Sari la conținut
Forum Roportal
albella

prejudecati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am auzit despre, am vorbit cu femei care spun ca ele veci si pururi nu vor face sau nu vor accepta anumite chestii (e vorba in special de banalizata felatie, dar nu numai).De asemenea stiu ca exista suficient de multe femei care accepta sexul ca o "datorie si obligatie" (nu e doar vina lor, asta e alta tema)

Dar sa nu divaghez. Problema mea e alta. pare-mi-se ca exista si barbati care considera ca doar curvele pot sa le-o suga sau sa le ofere placeri din pozitii variate si in locatii diverse (iertata-mi fie exprimarea neacademica) iar sotiile tinute doar pe spate

In varianta mai soft/romance, sotiile/iubitele oficiale trebuie respectate iar amantele/iubitele exploatate cu pasiune fierbinte si neobosita.

intrebare: e doar o eronata impresie a mea sau chair sunt active astfel de prejudecati in mintea barbatilro. si daca da, la ce ajuta? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit despre, am vorbit cu femei care spun ca ele veci si pururi nu vor face sau nu vor accepta anumite chestii (e vorba in special de banalizata felatie, dar nu numai).De asemenea stiu ca exista suficient de multe femei care accepta sexul ca o "datorie si obligatie" (nu e doar vina lor, asta e alta tema)

Dar sa nu divaghez. Problema mea e alta. pare-mi-se ca exista si barbati care considera ca doar curvele pot sa le-o suga sau sa le ofere placeri din pozitii variate si in locatii diverse (iertata-mi fie exprimarea neacademica) iar sotiile tinute doar pe spate

In varianta mai soft/romance, sotiile/iubitele oficiale trebuie respectate iar amantele/iubitele exploatate cu pasiune fierbinte si neobosita.

intrebare: e doar o eronata impresie a mea sau chair sunt active astfel de prejudecati in mintea barbatilro. si daca da, la ce ajuta? :P

Eu personal am recunoscut o recunosc :sunt de moda "veche" nu accept ca sotia sa-mi faca sau sa fii facut inainte sex oral :P . Am si eu fixurile mele nu zic ca sunt bune sau rele dar sunt ale mele . Ma ajuta sa nu fiu condus de piata si la partea spirituala dar mai ales la principiile mele morale . As putea prezenta o ampla teze de doctorat in legatura cu sexul oral facut de femei : de la sentimentul barbatul de subjugare/umilire/posedare a femeii pana la sexul oral ca si "moda" . Dar acum n-am nici timp si nici dispozitia necesara sa expun anumite teori ...care pana la urma pot fii sau nu ale relativitatii. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt active astfel de prejudecati in mintea barbatilro. si daca da, la ce ajuta? :P

la ce ajuta si prejudecatile femeilor, in materie de sex ! ;)

 

am auzit si eu de barbati de genul acesta ,dar eu cred totusi ca sunt pe cale de disparitie

sfatul meu:daca dai de unul din acestia fugi cat te tin picioarele :P

dar de femei de genul asta, nu ai auzit ? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit si eu de barbati de genul acesta ,dar eu cred totusi ca sunt pe cale de disparitie

sfatul meu:daca dai de unul din acestia fugi cat te tin picioarele ;)

:P adica daca eu nu vreau sa-mi faca nevasta ...ea sa vrea sa-mi faca??? hai mai nene ma lesi ....eu pot sa satisfac femeia deocamdata fara alte organe asa ca n-are de ce sa se planga . si am spuso si o repet sexul are loc in creier . tocmai acum ma sunat prietena mea ca sora ei e insarcinata si are 17 ani sora ei dar nu a vrut sa asculte deloc la ce i-am zis . pana la urma fiecare cum isi asterne asa doarme . eu vb deschis si i-am zis ca daca vrea sa incerce e ok eu nu ii impun sau ii cer ...chiar daca unii baga dragostea in fata pentru satisfacere propriilor fantezi . in cuplu recunosc ca le-am mai lasat sau le-am incurajat sa faca dar in casnice inca nu stiu dar sigur nu o sa faca :P ;) . Calitatea unui om rezida in ceea ce e capabil sa dea nu sa primeasca :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu personal am recunoscut o recunosc :sunt de moda "veche" nu accept ca sotia sa-mi faca sau sa fii facut inainte sex oral :P . Am si eu fixurile mele nu zic ca sunt bune sau rele dar sunt ale mele . Ma ajuta sa nu fiu condus de piata si la partea spirituala dar mai ales la principiile mele morale . As putea prezenta o ampla teze de doctorat in legatura cu sexul oral facut de femei : de la sentimentul barbatul de subjugare/umilire/posedare a femeii pana la sexul oral ca si "moda" . Dar acum n-am nici timp si nici dispozitia necesara sa expun anumite teori ...care pana la urma pot fii sau nu ale relativitatii. ;)

1. Si daca ai chef de sex oral...cu rezolvi?

2. daca sotia ta isi doreste sex oral, cum rezolvi/rezolva?

3. Prejudecatile nu fac decat sa ne limiteze accesul la implinirea dorintelor. pana la urma, sexul oral nu poate fi doar o moda.... :P Prefer varianta in care e descris, de fapt sexul in general, ca o forma de cunoastere a partenerului, ca o dovada de acceptare totala a lui. Nimic nu pare nelalocul lui cand e facut firesc, din dragoste si cu bucuria de a trai cu si prin celalalt senzatii in care se materializeaza o forma a sentimentelor celor doi.

 

 

 

la ce ajuta si prejudecatile femeilor, in materie de sex !

 

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Si daca ai chef de sex oral...cu rezolvi?

nu face asa ceva sotiei lui, nu-i asa Dani ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Si daca ai chef de sex oral...cu rezolvi?

2. daca sotia ta isi doreste sex oral, cum rezolvi/rezolva?

3. Prejudecatile nu fac decat sa ne limiteze accesul la implinirea dorintelor. pana la urma, sexul oral nu poate fi doar o moda.... Prefer varianta in care e descris, de fapt sexul in general, ca o forma de cunoastere a partenerului, ca o dovada de acceptare totala a lui. Nimic nu pare nelalocul lui cand e facut firesc, din dragoste si cu bucuria de a trai cu si prin celalalt senzatii in care se materializeaza o forma a sentimentelor celor doi.

1. Scris ...adica fac cere la sotie sa imi dea voie la amanta :P

2.Sa faca sau sa i se faca ?

3.Nu poate dar ESTE

Ca de obicei bagam in fata dragostea , acceptarea totala etc si nu recunoastem egocentrismul si faptul ca suntem avizi dupa placere ;)

 

nu face asa ceva sotiei lui, nu-i asa Dani ?

Normal. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Scris ...adica fac cere la sotie sa imi dea voie la amanta :P

2.Sa faca sau sa i se faca ?

3.Nu poate dar ESTE

Ca de obicei bagam in fata dragostea , acceptarea totala etc si nu recunoastem egocentrismul si faptul ca suntem avizi dupa placere ;)

Normal. :P

 

1. si astepti rezolutia?

2 sa faca sau sa i se faca

3. poti trai placere si fara dragoste. asa ca nu am bagat nimic in fata. in fata ta, cel putin :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ,nu am mai inteles nimic,

-deci ,daca io vreau ,ma duc la alta,nu fac cu ea

-daca ea vrea ,se duce la altul ?

-ca poate o fi si ea ,curioasa ca tot aude ,ca ce bine e..

deci..?

asa ca ,cine are prejudecati tu sau ea. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×