Sari la conținut
Forum Roportal
Lee_Cabrera

Cum sa o fac sa revina la mine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am stat 2 luni cu o fata, intalnindu'ma in total de vreo 7-8 ori cu ea, dar am vorbit mult prin mesaje si la telefon. cert este ca m'am indragostit de ea, si ea de mine, dupa cum mi'a spus, dar nu stiu de ce, dintr'o data, spunandu'mi ca are multe probleme pe cat, a vrut sa ne despartim, zicandu'mi ca asa voi suferi eu mai putin, pt ca daca mai ramanem impr. poate o sa sufar mai tare daca ne despartim mai tarziu. Imi spune ca inca tine la mien, si ca nu vrea sa sufar si o cred, dar totusi, crede ca este mai bine sa ne despartim. Am ajuns pana la urma de comun acord sa stam o saptamana, doua, o luna cel mult sa asteptam sa'si rez. ea problemele, dupa care sa vedem ce mai simtim unul pentru celalalt, si sa'si dea ea seama daca ii pare rau sau nu ca s'a desp. de mine. eu stiu sigur ca inca o voi mai iubi, chiar si peste o luna, pt ca ceva imi spune ca este fata alaturi de care vreau sa'ti traiesc viata. ce credeti?

sunt destul de disperat, pentru ca nu doresc sa o pierd :roll: si accept sfaturile voastre, poate unii sau unele ati mai trecut prin asa ceva si stiti sa'mi dati niste idei despre cum as putea sa ma impac cu ea, sa o fac sa'si dea seama de faptul ca alaturi de mine ii este cel mai bine, si mie la fel. deja am scris prea mult, scuzati'ma. astept rasp voastre, si scuze ca v'am rapit din timp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

treaba cu iubirea vietii ... ti se pare (am avut nenumarate momente de-astea...)

 

acum tu las-o sa isi rezolve problemele, n-o stresa, nu-i transmite disperarea ta , nu-i scrie mult doar da-i cate un mesaj la 2 zile scurt si dulce si atat.

 

bafta! :roll:

 

a si cautati preocupari in acest timp ca sa nu stai cu gandul la ea disperat ca asta iti da multe dureri de cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca in doua luni nu ai cum sa'ti dea seama daca persoana de langa tine este sau nu cea langa care viata ta se va desfasura din acel moment inainte...iti trebuie timp sa ajungi la concluzia asta...si ai nevoie sa cunosti foarte bine persoana ca sa spui acestea..asa ca,eu cred ca ar trebui sa te mai gandesti,eventual sa pui in balanta ce sti despre ea si ce nu sti..oare sti care sunt aceste probleme pe care ti'a spus ca le are..sau esti sigur ca ele exista?in ceea ce priveste ce a fost intre voi,atat cat a fost inteleg din ce ai scris ca pt tine conteaza,asa ca daca iti doresti sa continue nu o stresa prea mult pe biata fata..mai asteapta o vreme,apoi ai putea sa incerci sa'ti dai intalnire si sa'i spui in fata ca'ti doresti o relatie cu ea(daca intre timp ajungi la concluzia ca intr'adevar asta vrei)..intreab'o despre problemele care le'a avut,apoi incerca sa'ti dai seama daca si ea este cu adevarat interesata de tine...indiferent la ce concluzie ajungi...incearca sa iei lucrurile cu calm,nu te grabi..si nu o sufoca...bafta si sa ne mai scri sa stim si noi ce ai facut.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e o scuza chestia cu problemele. Poate a realizat ca nu te poate iubii asa cu vrei tu si ca sa nu te raneasca prea tare a recurs la varianta cu "hai sa vedem dupa un anumit timp de despartire daca ne mai iubim".

Mergi mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las-o pe ea sa isi dea seama singura ca ii este bine langa tine ca iti merita iubirea pe care o ai fata de ea ca langa tine se simte bine etc.Dar esti sigur ca nu iti vor disparea sentimentele peste o luna?

Editat de cristy_05

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori iubirea vieţii nu-i deloc persoana potrivită pentru tine. Va răm

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×