Sari la conținut
Forum Roportal
Ma'at

predestinarea

Postări Recomandate

Mi s-a intamplat de multe ori sa am impresia ca tot ceea ce se petrece cu mine este scris.Garcia Marquez ca si Spinoza,precum si ca multi altii sustin ca "Totul are un sens" si ca nimic nu este intamplator..nimic nu este contingent in aceasta lumea..tot ce exista si actioneaza in lumea asta este necesar.Oare asta sa fie adevarul?!

Editat de ada_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat de multe ori sa am impresia ca tot ceea ce se petrece cu mine este scris.Garcia Marquez ca si Spinoza,precum si ca multi altii sustin ca "Totul are un sens" si ca nimic nu este intamplator..nimic nu este contingent in aceasta lumea..tot ce exista si actioneaza in lumea asta este necesar.Oare asta sa fie adevarul?!

 

 

 

mai este si viata ne alege pe noi sau noi ne alegem destinul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat de multe ori sa am impresia ca tot ceea ce se petrece cu mine este scris.Garcia Marquez ca si Spinoza,precum si ca multi altii sustin ca "Totul are un sens" si ca nimic nu este intamplator..nimic nu este contingent in aceasta lumea..tot ce exista si actioneaza in lumea asta este necesar.Oare asta sa fie adevarul?!

 

eu cred ca da! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca ne sunt date niste repere dar alegerea ne apartine ... alegem drumul corect sau bajbaim ...

Pt. unii e mai usor sa dea vina pe soarta pt. toate neimplinirile ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand stii ce vrei,totul se leaga,totul capata sens...Suntem predetinati sa

invatam din propriile noastre greseli si cum totul se plateste pe lumea

asta...suntem predestinati sa comitem mereu aceleasi greseli.

Nimeni nu scapa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×