Sari la conținut
Forum Roportal
sclavutza

cel mai usor mod de a slabi?

Postări Recomandate

8)  daca stie careva va rog ziceti-mi si mie!!! ce va costa?

[snapbacca]28393[/snapbacca]

Da, metode de slabit sunt destule, dar din pacate nu cunosc decit metode active, unde trebuie sa participi...nemijlocit la activitatea de slabire. Una din ele este urmatoarea:

Necesar: 1] un trening de fis, suficient de larg

2] o rola de folie nylon de bucatarie

3] un tub de "supliform"

4] pantofi de incalzire numiti generic"adidasi"

5] lenjerie comoda, care nu roade

6] optional un walcaman cu o caseta cu muzica "puternica",

iti trebuie cam 2 ore zilnic.

 

PROCEDURA:

1] te duci in baie, iei lenjeria comoda, si te dai cu supliform in zonele afectate ( coapse, abdomen, "colac" ) iri pe tine un tricou vechi,( acela se va uda de transpitatie deci sa fie din bumbac, si-la vei spala zilnic) apoi te infasori cu folia in mai multe straturi peste supliform, fara a infasura mai jos de genunghi pe picioare. Verifici libertatea de miscare, apoi iei pe tine niste izmene, bluza de corp, un pulover nu foarte gros, si in final trening-ul de fis. Daca este frig poti pune in cap gluga, dar atentie, daca ai in zona de alergare trasee circulate de masini este bine sa renunti la gluga.

 

2] faci exercitii de incalzire IN CASA pina incepi sa transpiri putin , cca 15 min. Exercitii lente, rasuciri, fandari, rotiri de trunchi, etc.

3] trecem la alergare usoara, cu walcaman-ul pe urechi cam 1 ora, daca nu poti redu ritmul dar nu te opri in nici un caz.

4] revii in casa, unde te asezi in pozitia pentru abdomene ( echipata complet) si executi abdomene restul de timp pina la 2 ore, apoi stai inca 30 - 40 min. sa transpiri bine.

 

 

Foloseste un supliment nutritiv cu continut de crom si vitamina c. Evita dulciurile, si piinea bafta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu este sa consunti un dietetician. Eu am facut asta. Cand mi-a fost dat meniul... am crezut ca o sa ma ingras vreo 10cag.(de cateva luni eram la un program de infometare - mancam cam 1 ou fiert pe zi) si culmea este ca am slabit vreo 7-8 cag mancand de 5 ori pe zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, metode de slabit sunt destule, dar din pacate nu cunosc decit metode active, unde trebuie sa participi...nemijlocit la activitatea de slabire. Una din ele este urmatoarea:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pot sa iti sugerez super-glue (adica lipici cu viteza de prindere mare)?  8)"  :soc:  8)  8)

 

PS doua cag de ce?

[snapbacca]31831[/snapbacca]

pentru ingrasat: miere cu nuca zilnic ( vreo 250 gr.) si plimbari in aer liber, fara efort...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai usor, e calar, e sa apelezi la minunile tehnicii moderne: electrostimulare, impachetari corporale, alea alea. numa' ca cam (hihi) costa ceva bani.

8) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Weight Watchers considera ca esecul fiecărui regim nu este foamea ci izolarea.

Ideea este ca se propune unui grup de prieteni sa slăbească

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreti sa slabiti? face asta: mincati bine dimineata si pe la ora 14, nu mincati nimic seara si faceti efort. Adica alergare, mers la sala, etc. Orele efortului pot varia in functie de timpul liber, dar sa nu fie facut cu burta plina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A nu se exagera, in dorinta de a slabi, va puteti afecta grav sanatatea .. poate stiti deja dar eu tare ma ingrozesc citind fel si fel de dezavantaje ale unor diete....

Mai ales chestia asta de mai jos, recomandata ca reteta de slabit:

 

Postul total. Presupune numai ingestia de apa. Exista posibilitatea producerii unor aritmii cu potenţial letal, risc de accelerare a manifestărilor gutei, producerea litiazei biliare precum si riscul decesului in perioada de revenire la alimentaţia normala.

 

Concluzia ..slabiti mancand pe saturate cum mentiona cineva in pag anterioare si nu uitati: Mersul pe jos e sanatos si face piciorul frumos :pee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pot sa iti sugerez super-glue (adica lipici cu viteza de prindere mare)?  :)"  ;)  :)  :)

 

PS doua cag de ce?

[snapbacca]31831[/snapbacca]

 

:pee Doua cag in greutate draga. A motivul? ...Sa arat perfect. :pee :)

 

pentru ingrasat: miere cu nuca zilnic ( vreo 250 gr.) si plimbari in aer liber, fara efort...

[snapbacca]31859[/snapbacca]

 

Victor, mersi frumos pentru pont. Nu stiam de faza cu nuca... auzisem eu de miere si nu stiu ce plante cu denumiri ciudate... evident nu am incercat... e ca si treaba cu ciupercile: cainder cu surprize. Ori la bal ori la spital...da' parca nici chiar asa. :)

 

Pentru cei care vor sa slabeasca: am auzit ca mesele in mod neregulat te fac sa slabesti. Cat mai multa mancare fara paine, seara eventual numai un fruct ceva... si in rest... combinati cu efort fizic. Eu nu am incercat niciodata, dar stiu reteta de la tatal meu care a scapat repede de burta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pee Doua cag in greutate draga. A motivul? ...Sa arat perfect. :pee  :) 

 

E imposibil ceea ce vrei. Nu vei obtine niciodata asa ceva. Stii de ce? Greutatea se masoara in Newtoni, cag-ele sint masura masei. :)" Mai vrei altceva imposibil? :)

 

Victor, mersi frumos pentru pont. Nu stiam de faza cu nuca... auzisem eu de miere si nu stiu ce plante cu denumiri ciudate... evident nu am incercat... e ca si treaba cu ciupercile: cainder cu surprize. Ori la bal ori la spital...da' parca nici chiar asa.  :)

 

Pentru cei care vor sa slabeasca: am auzit ca mesele in mod neregulat te fac sa slabesti. Cat mai multa mancare fara paine, seara eventual numai un fruct ceva... si in rest... combinati cu efort fizic. Eu nu am incercat niciodata, dar stiu reteta de la tatal meu care a scapat repede de burta.

[snapbacca]32035[/snapbacca]

 

Puteti minca ORICE daca stiti cum sa va dozati mincarea si mesele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×