Sari la conținut
Forum Roportal
Marissa

Cat de important a ramane primul barbat (prima femeie) din viata noastra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat de important este si va ramane persoana cu care ati facut prima oara dragoste? A fost daruire din dragoste sau pur si simplu atractie fizica? Credeti ca pentru o fata este mai important din punct de vedere sentimental "prima oara" decat pentru un baiat? Astept parerile voastre. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara!! dupa 1 an si un pic de prietenie :jester:

Pana acum singurul :orc: Mi-a placut si l-am luat de sot :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prima oara!! dupa 1 an si un pic de prietenie :jester:

Pana acum singurul :orc: Mi-a placut si l-am luat de sot :jester:

Tu esti caz aparte... cu siguranta nu la cazul tau se face referire...

La mine e poveste lunga ... dar finalul e ca a fost o prietena ca toate celalalte ... nimic deosebit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu la mine facea referire, am zis si eu din propria experienta :jester:

 

Ia zi-ne povestea :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost o poveste tare frumoasa... mai ceva ca in telenovele... ehhh si acum imi tresalta inima cand ma gandesc la el, desi s'a terminat cam urat... Mie imi placea baiatul de prin clasa a 9-a ... era cu 6 ani mai mare ca mine... el mereu imi spunea "ce faci surioara?" :orc: Avea o prietena stabila de cativa ani buni... apoi eu am crescut si m'am facut frumoasa :o: undeva pe la sfarsitul clasei a 11-a, au inceput sa'i sclipeasca ochii cand se uita la mine... dar era cam tarziu, o ceruse pe respectiva de nevasta... eu plangeam de sarea camasa de pe mine cand ma gandeam ca se va insura... Apoi, intr'o noapte, era vara, eu veneam de la discoteca si ne'am intalnit undeva pe o straduta catre blocul meu... si ne'am oprit in apartamentul lui :jester: ... peste 2 zile a anulat nunta... :jester: si mai trimisese si invitatiile... atunci eram in culmea fericirii, acum cand ma uit in urma si imi amintesc de fata respectiva mi se rupe sufletul... Relatia noastra a durat 3 ani, si cred ca s'a terminat din prea multa dragoste? obsesie? nu stiu... era amandoi foarte gelosi... nu suportam nici unul sa stam nici macar de vorba cu altul/alta... poate ca eram prea naivi.... nu stiu. adevarul e ca ne'am iubit, dar era o iubire "cu nabadai", genul de oameni care se iubesc nespus dar nu pot trai impreuna...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu a fost o iubire ca in povesti si de aceea nu mi-a lasat o impresie puternica. Ce nu am sa uit e numele si ca a fost primul, fara nici un sentiment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×