Sari la conținut
Forum Roportal
roly

hepatita b

liv52  

  1. 1. va rog sa-mi raspundeti

    • 0


Postări Recomandate

am citit cu putina teama faptul ca liv52 ar fi daunator ficatului.Si eu am hepatita b,am descoperit acum 2ani si la 35ani cat am, am plans ca un copil.Cu timpul am invatat sa traiesc cu boala asta mai ales ca ma simt bine fizic,la psihic sunt probleme cateodata.De fapt am grija de mine evitand alcoolul total,grasimile si umblu la sala regulat .Multa lume spune ca arat cu 10 ani mai tanar.Analizele sunt perfecte si ma intorc la liv52.Il folosesc aproape regulat la indicatia medicului si eu cred ca cel putin nu-mi face rau.Ma puneti pe ganduri cei care spuneti ca nu e bun.Am citit in formula AS ca o persoana a scapat de hepatita b in 6luni folosind liv52.Ce sa mai cred?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De scapat a scapat probabil pentru ca avea o hepatita acuta, nicidecum nu a avut vreo influenta Liv52. Oricat ne-am dori sa fie atat de simplu sa scapam de virus, din pacate modalitatile sunt foarte dificile: 1. ai un organism care e suficient de puternic sa scape de virus singur, fara ajutor (cazuri rare in medicina, max 2% din bolnavi pe an)

2. in urma tratamentului cu interferon

3. foarte rar in urma tratamentului cu lamivudina/adefovir/entecavir, insa mai des decat a ne lasa in voia sortii.

Eu unul iti recomand totusi sa nu iei de bun ce scrie prin formula AS. In afara ca sunt doar niste vorbe, nu ai nici garantia ca vindecat inseamna ca inainte de tratament avea viremia mare si dupa liv52 a ajuns nedetectabil sau si mai si, chiar cu AgHbs negativ si anticorpi pozitivi. Si dc prin absurd ar fi adevarat, as vrea sa vad macar mai multe persoane care au scapat de virus cu Liv52, altfel s-ar putea sa descoperi oameni care afirma ca s-au tratat prin taiere sub limba, baut ceai de musetel sau altele. Dc tu crezi ca te simti bine luand LIV52, fa-ti si analizele, inclusiv viremia si dc totul e ok, atunci poti sa il iei in continuare. Probabil ca rau nu iti vor face. Nu stiu insa cat de bine iti face. Probabil ca pt cei cu alte afectiuni isi dovedeste eficienta, dar pentru cei care au probleme de natura virala... sincer ma indoiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liv 52

Atentie la LIV 52, in germania a fost scos de pe piata pentru ca sub aplicarea lui a crescut rata mortalitatii la cei bolnavi de ciroza de la 40% la 81%.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sky,

 

ai idee cum s-ar putea procura in Romania Adefovir/ Entecavir?

In UE exista parca sub numele de Hepsera... dar la noi nimic... incerc sa fac niste "giumbushlucuri" cu cineva din China, dar... merge greu de tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romania se "procura" foarte usor: te duci la medic, vede daca ai nevoie de el, intr-adevar si te introduce intr-un program experimental. Sa stii ca nu e o simpla pastila, e ceva foarte periculos daca nu e luata la recomandarea si sub supravegherea unui medic. E vorba si de dozare, dar si de recomandare. S-ar putea sa iti faca mai mult rau decat bine, crede-ma ca nu iti doresti sa descoperi ce inseamna automedicatia cu ceva atat de puternic. In primul rand ca s-ar putea sa nu ai nevoie de el. Apoi daca incepi pe cai ascunse tratamentul si nu esti avertizat de ceea ce ti se poate intampla, poti sa patesti: de la o simpla reactie alergica pana la moarte. Apoi trebuie ca un medic sa te treaca prin anumite etape: tratament cu interferon+ lamivudina, si daca nu are rezultate, abia apoi adefovir, pt ca daca ai nesansa sa dezvolti rezistenta la Adefovir, in Romania nu te mai poate salva nimic. Nu mai e un Entecavir sau altceva care sa tina virusul mutant in loc si poti sa o incurci. Iti mai spun incaodata ca nu e doar un medicament ca oricare altul, e un tratament care la 14-15 milioane pe luna, cat costa el, are putine efecte favorabile si o gramada de efecte adverse. Ai grija ca nu e de joaca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×