Sari la conținut
Forum Roportal
bunicutzuION

Cenzura??? Andrei Gheorghe, concediat de la Realitatea TV

Postări Recomandate

Daca asa sa-a intamplat, e trist... trist e si faptul ca eu nu am reusit sa vad emisiunea respectiva, asa ca nu stiu ce si cum sa-a vorbit acolo ...eu zic totusi sa fim "linistiti", caci astfel de "manevre" nu se intampla cu siguranta doar in Romania...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar imi pare rau ca nu am vazut emisiunea :)

 

 

 

De ce nu a tacut Andrei Gheorghe? De ce nu a spus ca si TVRul cat de bun e Tovarasul Nastase

De ce sa nu-i lasam doar pe psd EI sa ne conduca?

 

Da da...daca si acum poti sa spui ca TVR-ul la-a favorizat pe Nastase, parerea mea este sa te abtii, inseamna ca nu ai vazut emisiunea :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da da...daca si acum poti sa spui  ca TVR-ul la-a favorizat pe Nastase, parerea mea este sa te abtii, inseamna ca nu ai vazut emisiunea :twisted:

 

Sa-nteleg ca a crescut Basescu si-n ochii tai? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare fff rau ca nu am prins emisiunea (cu andrei)... astept mai multe detalii de la cei care au urmarit-o...

oricum, nici andrei ghe. nu-i un personaj dus prea des pe la biserica ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am vazut emisiunea si imi pare rau...

 

 

Poate ca e putin off-topic...

Majoritatea mesajelor postate de bunicutuION pe acest forum (si nu numai de el) m-au facut sa-mi intaresc convingerea ca Basescu NU e bun sa fie presedinte. No offence !!!

E o parere personala, si nu incerc pe nimeni sa conving ca Nastase e cel mai bun. Dar avand de ales pe unul din cei doi, aleg raul cel mai mic.

Majoritatea argumentelor sunt subiective. Principalul lucru pe care il reprosez lui Basescu este lipsa diplomatiei. Presedintele nu are un rol foarte important. El reprezinta imaginea tarii. Iar daca Romania este reprezentata de o persoana care reactioneaza asa ca Basescu....

 

Eu locuiesc in Bucuresti de cativa ani, si am prins la primaria Bucurestiului si PSD si PD. In ultimii 4 ani, vina pentru toate nereusitele din capitala a fost "lipsa sprijinului pentru Basescu din partea primarilor de sectoare".

Dupa ultimile alegeri, de cand lui Basescu i sa-a dat ceea ce a cerut atat de mult, - primari la toate sectoarele din PD, exceptie facand sectorul 5 - parca haosul din Bucuresti e din ce in ca mai mare (tramvaie care nu prea ajug in statii decat dupa 20-30 minute, aglomeratie, lucrari de "reparare" a strazilor care nu se mai termina, si cand, in final sunt gata, se strica la cateva saptamani, si multe altele...)... ce sa facem daca primarul general e ocupat cu "altele" in loc sa-si faca datoria pe care oricum si-o facea asa cum putea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...oricum, nici andrei ghe. nu-i un personaj dus prea des pe la biserica ...

 

Si eu am aceeasi parere despre el. Niciodata nu mi-a placut nici o emisiune din cate a facut. :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... nu conteaza persoana, cit gestul pe care il fac televiziunile pentru a rezista in hatisul creeat de PSD ...

 

... e deplorabil ceea ce se intimpla ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand scuze ca n-am vazut ca era deja topic cu cazul andrei gheorghe

 

Nici eu nu am vazut emisiunea si imi pare rau...

 

 

Poate ca e putin off-topic...

Majoritatea mesajelor postate de bunicutuION pe acest forum (si nu numai de el) m-au facut sa-mi intaresc convingerea ca Basescu NU e bun sa fie presedinte. No offence !!!

E o parere personala, si nu incerc pe nimeni sa conving ca Nastase e cel mai bun. Dar avand de ales pe unul din cei doi, aleg raul cel mai mic.

Majoritatea argumentelor sunt subiective. Principalul lucru pe care il reprosez lui Basescu este lipsa diplomatiei. Presedintele nu are un rol foarte important. El reprezinta imaginea tarii. Iar daca Romania este reprezentata de o persoana care reactioneaza asa ca Basescu....

