Sari la conținut
Forum Roportal
albella

cine incepe?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In cultura traditionala, care pare sa se prelungeasca si in asa zisul modernism al zilelor noastre, femeia trebuiesa fie supusa barbatului si sa spuna da atunci cand el isi revendica drepturile lui conjugale, concubinale sau pur conjuncturale.

Cat de mult ii plac barbatului modern si fara prejudecati, initiativele femeii moderne? cum priveste el femeia care nu asteapta, ci provoaca, incita, cere? :inlove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unui barbat ii place totdeauna provocarea unei femei, si mai ales daca nu e a lui...

Initiativa o poate avea oricare dintre cei doi, un simplu gest, uncuvanu, o atingere si ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU, eu vreau sa vad parerile barbatilor. Intrebarea albellei era ce parere au barbatii de femeile care au initiativa. Mor de curiozitate sa vad preferintele voastre. Va deranjeaza? Va inhiba? Va provoaca? Va incita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU, eu vreau sa vad parerile barbatilor. Intrebarea albellei era ce parere au barbatii de femeile care au initiativa. Mor de curiozitate sa vad preferintele voastre. Va deranjeaza? Va inhiba? Va provoaca? Va incita?

E destul de complicat, nu există o reacţie standard. Sau, mai exact spus, există două planuri diferite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai, ca la faza cu asteptarile neimplinite m-ai pierdut. Mi le implinesti azi, dar ce, nu pot sa iau initiativa maine? Eu am crezut ca ne referim strict la initierea unui act sexual O:)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai, ca la faza cu asteptarile neimplinite m-ai pierdut. Mi le implinesti azi, dar ce, nu pot sa iau initiativa maine? Eu am crezut ca ne referim strict la initierea unui act sexual O:)

Şi eu am zis la fel, dar depinde dacă eşti o parteneră nouă

sau o parteneră "consacrată" :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cultura traditionala, care pare sa se prelungeasca si in asa zisul modernism al zilelor noastre, femeia trebuiesa fie supusa barbatului si sa spuna da atunci cand el isi revendica drepturile lui conjugale, concubinale sau pur conjuncturale.

Cat de mult ii plac barbatului modern si fara prejudecati, initiativele femeii moderne? cum priveste el femeia care nu asteapta, ci provoaca, incita, cere? :blink:

Depinde de multi factori... in principal de educatie si de tipologia psihologica...

Daca el e de exemplu indoctrinat la greu cu ideea de masculul feroce care taie si spanzura... e posibil sa vada o amenintare in initiativa ei. Daca el este in schimb cu mintea deschisa si mai e si introvertit pe deasupra, e posibil sa vada in intiativa ei implinirea rugaciunilor pe care le-a facut la Doamne Doamne.

 

Eu unul consider ca e sexy ca ea sa ia initiativa... foarte sexy... O:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare de ce se pune problema de preluare a controlului si de stabilire a raporturilor de putere? perceperea relatiei de cuplu ca un razboi pentru suprematie nu duce inevitabil la destramarea lui?

Nu. O femeie are şi momente c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de mult ii plac barbatului modern si fara prejudecati, initiativele femeii moderne? cum priveste el femeia care nu asteapta, ci provoaca, incita, cere? :doh:

io zic ca asta e at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×