Sari la conținut
Forum Roportal
azZzul

energie statica

Postări Recomandate

De multe ori m-i s-a intamplat sa ma "curentez" cand ma ating de metale sau de persoane. Mi se intampla din ce in ce mai des, si m-am gandit ca ar fi ceva interesant sa pot controla aceasta energie, chiar daca EA iese din corpul meu prin orice parte a corpului( mana , umar, ureche)ce se intampla :crazy: imi puteti da un sfat cum sa-mi controlez aceasta mica putere extrasenzoriala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te speria...tuturor ni se intimpla! :friends:

E...trecatoare!

Si tine de starea noastra psihica....probabil,te-ai suparat rau in ultima perioada si ti-ai reprimat supararea...

Eu,asa patesc...ba,chiar mai rau:incep sa-mi cada lucrurile de pe pereti,mi se defecteaza aparatura prin casa...e foarte neplacut si...costisitor! :flowers:

Nu purta haine sintetice...exteriorizeaza-ti sentimentele...

Mai mult,nu stiu ce sa-ti spun... :flowers:

Nu e nimic paranormal...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azZzul, daca te'ai gandit la controlul energiei statice pe cale psihica autoindusa...ei bine..nu e chiar asa simplu cum vezi prin filmele SF. Ce ti se intampla tie e un proces fizic si biologic absolut normal si involuntar datorat diferentei de sarcina ce apare intre corpul tau si atomii din materia inconjuratoare.

Unul din motive si cel mai banal s'ar putea datora pur si simplu faptului ca atata timp cat esti izolat electric de ambient ( de ex..incaltamintea) sarcina electrica a organismului se conserva.

Apoi ar mai fi de luat in calcul si metabolismul propriu care variaza in proprietati de la o persoana la alta in functie de nutritie, mineralizare, temperatura, etc.

Deci eu unul nu cred ca ai putea controla asa ceva :flowers: Nu'i tot una cu energia interna care poate fi influentata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: Energia statica provine de la starea psihica ?

NU. Nu stiu cum sa explic dar vreau sa spun ca energia statica este o energie cu care se incarca un corp cand intalneste alt corp facut din nu stiu eu ce.

exemplu: cand "te freci" de un prieten care are geacă de f

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei,bine...eu am ajuns la concluzia ca totul provine de la starea psihica!

Asa am observat la mine...

Ca este energie statica sau o alta energie,nu stiu...

Si nu ma frec de nimeni si de nimic...iar fis-uri nu port! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu ma frec de nimeni si de nimic...iar fis-uri nu port! :flowers:

 

E incarcarea din aer. De aia i-am zis sa stea acasa. Acasa nu i se intampla nimic. Si eu cand ies afara din casa ... abia inchid usa la masina :swoon: IN fine , e ceva in atmosfera ca nu mi se mai intamplase de mult , dar in ultima luna ma Bzzz cam zilnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu ma frec de nimeni si de nimic...iar fis-uri nu port! :)

... noi ne mai frecam :soc: si tot nu ramane piciorus de energie statica :flowers:

 

Eu sint foarte suparata pe televizorul meu.... Are nesimtirea sa se reaprinda dupa ce l-am stins! :soc:

daca nu functioneaza butonul de shut down, du-l la reparat :P

 

imi puteti da un sfat cum sa-mi controlez aceasta mica putere extrasenzoriala

ma rog ... nu-i atat de extrasenzoriala, insa te poti conecta la un condensator si-un bec :swoon:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×