Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Originile grecesti m-au determinat sa ascult muzica greceasca. Si ce pot sa zic ? O iubesc. Melodia mea preferata e una din zona Ikaria, si se numeste Ikariotikos.

24 din 24 fredonez muzica greceasca. Si stiu si dansuri ( sirtaki, siko, zebeitiko )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am intrat din intamplare aici,deoarece de cand m-am intors din Grecia caut disperata un cantaret. Am asistat la un concert de-al lui,iar in timpul pauzelor pe care le facea am vorbit cu el.Mi-a spus ca-l cheama Makis( sper ca asa se scrie) si ca are 28 ani. L-am cautat o gramada pe net,dar nu am dat de el. Ma puteti ajuta sa-l gasesc?E tare,tare dragut si as vrea sa-l revad...macar in poze. Mersi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Am intrat din intamplare aici,deoarece de cand m-am intors din Grecia caut disperata un cantaret. Am asistat la un concert de-al lui,iar in timpul pauzelor pe care le facea am vorbit cu el.Mi-a spus ca-l cheama Makis( sper ca asa se scrie) si ca are 28 ani. L-am cautat o gramada pe net,dar nu am dat de el. Ma puteti ajuta sa-l gasesc?E tare,tare dragut si as vrea sa-l revad...macar in poze. Mersi!

Aaaa,deci pe tine nu te intereseaza muzica, ci cantaretul! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place Elena Paparizou cel mai mult, dar si Anna Vissi, Eirini Merkouri, Sarbel, Kalomira....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi place Elena Paparizou cel mai mult, dar si Anna Vissi, Eirini Merkouri, Sarbel, Kalomira....

 

 

Si mie imi place mooolt Helena Paparizou dar si alti artisti greci cum ar fi :Sakis Rouvas,Kalomira,Sarbel,Elli Kokkinou,etc

 

Pentru cei care va place Helena Paparizou si muzica greceasca in general va asteptam aici

 

http://www.helenapaparizou-ro.tk/ este un forum numai in limba romana va asteptam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt in grecia de 3 luni si muncesc aici... ce pot sa zic au muzica frumoasa, dar daca intelegi cat de cat nu mai e asa :) oricum ai dreptate ca multe au fost luate si transformate in manele si mi se pare injositor... ma rog :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oioioi....mai nou imi place Nana Mouskouri ( dar numai melodiile alea traditionale grecesti, nu toate labarelile pe care le-a mai cantat ) :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×