Sari la conținut
Forum Roportal
raulll_78

Intel sau AMD?

Postări Recomandate

Salut.Am si eu o mica problema pe care sper sa ma ajutati sa o rezolv...Vreau sa-mi cumpar si eu un calculator nou si nu stiu ce sa aleg pentru ca vad ca obtiunile sunt impartite si fiecare are parerea lui...Eu sunt nevoit sa aleg intre doua calculatoare la care nu difera decat modelul procesorului,celelalte componente fiid practic aceleasi la ambele calculatoare si plus de asta si preturile sunt aproximativ aceleasi...Cele doua obtiuni la care m-am oprit sunt:

1.Intel Pentium 4-541-1Mb-EMT 64 Socket 775 3.2Ghz. sau

2.AMD Athlon 64 Socket AM2 3800+2.4gHZ.

Vanzatorul mi-a recomandat ca AMD-ul ar fii mai bun pentru ce vreau eu sa-l utilizez...adica:jocuri,navigare pe internet,o muzica,un film...nimic deosebit...dar vroiam sa aflu si parerea voastra...

Va multumesc frumos pentru informatiile si sfaturile pe care mi lea-ti dat.Mulat bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general ambele sunt cam pe la acelasi nivel poti sa te ghidezi dupa cost mai degraba ...

In general as inclina catre AMD dar nu am testat platforma aia personal asa ca nu ma pot exprima...

Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

INTEL :yahoo: (e mult mai stabil, si ca viteza e mult mai bun! ... in schimb, pretul e pe masura!)

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

* * * INTEL! * * * INTEL! * * * INTEL! * * * :flowers: AMD deja a inceput sa piarda teren...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×