Sari la conținut
Forum Roportal
andrei12

nu stiu ce am, poate ma ajutati voi

Postări Recomandate

acum 3 sap, am inceput sa ma simt ciudat, ameteli, nu mai am putere de concetrare, pofta de mancare a scazut, in primele zile era si destul de galben. mi-am facut analizele la sange unde toate sunt bune

mai putin :

fibrinogen care 510 in mod normal vad ca e 200 - 400 mg/dl si

bilirubina totala - 2,52 mg/dl , bilirubina directa - 1.12 mg/dl , bilirubina indirecta 1.40mg/dl si fiind destul de mare.

 

am fost si la ecograf, unde am aflat ca am fierea marita si ceva fire de nisip pe la rinichi o problema mai veche de circa o luna jumatate.

m-am plimbat in total pe la 6 doctori, nici unul nu a reusit sa-mi deie un diagnostic clar, tot ce pot sa va spun e ca am inceput sa iau niste pastile : Silimarina (hepatoprotector) si am inceput sa ma simt mai bine, adica nu mai am ameteli, pot sa manc , dar nu ma simt cum eram inainte, sunt tot lipsit de energie si fara chef de viata.

am mai citit pe net, hepatita nu pare sa fie, seamana mai mult cu un icter.

legat de mine ce pot sa va mai spun cum am ajuns in situatia asta, mult stres, putin odihna, fumat, si fost bautor de cola pana la 1 sep anul asta.

 

daca aveti vreo idee sau vreun sfat ar fi bine venit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut ecografie, unde s-a gasit nisip la fiere, dar inca tot nu imi e foarte clar, din cauza ca nu ma doare nimic

Ai facut vreo hepatita

Sa-ti faci analizele de GOT si GPT, si nu ar strica sa-ti faci si anticorpiiHCV sau antigenii HVB

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×