Sari la conținut
Forum Roportal
RaZZeR

placa video nu mai afiseaza

Postări Recomandate

Sal ALL java script:emoticon(':drag:', 'smid_15'):flirt:

 

Am o placa video His Ati Radeon 9550 / 256 Mb. / 128-bit NOUA shi cofig. la PC ii: AMD Sempron 2200+ (1.66 GHz) 256 DDRAM 400MHz shi celelalte nu prea conteaza ... nu ????

 

La jocuri mi se tot stinge monitoru dupa ce ma joc o vreme, dar jocu mere in continuare. Am intalat ultimu Catalyst shi DirectX 9c shi nam rezolvat nimic. java script:emoticon(':yes:', 'smid_6'):o:.Monitoru nu cred cai de bai ca nam mai patzi asha ceva cand am avut GeForce 4 MX 440 / 64 Mb. / 32-bit

 

VA ROG AJUTATZIMA CAT SE POZTE DE REPEDE !!!!

Editat de RaZZeR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Placa ta video sufera , si a mea din pacate.. dar face ceva de genu doar cand o suprasoliciti.. eu pe luna viitoare intentionez sa-mi iau alta.. parerea mea... incearca sa scapi de ea sau dak mai ai garantie du-o la service..

Your choice :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine incerci sa-ti asiguri un circuit bun de aer in carcasa astfel incat atunci cand placa video este folosita mai intens sa se poata raci.

Curata carcasa de praf , aranjeaza cablurile si instaleaza cateva ventilatoare (unul de care sa baga aer pus pe partea din fata a carcasei si unul care sa scoata prin partea din spate a carcasei).

Sunt sanse foarte mari sa nu aibe nimic placa video ci doar sa se incalzeasca din cauza aranjarii proaste in carcasa si a lipsei de ventilatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa fie problema coolerelor chestia asta deoarece am improvizat si pe placa mea video unul si degeaba.. o tine intr-adevar la o temperatura foarte ok dar asta nu ma ajuta cu nimik.. problema e de la placa in sine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba doar de placa ta video , e vorba si de temperatura generala din carcasa , daca aerul nu se misca deloc nu te ajuta cu nimic nici cel-mai--uber-mega-super cooler de pe piata. Asta ca sa nu mai punem ideea de "improvizat" in discutie.

Am un radeon 9550 produs de asus sub birou, merge impecabil.

Posibil sa fie totusi un defect de fabricatie , dar inclin sa cred ca nu e asigurata ventilatia adecvata in carcasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu cred ca mai poate fi vorba de ventilatie deoarece carcasa este deschisa de cand am cumparat-o iar in legatura cu "defect de fabricatie" este si parerea mea. Dar cum nici cei de la service nu au ce sa ii faca spunandu-mi ca s-au intors 250 de placi video de genu inapoi la service am decis sa o schimb :| . Asta-i viata :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci o fi fost lotul varza :flowers:.

Faza cu carcasa deschisa are legatura pentru ca singura ventilatie atunci se face prin ce curent de aer ai in camera sau prin convectie. Daca carcasa e sa zicem sub birou si nu bate briza pe acolo s-ar putea sa nu fie asa de rece pe cat crezi.

In cazul unei carcase aer rece este luat din fata si cel cald aruncat in spate astefel incat in cele mai multe cazuri temepratura o sa fie mai mica decat atunci cand carcasa este deschisa.

In fine , cum am zis si mai devreme o fi fost lotul de placi varza , cine stie cine s-a impedicat si a varsat oala cu pasta termica sau mai stiu eu ce prostie de genul in fabrica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×