Sari la conținut
Forum Roportal
Proof

Reggae music

Postări Recomandate

Sunt curios daca mai e vreun reggae/ragga fan pe forum. Daca da scrie si ce fel cativa interpreti preferati. :winca:

 

Me: Gentleman, Mr. Vegas, Beenie Man, Elephant Man, Vybz caartel, Cecile and so on...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patrice a fost printre primii pentru. mine, insa acum il ascult mai mult cand sunt intr-un mood de chill. De Bob Marley ce pot sa spun ,decat ca e The Father (alaturi de Peter Tos).

 

PS: Nice to see a reggae fan :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea buna. Ma rezum doar la a spune ca a "imprumutat" unele parti scurte de negativ din melodii straine mai putin cunoscute la noi. :)

 

In Tm pana acum 3 sapt. se faceau saptamanal party-uri reggae, dar se pare ca pana organizatorii au decis sa ia o pauza pana in aprilie :) Sper sa se razgandeasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa vad cate persoane gasesc interesate. Nu pot sa fac altceva de genu sa dau o bere sau un suc sau ceva de genu asta 8) daca vrea cineva sa stie c ii cu asta sa intrebe si ii raspund...pe onoarea mea de mincinos :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit gasesc persoane normale :Pe care mai asculta si reggae. rar mai gasesti asa ceva. cine ii in timisoara are noroca ca sa organizeaza asa ceva ptr ca ii cam singuru loc unde sa organizeaza la o data stabilita. da aici la iasi , in celalalt capat de tara cine sa faca asa ceva 8) ?

 

 

orica am gasit o adresa de pe care puteti sa downloadati gratis niste interprezi noi si sa vedeti marfa

 

 

si ca interpreti UB40(si ma mir ca nimeni nu o zis de ei) bob marley(of corse) laid bacca, natural roots, rodjjah, congo natty, sizzla si inca mai caut. ptr cei interesati pot sa trimit mel daca lasa o adresa :)

 

si la sfarsit obsedatu din mine vorbeste spunand rasta for life

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ca interpreti UB40(si ma mir ca nimeni nu o zis de ei) bob marley(of corse) laid bacca,

[snapbacca]55649[/snapbacca]

Despre Laid Bacca - Baccaerman numai cuvinte de lauda; iar in ceea ce-i priveste pe cei de la UB40, "Can-te Help Falling In Love" si "Red Red Wine" raman favoritele mele! 8)

si la sfarsit obsedatu din mine vorbeste spunand rasta for life

[snapbacca]55649[/snapbacca]

::): Razvane, "obsedatul din tine" si-a facut o reclama foarte frumoasa in incheiere! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3 chestii mari am de spus(si cu asta 4:de )

1. trebuie sa faceti diferenta intre muzica reggae autentica adica bob marley ub 40 si dancehallca ultimu stil o ajuns sa il cante si multi de pe la noi si ii ceva mai agreat. insa persoanele adevarata asculta in proportii mia mari reggae :doh:"

 

2. sarumanile lu Baby Blue(stanga si dreapta) pentru comentarii si daca mai vrea ceva cum ar fi melodii sa scrie la topicu meu care ii pe al sfarsitu topicurilor de la aceasta categorie astfel ajungand la sub 3

 

3.(in sfarsit) spuneti si voi ceva la mine numa nu injuraturi sa stiu ca n-am facut topic-ul degeaba. ma inchin in fata celor care o vor face :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salz,wey..si eu sunt super fana a muzicii reggae si caut in disperare ceva nou in materie d asta..am un album original bob marley d care nu ma mai satur...astra e muzik adevarata ..cea d care nu t saturi niciodata.am vazut msg si despre pachaman..si mi s pare om tipul..textele sunt faine..linia melodik la fel...amu ma enerveaza cantaretzii k dana,corina...incerak ceva imposibil pt ele..nu suna bine...dar ..fiekre cu ce-i place.sper k suntetzi d akord cu mine...fani ai muzicii reggae.oricum bob marley e cel mai tare...si maik-mea e innebunita dupa el..asha k...o sa conchidetzi voi...!Bye!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×