Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Doctrina Adventista - Iehovista, o mascarada la adresa Bibliei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

esti cumva sadic?

Pai daca ai scris o data si te-am citit ce rost mai are sa mai bagi un copy paste?

Doara asa ca sa strici forumul?

 

Vezi ca patestica maleahi si ne ar parea rau sa te pierdem!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti cumva sadic?

Pai daca ai scris o data si te-am citit ce rost mai are sa mai bagi un copy paste?

Doara asa ca sa strici forumul?

 

Vezi ca patestica maleahi si ne ar parea rau sa te pierdem!

 

Soimos, de ce nu te convertesti la doctrina naturist-stiintific-adventista? O sa fi inviat in baza faptelor tale bune, daca terogi NUMAI sambata la Dumnezeu si evident daca eviti carnea de porc.

 

Daca te convertesti, trebuie sa parasesti forumul si sa te dedici savarsii de fapte bune fata de semenii tai.

Fiindca la cat stai aici si-L blestemi pe Dumnezeu nu cred ca mai ai timp sa ajuti o batranica oarba sa treaca strada sau sa smulgi punga de la un aurolac si sa-i pui in loc o bucata de paine.

 

Cu ce te vei infatisa inaintea lui Dumnezeu? Cu blestemele care le arunci asupra Lui 16 ore pe zi pe acest forum?

Nu te ganesti la sufletul tau nemuritor unde va merge dupa moarte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soimos, de ce nu te convertesti la doctrina naturist-stiintific-adventista? O sa fi inviat in baza faptelor tale bune, daca terogi NUMAI sambata la Dumnezeu si evident daca eviti carnea de porc.

Ma pot converti ...nu asta e problema .... daca imi pui in cont un milion de eu ma dedic trup si suflet noi credinte!

Ce e aia 1 milion de EU ptr Dumnezeul tau al .Informaticii ...face un sistem de operare mai bun ca fereastra si gata banii!

 

Pe vorbe goale nu sta nici pastoru si nici preotu!

Ce eu as fi mai prost ca ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma pot converti ...nu asta e problema .... daca imi pui in cont un milion de eu ma dedic trup si suflet noi credinte!

Ce e aia 1 milion de EU ptr Dumnezeul tau al .Informaticii ...face un sistem de operare mai bun ca fereastra si gata banii!

 

Pe vorbe goale nu sta nici pastoru si nici preotu!

Ce eu as fi mai prost ca ei?

 

Pai uite ca pentru Satan stai pe gratis aici pe forum sa-L blestemi pe Dumnezeu.

 

Daca Dumnezeu te-ar plati, i-ai face propaganda si Lui?

 

Esti ca Simon Magul care a vut sa cumpere de la apostoli darul de a face minuni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai uite ca pentru Satan stai pe gratis aici pe forum sa-L blestemi pe Dumnezeu.

 

Daca Dumnezeu te-ar plati, i-ai face propaganda si Lui?

 

Esti ca Simon Magul care a vut sa cumpere de la apostoli darul de a face minuni?

Nu intelegi nimic ..e si normal ...ptr cat esti de aiurea!

 

Eu nu-l blamez pe dumnezeu ci pe dracu ...acela la care tu ii zici dumnezeu ...si dracu trebuie demascat si batjocorit!

 

Si tu esti ca Isus de la spitalul 9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul meu e Dumnezeul lui Avraam, Iacov si Isaac, iar Isus e forma umana a acestui Dumnezeu, care a venit si a platit pentru toate pacatele noastre ca noi sa avem viata vesnica in Numele Lui.

 

Eu doresc nu doar viata asta, doresc sa am si viata vesnica, fiindca intuiesc ca lumea materiala e o lume creata, o lume simulata in alta lume, care vesnica, lumea vesniciei lui Dumnezeu.

 

Ca mine sunt destui, restul ce va fi cu ei e treaba Programatorului. El

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rastalmacirea Apocalipsei in doctrina Adventista

 

Inversarea sucesiunii evenimentelor din Apocalipsa. Sunt inversate capitolele 20 si 21. Capitolul 21 are loc inaintea capitolului 20 potrivit doctrinarilor adventisti. Pentru publicul larg aceste rastalmaciri apar in urmatoarele materiale:

 

- PATRIARHI SI PROFETI by ELLEN G. WHITE

 

- Tragedia Veacurilor by ELLEN G. WHITE

 

- Final Events - The Bible Prophecy (film adventist despre Apocalipsa)

 

In Apocalipsa, in cap. 19 e descrisa biruinta asupra Fiarei si Anticristului de catre Isus (piatra unghiulara din vedenia lui Daniel care sparge Chipul).

 

In cap. 20 Apocalipsa spune ca Satan e legat pentru o mie de ani, si are loc prima inviere, invierea celor care au suferit martiraj in Numele lui Isus. Acestia vor imparati cu El dar nu se spune unde si nici starea pamantului fara Satan in cei 1000 de ani. Nici vorba de Ierusalimul Nou din capitolul 21 coborat din Cer pe Pamant.

 

Deasemenea nu se pomeneste nici de invierea pacatosilor nemantuiti in aceasta perioada de 1000 de ani. Se spune ca tabara sfintilor si cetatea cea iubita (nu Ierusalimul Nou si Vesnic) vor fi inconjurate de Gog si Magog, ultimele popoare existente pe fata pamantului care vor fi amagite de Satan dezlegat dupa mia de ani. Peste acestia va cadea foc din cer care-i va mistui.

 

Dupa aceasta succesiune de evenimente, urmeaza Judecata Finala si Invierea Generala, a celor mantuiti prin harul credintei si a celor pacatosi care au refuzat aceasta mantuire. Judecata acestora din urma se va face in baza

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa scri si din invataturile martorilor cu care nu esti de acord ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×