Sari la conținut
Forum Roportal
CarmenBuc

Epilat fara durere (?)

Postări Recomandate

As vrea sa aflu si eu parerile voastre (experimentate...) despre ce tip de epilator as putea sa-mi cumpar ca sa nu mai simt....durerea! :ok:

 

 

Cremele NU dor !!! ungi pe locul respectiv si-l stergi dupa timpul indicat !!! Abracadabra !!!!

 

Ia incearca ceara pe fata !!!! :yes: si vorbim de durere !!! Torturare medievala :flowers:

 

Am uitat sa zic, ceara aplica numai mana cozmeticianei ca ea este responsabila daca se intimpla ceva, altfel este periculos. Ceara de albine se foloseste pe aici, incalzita !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu d crema asta, dar io vreau un epilator...BUN! Nu vreau sa-mi pierd vremea pe la sal de cosmetica. As fi vrut sa stiu c tip de epilator imi recomanzi. Am auzit ca e f bun ala cu gheatza, dar dup-aia am auzit ca nu e bun de nimic! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,ala cu gheata'' are un dispozitiv care se tine in frigider, apoi se aplica pe aparat si efectul este de amortire a pielii, dar nu te astepta la miracole. nu e chiar anestezie, simti cum smulge firele de par. oricum e mai putin dureros decat celelalte aparate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa aflu si eu parerile voastre (experimentate...) despre ce tip de epilator as putea sa-mi cumpar ca sa nu mai simt....durerea! :airkiss:

eu una cand ma duc la cosmetica stie tot salonul...tip...zbier!!!Dar mai bine cu ceara decat cu aparatul!E mai rapida durerea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa aflu si eu parerile voastre (experimentate...) despre ce tip de epilator as putea sa-mi cumpar ca sa nu mai simt....durerea! :jester:

Rabda, daca vrei sa fii frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

durerea cu orice epilator te-ai face daca ai pielea sensibila o simti ca lumea.daca vrei ceva fara durere incearca cu cremele depilatoare doar ca dezavantajul e ca parul creste mai repede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rabda, daca vrei sa fii frumoasa!

 

 

 

exact,rabda si tu putin,c doar nu te taie p viu...si in + sunt dureri mult mai mari in viata!!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×