Sari la conținut
Forum Roportal
omnia2000

Bartolinita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

Stie cineva un tratament naturist pentru bartolinita?Ma chinui cu ea de 10 ani si nu am reusit sa scap dupa doua incizii si un tratament homeopat. Multumesc

 

 

Am avut si eu bartolinita si am scapat de ea dupa 3 ani de chin in care faceam incizii si recidiva din nou chiar mai repede decat daca nu faceam incizie. Cred ca cea mai buna solutie este operatia, ca si in cazul meu, dar nu atunci cind infectia este deja formata ci inainte sau dupa, in felul asta nu va mai recidiva niciodata. Nu stiu daca produsele naturiste te pot ajuta in acest caz, dar iti recomand cu caldura operatia si e bine sa gasesti un doctor bun, ca daca nu curata tot acolo s-ar putea sa recidiveze.

 

Astept vesti!

Iti urez mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Si eu am facut bartolinita acum 2 luni si jum.Am luat tratament cu antibiotic si antiinflamatoare fara nici u efect. Mi s-a recomandat inerventia chirurgicala dar nu am acceptat. De o luna si jumatate am inceput un tratament naturist de la Favisan care costa pe luna in jur de 150 ron , dar f. eficient. De la dimensiunea de 3.5 cm am ajuns la aprox. 1 cm .Tratamentul dureaza cam 2,3 luni si trebuie tinut si regim, se trimite si prin colet. www.favisan.ro ( pt mai multe detalii). Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Si eu am facut bartolinita acum 2 luni si jum.Am luat tratament cu antibiotic si antiinflamatoare fara nici u efect. Mi s-a recomandat inerventia chirurgicala dar nu am acceptat. De o luna si jumatate am inceput un tratament naturist de la Favisan care costa pe luna in jur de 150 ron , dar f. eficient. De la dimensiunea de 3.5 cm am ajuns la aprox. 1 cm .Tratamentul dureaza cam 2,3 luni si trebuie tinut si regim, se trimite si prin colet. www.favisan.ro ( pt mai multe detalii). Sanatate!

 

Am aceeasi problema ca si tine si te rog sa-mi spui ce tratament ai facut si cum se cheama medicamentele pe care le-ai luat de la favisan

Ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×