Sari la conținut
Forum Roportal
cristocel

In asteptare pentru interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da un anunt in ziar poate gasesti oameni cu suflet si te ajuta,pina ai aprobarea dosarului.

La CAS este multa birocratie ,trebuie sa treci de ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da un anunt in ziar poate gasesti oameni cu suflet si te ajuta,pina ai aprobarea dosarului.

La CAS este multa birocratie ,trebuie sa treci de ea...

 

Multumesc pentru raspuns! Am incercat si asta deja nu mai stim ce sa mai facem .. pur si simplu dosarul lui nu pleca din Targoviste nimeni nu ne poate ajuta cu ceva nimeni nu vorbeste cu noi nu ne da nimeni nicio explicatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din 100.000 de dosare se aproba cam 10.000, restul ..... asta ca proportie, numarul real e mult mai mare, diagnosticat

deoarece e o boala tare perfida, greu de depistat, doar cind ajunge chiar in faza grava, probabil numarul celor infectati e enorm de mare

 

cunosc pe cineva din bucuresti, a fost internat intr-un spital din bucuresti, i s-a intocmit dosarul, si a asteptat un an pina la aprobare

atunci cind a intrebat de ce a durat atit (putea si muri intre timp) i s-a raspuns "bine ca s-a aprobat"

 

te sfatuiesc sa incerci direct la colentina

ori din nou internat, alt dosar, ori o cunostiinta sa mearga totul mai repede

oricum pina atunci regim strict si un hepatoprotector ar fi foarte bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din 100.000 de dosare se aproba cam 10.000, restul ..... asta ca proportie, numarul real e mult mai mare, diagnosticat

deoarece e o boala tare perfida, greu de depistat, doar cind ajunge chiar in faza grava, probabil numarul celor infectati e enorm de mare

 

cunosc pe cineva din bucuresti, a fost internat intr-un spital din bucuresti, i s-a intocmit dosarul, si a asteptat un an pina la aprobare

atunci cind a intrebat de ce a durat atit (putea si muri intre timp) i s-a raspuns "bine ca s-a aprobat"

 

Da stiu ca sunt foarte multi oameni bolnavi eu nu zic sa il bage in fata celorlati oameni ci doar sa il trimita cum le-a trimis si pe celelalte .. a ramas doar al lui intr-o mapa atat desi in momentul cand a depus dosarul i s-a zis k pe data de 25 a lunii respective va fi trimis acum ne zice altceva cu totul diferit de ceea ce ni s-a zis, ba chiar zicand ca nu a zis niciodta ca il va trimite pe 25. Sa stea pe lista de asteptari dar sa-l trimita. Nu stim ce sa mai facem am incercat tot ce se putea pur si simplu dosarul a ramas aici. Fiind un oras mic am auzit si noi de la diverse persoane ca daca nu avem pe cineva sa intervina pentru noi sa ne poata trimite dosarul asa va ramane. Nu pot sa stau sa ma uit cum se chinuie oricine ar fi in locul meu ar face si imposibilul ca sa ajunga cumva dosarul ala unde trebuie. De-asta am apelat la dumneavoastra poate ma puteti ajuta cumva, poate ati mai trecut prin asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum pina atunci regim strict si un hepatoprotector ar fi foarte bine

 

eu as sugera chiar scoaterea produselor animale din alimentatie se stie ca tot ce este de origine animala se digera prin putrefactie si solicita ficatul foarte mult . liv52 cred ca este cel mai indicat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as sugera chiar scoaterea produselor animale din alimentatie se stie ca tot ce este de origine animala se digera prin putrefactie si solicita ficatul foarte mult . liv52 cred ca este cel mai indicat .

 

El tine regimul recomanat de medici. Mananca numai carne de pasare pe gratar si peste, nimic prajit, fara grasimi, mananca supe de pui si foarte multe fructe si legume. Bea numai apa plata si sucuri facute de noi din fructe si legume la storcator. in rest ia pastile speciale pt hepatita si bea multe ceaiuri specifice. Cam asta i-au recomandat medicii. am intrebat mai multi medici si ni s-a spus ca e bine regimul acesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

puiul este crescut cu hormoni deci chimicale , care nu ajuta ficatul cu nimic . de aceea am sugerat scoaterea carnii si a produselor animale . poti sa ii vibrezi apa sucurile , mancarea si mdicamentele punand palmele pe ele si spunand rugaciuni .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El tine regimul recomanat de medici. Mananca numai carne de pasare pe gratar si peste, nimic prajit, fara grasimi, mananca supe de pui si foarte multe fructe si legume. Bea numai apa plata si sucuri facute de noi din fructe si legume la storcator. in rest ia pastile speciale pt hepatita si bea multe ceaiuri specifice. Cam asta i-au recomandat medicii. am intrebat mai multi medici si ni s-a spus ca e bine regimul acesta.

Alina,

Pot sa-ti ofer tratamentul pt. 4-5 luni cu INTRON A/ 3 ori pe saptamana pt. tatal tau. Intreaba urgent doctorul daca e ok si da-mi de stire; pana se aproba dosarul, tatal tau poate incepe tratamentul.

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alina,

Pot sa-ti ofer tratamentul pt. 4-5 luni cu INTRON A/ 3 ori pe saptamana pt. tatal tau. Intreaba urgent doctorul daca e ok si da-mi de stire; pana se aproba dosarul, tatal tau poate incepe tratamentul.

Sanatate!

 

Am vorbit cu doctorul acum 5 minute si ne-a zis sa nu ia nimic diferit ce ceea ce ia zis el adica: Ribavirinum si Peginterferonum Alfa 2A. Va multumesc din suflet ca ati incercat sa ma ajutati dar din pacate medicul ne-a zis sa nu-l luam de acestea 2 are el nevoie. Poate are nevoie alt bolnav de acest medicament si-l puteti ajuta pe el. Va multumesc inca o data din suflet pentru faptul ca ati incercat sa ma ajutati. O zi buna si multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dosarele pt. tratament se depun la casa de asigurari judeteana pt. a ajunge la Casa Nationala de Asigurari. In cazul in care acea persoana, dr. ce o fi ea, refuza sa va trimita dosarul, ar fi bine sa faceti voi asta. Sa mergeti la Bucuresti si sa depuneti dosarul. Dar, trebuie sa stiti ca in acest moment dosarele primesc aprobare in functie de data depunerii lor.

Cu scorul A2F3 se poate trai linistit, eu am acest scor si nu e nici o nenorocire.

Editat de Magy 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×