Sari la conținut
Forum Roportal
sile_predeal

Drumurile tarii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa le fie rusine celor care au lasat o groapa de trei metri adancime si cinci metri lungime nesemnalizata pe DN1 sa isi distruga lumea masinile in ea niste iresponsabili si mai vor sa intram in UE niste nenorociti mi-am distrus frumusete de masina din cauza lor nu ia nimeni nci un fel de masura traim intr-o tara batuta de soarta multumesc lui d-zeu ca nu am patit nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am strabatut toata tara vara asta si m-am ingrozit nu numai de gropi,damburi de pe care decolezi ,indicatoare ascunse prin copaci,marcaje cu vopsea inexistente ca noaptea e imposibil sa nu sfarsesti in vreun copac de pe marginea drumului, dar si de conduita automobilistilor ti se pare ca esti in india ,fiecare dupa regula lui si cu injuratura pregatita intre dinti. nu mai spui sa numeresti pe vreun drum national la ora la care iese cireada .....copii calare ,sau sambata cand se duc toti la nunta si nu se mai dau din drum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai lungă autostradă din Europa va trece prin ROMÂNIA.

 

https://www.auto-bild.ro/stiri/cea-mai-lunga-autostrada-din-europa-va-trece-prin-romania-va-avea-7000-de-kilometri-si-va-inconjura-marea-neagra-140444.html

 

"Lucrările ar trebui să demareze în toate ţările riverane cel târziu în anul 2019" ... de ce nu imediat??? si nimic prevazut ca data de predare in folosinta!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

harata-autostrazilor.jpg

Planul de autostrăzi al lui Ceaușescu urma să lege Europa Occidentală de Orient

"Planul din 1968 prevedea o rețea de autostrăzi de 3.200 km care lega toate regiunile istorice ale României" ... nici pana-n ziua de azi inca n-a ajuns macar la o limita decenta, demna dupa 32 de ani de libertate.

Cum arată harta autostrăzilor lui Ceaușescu, folosită și azi de autorități! - Gândul (gandul.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 08.01.2021 la 14:59, The Unknown a spus:

"Planul din 1968 prevedea o rețea de autostrăzi de 3.200 km care lega toate regiunile istorice ale României"

Pe care urma sa se circule pana la granita si inapoi, in limita cotei de benzina, iar in weekend in functie si de numarul (par/impar) al masinii :lol2:

Tare bun era nenea Nicu, noroc ca nu l-am prins.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pasul Mestecanis, 5 decembrie 2022.

Partea aflata in grija celor din Campulung Moldovenesc, avea poleiul in stare naturala, adica "sticla". N-au dat cu nimic pe jos.

Cunosc bine drumul, am masina echipata, si totusi a condus ESP-ul mai mult decat mine :laugh:

Nu este disponibilă nicio descriere.Nu este disponibilă nicio descriere.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×