Sari la conținut
Forum Roportal
nastea

Singur/a de Valentine!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Luni vine Sfantul Valentin...

La MTV e love weecaend=>numai love songs...

Prietenele mele :lol2: vorbesc :pee: numai despre cum o sa-si petreaca urmatoarea saptamana cu prietenii...:- :-

In oras pe toate vitrinele numai inimioare si ursuleti... :lol2:

UNDE SA MA ASCUND...!!! :sout:

 

 

8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, luni e o zi ca si oricare alta. Nu trebuie sa te ascunzi nicaieri. Doar pentru ca in momentul de fata in inimioara ta n-a intrat nimeni nu trebuie sa fugi de lume. Nu zic ca nu e greu...been there, done that. Stiu cum e sa inghiti in sec si sa -walca on by- dar vor veni si zile mai bune.

Adevarata iubire nu trebuie sa fie doar pentru o zi. Nu zic acum ca nu e frumos ca exista si o zi pentru a celebra iubirea...dar macar daca era obicei traditional de aici...

Crede-ma, cand locul acela special din inima ta va fi ocupat, toate zilele vor fi frumoase si vei vedea si tu inimoare peste tot si nu va mai trebui sa te mai uiti dupa afise ci le vei face chiar tu 8)

Asa ca fruntea sus si ai incredere ca va fi oca! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie 14 Feb nu mi sa-a parut o zi senina nici cu pereche nici fara pereche. Important e sa-ti fie viata senina..asa ca as da cu bucurie o zi de la mine (vorba manelei 8)) pentru o viata.

Cat despre MTV si celelalte... dupa cursul societatii de consum am tine-o tot intr-o sarbatoare si cadouri. Asa ca mi se pare mult mai frumos sa dai cadou intr-o zi de ne-sarbatoare - care si-asa se raresc vazand cu ochii.

Eu zic ca le lasi tuturor ziua sau saptamana viitoare si tu sa ti le iei pe celelalte :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valentine-sa Day e o tampenie. Mai bine cautam sa aflam ce e cu dragobetele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Valentine-sa Day e o tampenie. Mai bine cautam sa aflam ce e cu dragobetele...

[snapbacca]27573[/snapbacca]

 

 

8) cu siguranta acelasi lucru la-ar spune si occidentalii despre dragobetele nostru. Nu sunt pentru si nici contra. E o zi ca oricare alta, ca e Valentine-sa Day sau e dragobete. Unde este baiul? Daca aceasta sarbatoare occidentala sau americana sau whatever ne-a invadat ca multe altele, asta se intampla doar pentru ca noi am permis. Dupa Revolutie ne-am "americanizat" pana in varful urechilor, am uitat de traditiile noastre romnesti insa cine e de vina? Ca doar nu au venit americanii sa ne bage valentinul pe gat. E doar inca o zi de a sarbatori, de a face cadouri, e, daca vreti, o forma de a sarbatori si de a se bucura pentru unii, si o forma de a face bani pentru altii.

 

Sa fiti iubiti cu totii, in toate zilele vietii voastre! Spider.

 

pe.sa. Nastea...capul sus, nu ai de ce sa te ascunzi. Ne ascundem atunci cand facem ceva rusinos. A nu avea cu cine sa sarbatoresti V-sa Day nu e o rusine. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) cu siguranta acelasi lucru la-ar spune si occidentalii despre dragobetele nostru

 

Daaa..sigur ..Pariu ca habar nu au.. :-

Oricum asta e asa de "fite" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Luni vine Sfantul Valentin...

La MTV e love weekend=>numai love songs...

Prietenele mele :nep: vorbesc :yes: numai despre cum o sa-si petreaca urmatoarea saptamana cu prietenii...:nep: :nep:

In orash pe toate vitrinele numai inimioare shi ursuleti... :hi:

UNDE SA MA ASCUND...!!! :nep:

:spiteful:

 

:hi: ...cand va sosi timpul acel S.Val pe care/l regreti...va veni cu obstinenta ,in fiecare dimineata...cand va sosi timpul... :cowboy:

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: ...cand va sosi timpul acel S.Val pe care/l regreti...va veni cu obstinenta ,in fiecare dimineata...cand va sosi timpul... :jester:

 

doar nu degeaba esti 'fauritorul de vise' :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Luni vine Sfantul Valentin...

In oras pe toate vitrinele numai inimioare si ursuleti... :P

UNDE SA MA ASCUND...!!! :sout:

 

multe fete/femei sunt singure de sf.valentin. asta nu inseamna ca se darama lumea!!! si eu am fost singura, dar nu din motivul asta am cautat cu disperare perechea. am mers sa ma distrez cu prietenii si atat (care nu aveau nici ei pereche, cei cu pereche fiind absenti!). totul e sa treci peste si sa nu te deprimi...

si sarbatorile de iarna fara persoana iubita sunt triste... dar eu am trecut peste si m-am resemnat! :tease: daca asa a fost sa fie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×