Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Cum pot sa inregistrez de la un post de radio online?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Folosesc pt ascultarea muzicii, ca tot omu' , Winamp v.5.3 cu toate updateurile necesare. De asemeni, folosesc ultimul winamp si pt radio. As vrea sa stiu, daca se poate, cum sau cu ce plug-in pot sa inregistrez ce ascult la un radionline. Multumesc. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista un plug-in care face treaba asta.

Se numeste "Streamripper". Il poti gasi pe site-ul oficial winamp : http://www.winamp.com sau pe site-urile zdnet si download.com

 

Ti-am postat aici si un link de download :

 

http://www.zdnet.de/downloads/prg/v/m/de0DVM-wc.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu,daca am instalat winamp 5.3 full mai trebuie sa descarc si sa instalez plugin-ul?

Si daca tot ai inceput...fa-ti pomana completa si explica-ne si cum se procedeaza cu el pentru inregistrare? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista un plug-in care face treaba asta.

Se numeste "Streamripper". Il poti gasi pe site-ul oficial winamp : http://www.winamp.com sau pe site-urile zdnet si download.com

 

Ti-am postat aici si un link de download :

 

http://www.zdnet.de/downloads/prg/v/m/de0DVM-wc.html

 

Mii de scuze dar la mine nu se poate descarca de pe linkul de mai sus. I-am dat search pe GooGle si l-am descarcat de la adresa asta: http://download.kappa.ro/action__file/id__5109 (in caz ca mai are cineva nevoie) In orice caz, ms mult pt idee! :roll: Programelul l-am folosit azi-noapte sid eja am facut cateva inregistrari ok cu el. In format .ogg.

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti tu pomana si cauta pe Google cum functioneaza.

 

Search Google : How to use streamripper plug-in.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu,daca am instalat winamp 5.3 full mai trebuie sa descarc si sa instalez plugin-ul?

Si daca tot ai inceput...fa-ti pomana completa si explica-ne si cum se procedeaza cu el pentru inregistrare? :jester:

Daca vorbim de acelasi Streamripper (v.1.61) nu ai decat 3 optiuni in mini-consola lui: START, STOP si CONFIG. :jester: Ghici cu care incepi inregistrarea si cu care o stopezi? :queen: Si eu folosesc acelasi winamp si sunt perfect compatibile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:( " Nu ride Harap Alb!"...ca am doua mari hibe:sunt neofita in pc. si tufa in engleza! :-

Mai rau de atit... :focus:

Intrebam si eu...in ideea ca daca am versiunea full la winamp,inseamna ca este complet,nu?

Ori,acest plugin...nu stiu ce este dar ma gindeam ca poate-l contine Winamp-ul...ca am vazut in prezentarea soft-uletului ca e "pentru winamp"!

Ma gindeam ca avind versiunea full,l-as putea avea deja si nu stiu...pacatili meli! :P

Sper ca nu am spus o timpenie... :crazy:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Total :roll: dar nu ma pot abtine :)

 

Faptul ca esti neofit in alte computerelor se scuza, si noi am fost la fel. Insa sistemele informatice folosesc anumiti termeni specifici si anumite comenzi care seamana intre ele. Cu un dictionar in mana si putina vointa, in doua luni vei sti sa utilizezi un computer si cu ochii inchisi. Gandeste-te doar la chestia asta, multi nu se mai descurca daca le traduci Windowsul sau softurile in limba romana, tocmai pentru ca s-au obisnuit in engleza :flowers:

 

Cat despre Winamp, faptul ca este full inseamna ca are toate functionalitatile lui create si implementate de Nullsoft(sub restrictia licentierii, desigur). De aia se numesc plug-ins, pentru ca utilizatorul sa le ataseze sau nu, in functie de dorinta proprie - si nu se livreaza deodata cu softul principal. Mai rare sunt cazurile cand un plugin e atat de bun, incat compania cumpara/obtine drepturile asupra lui si introduce functionalitatea in produsul de baza (vezi butonul de close pe tab-urile de la Moziila 1.x, introduse by default in 2.x).

 

Spor si mai departe! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Total :crazy: dar nu ma pot abtine :P

 

Faptul ca esti neofit in alte computerelor se scuza, si noi am fost la fel. Insa sistemele informatice folosesc anumiti termeni specifici si anumite comenzi care seamana intre ele. Cu un dictionar in mana si putina vointa, in doua luni vei sti sa utilizezi un computer si cu ochii inchisi. Gandeste-te doar la chestia asta, multi nu se mai descurca daca le traduci Windowsul sau softurile in limba romana, tocmai pentru ca s-au obisnuit in engleza :P

 

Cat despre Winamp, faptul ca este full inseamna ca are toate functionalitatile lui create si implementate de Nullsoft(sub restrictia licentierii, desigur). De aia se numesc plug-ins, pentru ca utilizatorul sa le ataseze sau nu, in functie de dorinta proprie - si nu se livreaza deodata cu softul principal. Mai rare sunt cazurile cand un plugin e atat de bun, incat compania cumpara/obtine drepturile asupra lui si introduce functionalitatea in produsul de baza (vezi butonul de close pe tab-urile de la Moziila 1.x, introduse by default in 2.x).

 

Spor si mai departe! 8)

:P Asa o fi... multumesc pentru explicatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vorbim de acelasi Streamripper (v.1.61) nu ai decat 3 optiuni in mini-consola lui: START, STOP si CONFIG. :cheer: Ghici cu care incepi inregistrarea si cu care o stopezi? :cheer: Si eu folosesc acelasi winamp si sunt perfect compatibile.

L-am instalat si eu...

Nu stiu cum...la nimereala,ca "orbul,Braila"...dar imi inregistreaza doar maxim un minut dintr-un cintec.De ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×