Sari la conținut
Forum Roportal
Memmem

Cum pot

Postări Recomandate

Nu prea vad ce are internetul cu tv-ul, doar daca nu te referi la ceva canale emise pe net, sau poate ai un ISP care iti da si TV prin internet? In fine...

 

In cazul in care nu esti in situatia de mai sus:

Ca sa inregistrezi o emisiune iti trebuie si ajunge in mod normal un tunner TV. Ala vine cu o aplicatie care iti permite sa inregistrezi. Sunt mai multe tipuri de tunnere, daca ai un pc normal iti recomand unul intern, daca ai un laptop merge si unul Usb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea vad ce are internetul cu tv-ul, doar daca nu te referi la ceva canale emise pe net, sau poate ai un ISP care iti da si TV prin internet? In fine...

 

In cazul in care nu esti in situatia de mai sus:

Ca sa inregistrezi o emisiune iti trebuie si ajunge in mod normal un tunner TV. Ala vine cu o aplicatie care iti permite sa inregistrezi. Sunt mai multe tipuri de tunnere, daca ai un pc normal iti recomand unul intern, daca ai un laptop merge si unul Usb

 

 

Dar dacă pun tunner tv la pc ,pot vedea ceea ce am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tv-ul ca se inregistreze...are nevoie de memorie

ori cele normale nu au asa ceva

nu prea am inteles de fapt ce vrei

da detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tv-ul ca se inregistreze...are nevoie de memorie

ori cele normale nu au asa ceva

nu prea am inteles de fapt ce vrei

da detalii

 

Vreau să pot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca tunnerul iti permite sa vizualizezi pe TV. Probabil ca sunt modele ce permit...

 

In schimb daca placa ta video are iesire pt TV (S-Video) si daca ai un TV care are o intrare gen euroscart atunci poti sa conectezi TV-ul si sa vezi ce ai inregistrat. Cam toate placile noi si toate TV-urile noi sunt echipate. Mai trebe sa-ti cumperi un cablu SVideo.

 

Sunt si alte solutii ca sa inregistrezi probabil mai scumpe, dar mai simplu de utilizat:

- DVD de salon care inregistreaza. Este ca si un video dar functioneaza cu un DVD. Il programezi cu telecomanda.

- DVD de salon cu harddisk. Asta este cel mai bun pentru ca inregistrezi pe harddisk si pui pe DVD doar emisiunile pe care vrei sa le pastrezi. In general aceste aparate au si o functie numita TimeShift care permita sa pui pe pauza o emisiune in direct si sa vizualizezi mai tarziu.

 

Personal eu am folosit destul de multa vreme calculatorul legat la TV. Dar in final mi-am cumparat un DVD ca e mult mai practic si mai simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee cit costa un DVD cu hard..?

Peste 20 de milioane de lei..

Asa ca mai bine cumpara un TV turner ,care sa aiba si TV out..asa se cheama si inregistrezi in PC ce anume vrei ,si vizionezi pe TV in loc de monitor ce ai inregistrat.. :o:

Evident trebuie sa ai TV cablu..

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai idee cit costa un DVD cu hard..?

Peste 20 de milioane de lei..

Asa ca mai bine cumpara un TV turner ,care sa aiba si TV out..asa se cheama si inregistrezi in PC ce anume vrei ,si vizionezi pe TV in loc de monitor ce ai inregistrat.. :flowers:

Evident trebuie sa ai TV cablu..

Bine :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×