare e al meu) in care am planuit sa fac un fel de cascada. Asta e un proiect mai vechi pe care sper sa il finalizez in vara asta. Nu vreau nimic complicat doar o balta in care sa curga un pic de apa acolo dar cu piatra aia ar fi fost ceva super fain. Am sa va arat poze cand reusesc sa fac ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de amenajat curtea,tu ti-ai facut un proiect,sau faci asa din cap...cum iti vine???Vreau si eu sa amenajez curtea dar ma gandesc sa fac un proiect,ca sa vad exact cum va arata...Ce program pot folosi pentru asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo de amenajat curtea,tu ti-ai facut un proiect,sau faci asa din cap...cum iti vine???Vreau si eu sa amenajez curtea dar ma gandesc sa fac un proiect,ca sa vad exact cum va arata...Ce program pot folosi pentru asta?

 

Eu nu i-as spune chiar proiect dar m-am gandit putin inainte cam ce si cum as vrea sa fac. M-am si jucat putin in excel desenand si masurand cam cum va arata totul. As fi vrut sa pun de toate acolo (balansoar sau hamac, gratar, flori, gazon, casacada) dar din pacate curtea mea e foarte mica si nu am avut loc de prea multe, iar ceea ce am putut totusi sa fac a trebuit sa reduc mult ca dimensiuni. Exista intr-adevar si un program pentru amenajari folosit de unele firme, foarte complex care iti da si sfaturi despre diferite specii - daca au destul spatiu sa se dezvolte in locul ales de tine si daca sunt potrivite, dar nu stiu exact cum se numeste. Dupa renovarea casei eu nu am avut prea multi bani de investit in amenajarea curtii si de aceea nu am apelat la o firma si m-am bazat pe ce puteam face eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel e si la mine,dar credeam ca stii vreun program ,ceva,ca sa-i dau o forma,ca altfel nu am inspiratie.

Pentru gard,eu zic , ca mai poti face si niste panouri din lemn,pe care sa le montezi pe niste stalpi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel e si la mine,dar credeam ca stii vreun program ,ceva,ca sa-i dau o forma,ca altfel nu am inspiratie.

Pentru gard,eu zic , ca mai poti face si niste panouri din lemn,pe care sa le montezi pe niste stalpi.

 

hai ca va dau eu idei. :blink: sa-mi ziceti daca mai vreti. :flowers: post-77258-1173367114_thumb.jpg

post-77258-1173367102_thumb.jpg post-77258-1173367130_thumb.jpg [att

achment=22502:polichetti_po.jpg]

post-77258-1173367157_thumb.jpg

post-77258-1173367172_thumb.jpg

post-77258-1173367191_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×