Sari la conținut
Forum Roportal
roxxy80

Secretii vaginale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna seara, as avea o intrebare in legatura cu secretia vaginala care este f abundenta, albicioasa, cateodata am si o mancarime in zona genitala-am fost deja la medic, am facut analiza si culturi pe secretie vaginala si rezultatele au fost bune, nici micoza ,nici nimic. ce analize ar trebui sa mai fac? mentionez ca prietenul meu are probleme serioase,usturimi la urinare si ejaculare,dureri ale testicolelor,probleme au inceput acum un an la el,eu avand candida de mai multi ani. e normal sa nu mai apara la analize candidoza?in 2004 aparea,in 2005 nu, nici in 2006 in mai. multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el si-a facut analize? ptr gonoree sau alte bts?

am fost impreuna la 2 medici dintre care si dermato-venerolog,plus alt urolog. diagnosticul a fost uretrita. nu are secretii, i s-a facut doar un control al prostatei care era marita , dupa care la radiografie a aparut normala. in caz ca era gonoree nu ar fi aparut la anlizele mele?problema e ca el prin 2003 a avut un contact neprotejat si zicea ca ar fi avut dupa cateva zile o secretie si usturimi dar nu a fost la medic , de jena , si nu a avut probleme pana in 2005.am fost departiti o luna si ceva anul trecut ,timp in care a fost la medic si a luat antibiotice dar fara nici o ameliorare. pt ca nu are secretie medicii nu i-au prelevat nici o lama ,nimic.am ramas sa fac eu analizele pt chlamidia si mycoplasma,din secretie si sange.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai da..din cate stiu eu..exista anumite boli in care barbatii sunt doar purtatorii microbului sau virusului si de aceea ei nu au dureri sau neplaceri...fata este cea la care se manifesta boala...

 

eu am avut o astfel de secretie dar am fost diagnosticata cu candida(mai ales mancarimile sunt o marca a acestei boli)...si m-am tratat si eu si prietenul meu...

ce sa iti zic....mai apeleaza la o parere avizata(un ginecolog poate)...iti doresc multa sanatate!

Editat de Meeena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai da..din cate stiu eu..exista anumite boli in care barbatii sunt doar purtatorii microbului sau virusului si de aceea ei nu au dureri sau neplaceri...fata este cea la care se manifesta boala...

 

eu am avut o astfel de secretie dar am fost diagnosticata cu candida(mai ales mancarimile sunt o marca a acestei boli)...si m-am tratat si eu si prietenul meu...

ce sa iti zic....mai apeleaza la o parere avizata(un ginecolog poate)...iti doresc multa sanatate!

candida si eu am avut,m-am luptat mult timp cu ea dar din pacate revenea. am tot fost la medici , dar din pacate nici unul nu mi-a recomandtat testul pt chlamidia,in ciuda simptomelor prezentate. a trebuit sa citesc eu pe net despre chestia asta si sa aflu ca de fapt nu intra in analizele de rutina. si e naspa ca boala duce la sterilitate. oricum maine merg iar la venerolog sa-mi fac o lama si un bilet de trimitere la laborator. cat despre candida ,nu mi-a mai aparut la ultimel analize desi stiu sigur ca nu a fost tratata. asta e iarasi f ciudat...pt ca mai am simptome. mesi de raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna...si eu am aceiasi problema...dar la noi...eu sunt purtatoarea....m-am tot tratat....iar acum nu mai imi iese nimic la analize.....sunt curioasa daca la voi s-a solutionat....si daca da ce trebuie sa fac....el se tratase la un moment dat...si am zis ca nu mai facem nimic pana nu ma vindec si eu.....dar in urma unui sex oral iarasi i-am transmis.... problema e ca tin la casnicia mea...si vreau sa scap de problemele astea! multumesc de ajutor! Pa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna seara, as avea o intrebare in legatura cu secretia vaginala care este f abundenta, albicioasa, cateodata am si o mancarime in zona genitala-am fost deja la medic, am facut analiza si culturi pe secretie vaginala si rezultatele au fost bune, nici micoza ,nici nimic. ce analize ar trebui sa mai fac? mentionez ca prietenul meu are probleme serioase,usturimi la urinare si ejaculare,dureri ale testicolelor,probleme au inceput acum un an la el,eu avand candida de mai multi ani. e normal sa nu mai apara la analize candidoza?in 2004 aparea,in 2005 nu, nici in 2006 in mai. multumesc

 

 

E NASPA DU-TE LA 2-3 DOCTORI DIFERITI SAU LA MEDSANA SI FACETI ANALIZELE. AM PATIT SI EU LA FEL SI VEZI CA PE VIITOR O SA ITI DAUNEZE DAKA VREI SA FACI UN BEBE.BAFTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe 11 sept. trebuia sa-mi vina menstruatia. si m-a trezit cu niste scurgeri mai mult galbui...roz.

m-am alertat imediat !!! nu am nici u dorere de sani sau greturi. doar ameteli rebele si pofta de mancare mai mult

decat in alte zile si in plus dureri in abdomen specfice menstruatiei? mi-a facut igiena intima si am intridus un deget in vagin si am constat

o umflatura undeva unde se termina vaginul???!!! ce ar putea fi?? daca nu am simptome de sarcina ce s-ar putea intampla??

o intarziere??? sau ce altceva? va rog un mic sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe 11 sept. trebuia sa-mi vina menstruatia. si m-a trezit cu niste scurgeri mai mult galbui...roz.

m-am alertat imediat !!! nu am nici u dorere de sani sau greturi. doar ameteli rebele si pofta de mancare mai mult

decat in alte zile si in plus dureri in abdomen specfice menstruatiei? mi-a facut igiena intima si am intridus un deget in vagin si am constat

o umflatura undeva unde se termina vaginul???!!! ce ar putea fi?? daca nu am simptome de sarcina ce s-ar putea intampla??

o intarziere??? sau ce altceva? va rog un mic sfat

Ne zici si noua ce s-a mai intamplat? Eu cand am ramas insarcinata in ziua in care trebuia sa-mi vina menstruatia, am avut doar niste pete, vreo 3 zile, care pot fi rozalii, maronii, depinde. Daca nu ti-a venit nici acum, mai bine faci un test sau un control la medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×