Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

Cum ar fi lumea fara Romania?

Postări Recomandate

BRAVO Rebel XP!

si pe langa cele prezentate mai adaug ceva din domeniul meu:Portile de Fier, este cea mai mare hidrocentrala din Europa si are cea mai mare ecluza din lume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BRAVO Rebel XP!

si pe langa cele prezentate mai adaug ceva din domeniul meu:Portile de Fier, este cea mai mare hidrocentrala din Europa si are cea mai mare ecluza din lume

 

Bine punctat ...sunt multe lucruri de spus despre Romania...

Este tara cu cei mai multi lupi din Europa in libertate..in alte tari au disparut sau sunt pe cale de disparitie

Editat de RebelXP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si fiindca sunt timisorean tin sa precizez ca Timisoara a avut primul tramvai tras de cai, primul oras iluminat public cu gaz lampan din Europa si cred ca e inca singurul oras cu teatru in trei limbi(romana, germana si maghiara)

bucurestenii stiu mai bine decat mine, cred ca ,Cotroceniul e cea mai mare cladire din Europa

cine mai stie lucruri care ne fac sa ne simtim unici si mandri sunt asteptati aici

 

este tara cea mai bine proportionata dpdv geografic, aprox. 33%munti, 33%ape, 33%campii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este dar am deviat putin...intrebarea era cum ar fi aratat lumea fara noi...

Fiecare cu imaginatia lui :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere al americanilor: - Life goes on !!!

Multi inca nu stiu ca exista !!!

 

Bine punctat ...sunt multe lucruri de spus despre Romania...

Este tara cu cei mai multi lupi din Europa in libertate..in alte tari au disparut sau sunt pe cale de disparitie

 

si ursi, mistreti, cerbi, iepuri doar in Australia sint mai multi, si alte animale migratoare !!!

 

si fiindca sunt timisorean tin sa precizez ca Timisoara a avut primul tramvai tras de cai, primul oras iluminat public cu gaz lampan din Europa si cred ca e inca singurul oras cu teatru in trei limbi(romana, germana si maghiara)

bucurestenii stiu mai bine decat mine, cred ca ,Cotroceniul e cea mai mare cladire din Europa

cine mai stie lucruri care ne fac sa ne simtim unici si mandri sunt asteptati aici

 

este tara cea mai bine proportionata dpdv geografic, aprox. 33%munti, 33%ape, 33%campii

 

 

Comunistii cer pomana !!!

 

La Ploiesti s-a folosit pentru prima data produse de petrol pentru iluminat si gatit ca acolo este rafinaria si acolo au fost gasite pentru prima data rezerve de titei, nu la Timisoara. Acolo poate aleea de plimbat a fost iluminat pentru prima oara.

 

Ce sa mai zic de muntii cu niste petsaje formidabile ; Valea Oltului , Delta ,....oamenii ...

 

 

De ce nu vorbiti si despre muntii in fundul gol !!! Adica cei fara pomi, rasi pana la ultima aschie pentru export !!!

Arata foarte urit si face MUNTII sa arete ca niste dealuri, din pacate. Carpatii din Ardeal de exemplu !!!

 

Trebuie sa fim mandri de tara noastra :o:

 

 

Acum m-am uitat si la site, Maramuresul este aratat de doua ori, din Bucuresti doar fete celebre dezbracate !!! cu tot ceea ce se mandreste Romania !!! exceptie face Nadia !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da..deci daca nu ar mai fost Romania ..adio basseball... :o: .si Dracula ..eu o singura data am fost mindru sau mai bine zis bucuros ca sint roman cind fiind in Italia m-am luat la cearta cu cineva ,intelectual de altfel findca ne facea natie e hoti;atunci i-am explicat pe un ton putin mai ridicat :spiteful: si autoritar ca ..sintem singuri barbari ce aparem pe Columna lui Traian si singuri care i-am batut de le-a sunat apa in cap..si daca nu era Henri Coanda nu mai se dadeau francezi cu Concordul..si multe altele..

Asadar ce m-am racorit pe saracul om ce indraznise sa ne faca hoti..

* si nu ca nu ar fi avut dreptate ...dai ei sint mai mari ca noi.. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comunistii cer pomana !!!

 

daca te uiti la vartsta pe care o am si faci un simplu calcul o sa vezi ce mare comunist eram in '89(9 ani), se pare ca citesti fara sa intelegi ce am zis eu si ceilalti: Timisoara primul oras ilumunat public cu gaz lampan(12.11.1884)

daca esti impotriva Romaniei deschide un topic specific si oare cum ar arata lumea fara America? mai bine in mod cert

 

navaeta Columbia a fost proiectata tot de un roman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ca nu ar fi fost Romania Olga Khan nu ar fi existat acum , si nu ar fi vorbit numai de america ! Ma intreb demult , daca ii e rusine ca s-a nascut in romania , si cred ca ii este rusine , altfel nu ar ridica in slavi america .

 

Sa ne amintim cate ghetouri sunt si acolo ? Cati oameni saraci , hai trezea ca sunt unii din america care o duc mai rau decat multi romani ai nostrii , sau cik america a mers pe luna nu? ohh yea

 

Sunt romanca si am crescut in spirit romanesc , romana este limba care o pot vb corect cel mai bine , io sunt mandra de asta :o:

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×