Sari la conținut
Forum Roportal
valmont

Video DVD

Postări Recomandate

Multumesc pt raspunsurile de la topicul meu precedent cu subtitrarile!!

 

Mai am niste nedumeriri: am nero 6.6... daca vreau sa copiez filmele descarcate, din calc pe dvd imi spune ca nu au extensia corecta, n am plug in video dvd, mpeg2/ mpeg 4 nu merg...si trebuie sa folosesc nero vision expres... Asta imi apare, mai precis:

 

One or more files could not be added to a compilation.

 

The following files may not reside in the VIDEO_TS directory of a DVD-Video compilation. Only compliant DVD-Video files

VIDEO_TS.IFO,

VIDEO_TS.VOB,

VIDEO_TS.BUP,

VTS_nn_0.IFO,

VTS_nn_0.VOB,

VTS_nn_0.BUP and

VTS_nn_m.VOB

can be added to the VIDEO_TS folder. Please add files from a completed DVD-Video title or use an authoring software like NeroVision Express to create DVD-Video files from standard video files such as *.avi and *.mpg.

 

Eh, m am dus in programul respectiv si...pauza...nu stiu cum si ce modificari sa fac pt ca nici nu am prea multe optiuni.

 

Cine ma poate ajuta? Mot-a-mot!

 

PS. Pe Daca pe VCD nu poti pune subtitrari pe SVCD poti?

 

TNX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pt raspunsurile de la topicul meu precedent cu subtitrarile!!

 

Mai am niste nedumeriri: am nero 6.6... daca vreau sa copiez filmele descarcate, din calc pe dvd imi spune ca nu au extensia corecta, n am plug in video dvd, mpeg2/ mpeg 4 nu merg...si trebuie sa folosesc nero vision expres... Asta imi apare, mai precis:

 

One or more files could not be added to a compilation.

 

The following files may not reside in the VIDEO_TS directory of a DVD-Video compilation. Only compliant DVD-Video files

VIDEO_TS.IFO,

VIDEO_TS.VOB,

VIDEO_TS.BUP,

VTS_nn_0.IFO,

VTS_nn_0.VOB,

VTS_nn_0.BUP and

VTS_nn_m.VOB

can be added to the VIDEO_TS folder. Please add files from a completed DVD-Video title or use an authoring software like NeroVision Express to create DVD-Video files from standard video files such as *.avi and *.mpg.

 

Eh, m am dus in programul respectiv si...pauza...nu stiu cum si ce modificari sa fac pt ca nici nu am prea multe optiuni.

 

Cine ma poate ajuta? Mot-a-mot!

 

PS. Pe Daca pe VCD nu poti pune subtitrari pe SVCD poti?

 

TNX

Nu.Mai bine scrie dvd-ul cu "writing data disc" nu pune nici vcd nici svcd sau alte chestii de genul asta...

Editat de f_l_o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×