 

Eu locuiesc in Bucuresti de cativa ani, si am prins la primaria Bucurestiului si PSD si PD. In ultimii 4 ani, vina pentru toate nereusitele din capitala a fost "lipsa sprijinului pentru Basescu din partea primarilor de sectoare". 

Dupa ultimile alegeri, de cand lui Basescu i sa-a dat ceea ce a cerut atat de mult, - primari la toate sectoarele din PD, exceptie facand sectorul 5 - parca haosul din Bucuresti e din ce in ca mai mare (tramvaie care nu prea ajug in statii decat dupa 20-30 minute, aglomeratie, lucrari de "reparare" a strazilor care nu se mai termina, si cand, in final sunt gata, se strica la cateva saptamani, si multe altele...)... ce sa facem daca primarul general e ocupat cu "altele" in loc sa-si faca datoria pe care oricum si-o facea asa cum putea....

 

pe langa faptul ca ce spui tu aici nu are legatura cu topicul, de altfel inteleg, ca-i stiul lui nastase de a discuta de cu totul altceva decat despre ce se spune. te pricepi bine de tot si la dezinformare. nu stu ce tramvaie folosesti tu dar tramvaiul 41 care-la iau eu vine la 3 min si ajung la destinatie mai repede ca un taxi.

si te-ntreb pe tine, ce putea face in 5 luni de zile? zgarie nori? dupa parerea mea, bucurestiul n-a avut pimar ca el de foarte mult timp, dovada ca la-au ales din primul tur fara drept de replica pentru geoana. aici vb de majoritatea bucurestenilor asa cum voi invocati majoritatea alegatorilor (dezinformati) ai psd-ului.

si dupa tine nastase este mai diplomat ca basescu? asta dupa ce vrea sa ia femeile unor romani la rand? imi pare rau de cum gandesti... daca asta-i romania atunci chiar ca nu avem nici-o soarta... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te pricepi bine de tot si la dezinformare. nu stu ce tranvaie folosesti tu dar tranvaiul 41 care-la iau eu vine la 3 min si ajung la destinatie mai repede ca un taxi.
Eu foloseam 34 pe ruta Obor - Sudului. De 2 ori a trebuit sa stau 20-30 minute pana sa vina vre-un tramvai. Va imaginati cat de aglomerate erau. In plus, vestitele "semafoare alergice la ploaie" care paralizeaza tot traficul in Bucuresti. De mai multe ori sa-a intamplat sa fac cu tramvaiul 15-20 minute pana sa traversez o intersectie. Probleme de genul asta nu am avut pana la alegerile la primaria Bucurestiului.

 

si te-ntreb pe tine, ce putea face in 5 luni de zile? zgarie nori?

Nu stiu ca a facut in 5 luni de zile sau ce a vrut sa faca, dar urmarile sunt din cele mai nefericite. Cele mai sus mentionate. Unde sunt apartamentele promise spre a fi construite ? Atat de Nastase cat si de Basescu. Dar cred ca primaria are datoria de a se ocupa de constructiile sociale sau pentru tineri. Anul trecut au fost date in folosinta nu mai mult de 10 apartamente sociale.... :socca: :socca: :socca: :socca: :socca: ma ameteste cifra... Foarte multa lume din provincie a venit in Bucuresti din diverse motive pentru ca apoi sa se stabilesca aici. Impreuna cu cei care lucreaza in afara, acestia fac ca cererea de locuinte sa fie tot mai mare... dar contrar logicii apartamente nu se construiesc. Ne mai miram de ce au crescut si vor creste preturile la locuinte, nu numai in bucuresti cat si in toata tara.

 

si dupa tine nastase este mai diplomat ca basescu? asta dupa ce vrea sa ia femeile unor romani la rand? imi pare rau de cum gandesti... daca asta-i romania atunci chiar ca nu avem nici-o soarta... Sad

Nastase a facut aceasta afirmatie... nu e scuzabil. Dar Basescu a facut gafe internationale "... a venit sa-si malaiul...", si altele cateva in perioada campaniei electorale. UN PRESEDINTE NU ARE VOIE SA FACA ASEMENEA GAFE.

 

Scuze pentru off-topic. Nu voi mai fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×