Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Cum se schimba un cuplu dupa aparitia copiilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o curiozitate.

Cum v-a fost influentata viata amoroasa dupa aparitia copiilor?

Noi, femeile, avem tendinta de a ne ignora partenerul?Suntem mai obosite? E normal ca cei doi sa doarma separat?

 

Barbati!! V-ati simtit dati la o parte? V-ati simtit partenera rece? Ati resimtit o transformare radicala in viata de cuplu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i normal să doarmă separat...copilul se va obişnui aşa şi situaţia se va prelungi nepermis de mult...n-am copii...ştiu doar prin ce am trecut eu copil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o curiozitate.

Cum v-a fost influentata viata amoroasa dupa aparitia copiilor?

Noi, femeile, avem tendinta de a ne ignora partenerul?Suntem mai obosite?

 

 

E normal ca cei doi sa doarma separat?

 

 

Daca el va merge in alta camera sa doarma, va fi din cauza bebelusului care va plinge cam mereu si el vrea sa se odihneasca fara disturbari ca e obosit !!! insa nu paraseste patul conjugal definitiv, doar cand vrea sa doarma zzzzzzzzzzzzzz !!! Acum se gasesc si dopuri de urechi !!! si masca Zorro pe ochi sa nu vada lumina sa-i fuga somnul !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu mi se pare firesc ca cei doi sa doarma separati, sunt multe care se ziceau la fel ca mine si totusi ele acum dorm cu copiii (copii care au si peste 7 ani :crazy: )

 

Eu pusesem mai multe intrebari..vad ca nu va bagati :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici mie nu mi se pare firesc ca cei doi sa doarma separati, sunt multe care se ziceau la fel ca mine si totusi ele acum dorm cu copiii (copii care au si peste 7 ani :o: )

 

Eu pusesem mai multe intrebari..vad ca nu va bagati :o:

sa nu care cumva sa faci greseala sa pui copilul cu voi in pat. la mine au facut ai mei aceasta greseala de cand era alex mic si desi nopti la rand m-am luptat cu el (pus in patutul lui de mii de ori peste noapte si tot ma trezeam cu el langa mine dimineata) sa doarma singur, nici in ziua de aZI nu doarme singur. si acum imi este foarte greu sa indrept aceasta situatie. in cel mai rau caz, adoarme cu mine pe canapea cand eu ma uit la tv si apoi eu merg in dormitor. :band: asa ca ia aminte si sa nu il pui cu voi in pat :crazy:

la restul intrebarilor sa raspunda cei in masura :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietenele mele care au copii toate dorm cu ei :crazy:

Cica nu s-au indurat sa-i lase singuri cand plangeau :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietenele mele care au copii toate dorm cu ei :crazy:

Cica nu s-au indurat sa-i lase singuri cand plangeau :o:

mare greseala. mama a inceput sa-l culce pe alex cu ea ca sa nu-i fie frig in tarc :cheer: nu ca ar fi plans. orice bebel plange si pana la urma se linisteste. dormitul cu el, nu e o solutie. trebuie doar linistit si adormit la loc. dupa varsta de 1 an bebelusii nu prea mai plang noaptea. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci, cum il invat asa il am :o:

:o: chiar daca va fi greu o perioada, cum il educi asa il ai. :cheer: si obisnuinta de a dormi singur se face pana la 1 an. mare grija. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×