Sari la conținut
Forum Roportal
Artemis_Dida

Ed. fizica

Postări Recomandate

deci? ce credeti? a fost corect ministrul sau nu cu reintroducerea ed. fizice ca proba la bac?

vreau sa aflu parerea tuturor!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din 2008 poate sa faca ce vrea. Anul asta dau si eu BAC, si nu mi se pare corect ca eu sa invat anumite chestii, in timp ce altul sta pe teren si se antreneaza, sub cuvant ca e proba de examen. Sa ne intelegem, tot efort se face si la asta, dar toate celelalte cer efort intelectual; nu mi se pare logic sa ai si ducatia fizica printre ele, mai ales la baremele actuale, care sunt destul de slabute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am sa inteleg unii elevi

Eu am terminat la economic, aveam la alegere fizica, educatie fizica, biolgoie..si inca cateva pe-acolo.

Am preferat sa invat la fizica cateva capitole din materia de cls a XII-a si mi-am luat o mica culegere de probleme care se dadusera si in anii din urma. Mi se pare o tampenie sa iti mananci plamanii pe caldurile alea si dc te mai cheama si pe undeva cu L,M...te apuca dorul de duca.

 

La fizica am luat 10 si mi-a picat ceva de optica si niste probleme care se dadusera cu 2 ani in urma. Am iesit frumos devreme si m-am dus acasa relaxata, in timp ce altii alergau de mama focului pe teren.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare corecta aceasta decizie. Ii avantajeaza pe unii, si pe altii nu. Nu toti sunt buni la sport, poate mai multi ar vrea sa dea proba la sport dar nu au conditia necesara.

Cand am aflat ca s-a reintrodus educatia fizica la Bac jumatate de clasa s-a razgandit, de ce sa mai stea omu' sa-si bata capul sa mai invete la o materie in plus?

Mi se pare chiar aiurea; la Bac ar trebui se testeaza cunostintele, nu rezistenta unora.

Editat de buffy_raluk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e mult mai bn decat sa invat ca prostu la geograf sau istorie , asta e parerea mea

Uite aici nu-i inteleg pe cei care dau la sport. E alegerea voastra, dar de ce cei care aleg sa invete la o alta materie sunt numiti prosti sau fraieri? Pentru ca invata ceva ce le-ar putea fi folositor in viitor? Poate aceia dau in continuare la o facultate de geografie sau istorie, nu vad de ce sunt prosti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in romania totul este posibil.nu este prima oara si nici nu v-a fii ultima oara cand se face asa ceva.ganditi-va cum ar fii ca intr-un meci de fotbal se se schimbe subit regulile.

 

asta demonstreaza inca odata cat de praf ii invatamantu romanesc in frunce cu domnu' ministru-

Editat de Koolcsy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×