Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

Magia Puterii

Postări Recomandate

Care sunt tainele si magiile celor puternici? Cum de reusesc unii oameni sa se salveze in situatii limita? Ce anume ii anima pe oamenii de afaceri care ajungand faliti nu se sinucid ci o iau de la capat? Cum putem reusi sa fim mai puternici? Cum putem sa devenim mai curajosi, mai hotarati? Care e Magia Puterii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Increderea in sine si eventual in cel de sus (pentru credinciosi), optimismul, ancorarea in prezent (nu in trecut si nici in viitor), intuitia si ... o anumita detasare fata de viata cu tot ce cuprinde ea. Iau viata mai lejer, mai detasati, nu asa de incrancenati. Si se conduc dupa deviza: "Daca vrei-poti!" sau cum zic americanii: "When there is a will, there is a way!".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu...?! :roll: Nu toti oamenii de care vorbim sunt si vizionari asa cum nu toti sunt incapatanati, poate ambitiosi mai degraba. Cred au o vointa puternica si un tel bine definit. Stiu ce vor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca aici nu se discuta despre mari lideri. Ci despre oameni puternici care nu se lasa doborati. Cine vrea sa fie puternic, se schimba, cu forta daca vrea. Cine nu, nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×