Sari la conținut
Forum Roportal
maryan_anghel

Nu pot sa termin... :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 19 ani si dupa 2 luni d relatie cu prietena mea, am inceput sa facem si sex si pna acum am facut-o d 2 ori. Inainte sa fac sex cu ea, o mai facusem de 2 ori insa cu dame de companie. In ambele dati, atunci ejaculasem, insa acum cu prietena mea nu stiu c s intampla. Nu reusesc sa termin, desi mi s pare atragatoare, tin la ea, iar daca ma masturbez gandindu-ma la ea, ejaculez fara probleme. O alta problema este faptul ca la un moment dat nu am o erectie satisfacatoare atunci cnd trebuie sa-mi dau kilotii jos si sa imi pun prezervativul; in rest la preludiu, totul e ok. Pna la urma mi s scoala, dar tot nu resesc sa termin. Am auzit situatii in care la inceputul vietii sexuale apare ejacularea precoce, insa la mine este total invers. D c mi s intampla asta? E normal sa s intample asa uneori la inceputul vietii sexuale? Astept raspunsuri in special de la persoane avizate (doctori, psihologi sau persoane care au patit ceva similar).

E normal sa ai unele esecuri la inceput. Dar daca ele persista, incepe sa fie si vina ta. Incearca sa sii si tu mai relaxat, mai sigur pe tine, sa te agiti mai putin si sa te exciti mai mult! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ar trebui sa incerci supt altceva ......:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu problema asta. Cu fosta a fost ok tot timpul, dar cand am inceput o relatie noua n-a mers... vreo 3 luni. Problema mea era psihica (80% din cazuri asa sunt), pana la urma s-a rezolvat cu doua sedinte la psiholog. :lol2:

De atunci a trecut un an si n-am mai dat nici macar o ratare.

Nu conteaza exact ce mi-a zis pentru ca nu trebuie generalizat. Citisem si eu inainte pe forumuri solutii de genul "nu te mai gandii dar nu m-au ajutat.

Daca nu-ti trece du-te la un psiholog/sexolog (exista si d-astia daca o sa cauti pe net) si se rezolva.

Sa fii deschis si sa spui sincer tot!

Bafta. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 19 ani si dupa 2 luni d relatie cu prietena mea, am inceput sa facem si sex si pna acum am facut-o d 2 ori. Inainte sa fac sex cu ea, o mai facusem de 2 ori insa cu dame de companie. In ambele dati, atunci ejaculasem, insa acum cu prietena mea nu stiu c s intampla. Nu reusesc sa termin, desi mi s pare atragatoare, tin la ea, iar daca ma masturbez gandindu-ma la ea, ejaculez fara probleme. O alta problema este faptul ca la un moment dat nu am o erectie satisfacatoare atunci cnd trebuie sa-mi dau kilotii jos si sa imi pun prezervativul; in rest la preludiu, totul e ok. Pna la urma mi s scoala, dar tot nu resesc sa termin. Am auzit situatii in care la inceputul vietii sexuale apare ejacularea precoce, insa la mine este total invers. D c mi s intampla asta? E normal sa s intample asa uneori la inceputul vietii sexuale? Astept raspunsuri in special de la persoane avizate (doctori, psihologi sau persoane care au patit ceva similar).

Cu siguranta ca acasa esti "baiatul mamei". Ea traieste numai pentru tine si prin tine. Si te-a "golit" in timp atata de mult afectiv, incat in subconstientul tau e loc numai pentru mama. Dpdv psihologic esti prea legat de mama ta. Si de-aia nu poti avea o relatie sexuala normala cu o femeie. Prietena ta, te atrage sexual, insa totodata, in subconstient tu esti tot "baiatul mamei". De-aia cu ea nu ai ejaculare. Insa cu damele de companie se schimba situatia. In relatia cu o prostituata, stii ca ai cumparat-o, si doar pe mama nu o cumperi. Incearca sa rupi dependenta afectiva patologica cu mama ta. Sa nu mai fii dependent mereu numai de sfaturile ei, de gandurile ei, sa nu mai cauti sa o multumesti mereu numai pe ea. Cauta sa fii multumit cu tine insuti. O sa constati ca vei capata incredere in tine si vei realiza , ceea ce acum nici nu banui. Psihoterapia iti este de real folos. Te va ajuta sa rupi relatia subconstienta si dependenta afectiva anormala cu mama. Mult succes.

Editat de Anya2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ar trebui sa incerci supt altceva ......:P

:D) auzi..asa ma manca palma sa-ti zic una..

Da` mi-s domn :D

 

:P Ma refeream strict la titlul topicului.

Acum am citit ca de fapt aici s-au strans palmasii de fapt :P.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P ) auzi..asa ma manca palma-ca sa respectam conformitatea cu- sa-ti zic una..

Da` mi-s domn :D

 

 

da ....vad ce frumos scoti limba ...de domn :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×