Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

Next Generation

Postări Recomandate

A inceput sa se valureasca. Se insinueaza peste tot, pretutindeni. Schimba incadrarile. Schimba personajele, schimba geostrategiile. Marile Sisteme Informationale Prafuite se prabusesc. In valtoarea asta, personajele invechite nici nu mai sunt sunt importante. Nu au ce sa transmita acestei tulburatoare si aproximativ misterioase Next Generation. Importante sunt acum noile valori. Pentru unii, stranii, enigmatice, periculoase. In scena intra Fortele de Crestere. Inca timide, parca. Dar care intra in scena aducand un nou sistem de valori. Care e fundamentul acestui sistem? In ce fel va functiona sau va fiinta? In ce fel va schimba lumea Next Generation? O va schimba? Trebuie s-o schimbe? Trebuie sa fie insurgenta, ambitioasa, inovatoarea, libera si nemanipulabila? Vechile matrice de gandire o vor umbri aruncand-o in anonimat? Va face Next Generation o alta ISTORIE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Ovidiu Bufnila!

Treceti si pe la topicul ''Top SF''!

Accept scuze private!

 

S-auzim de bine!(ca sa nu plagiez pe cineva!)

Cu stima,Dan-Gabriel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze de off-topic.... dar ai ajuns si aici ovidiu? :)

 

 

Uuups. Am. Multumesc frumos de intampinare. Ce crezi despre Next generation? Eu cred ca sunt o multime de tineri super, ambitiosi si insurgenti. Ideea e sa se elibereze de vechile valori care sunt prafuite si ridicole. Sunt convins ca Next Generation are sansa de a construi o alta Istorie.

 

Cu prietenie,

un navigator oarecare.

 

Domnule Ovidiu Bufnila!

Treceti si pe la topicul ''Top SF''!

Accept scuze private!

 

S-auzim de bine!(ca sa nu plagiez pe cineva!)

Cu stima,Dan-Gabriel

 

 

Multumesc Dan-Gabriel. Am fost chiar acum un minut acolo.

Inima buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Dan-Gabriel. Am fost chiar acum un minut acolo.

Inima buna.

 

Am replicat acolo ca nu va mai gaseam pe Forum!

Acelasi.

 

 

Si eu cred ca este generatia noua a ''lupilor tineri!"'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uuups. Am. Multumesc frumos de intampinare. Ce crezi despre Next generation? Eu cred ca sunt o multime de tineri super, ambitiosi si insurgenti. Ideea e sa se elibereze de vechile valori care sunt prafuite si ridicole. Sunt convins ca Next Generation are sansa de a construi o alta Istorie.

 

Cu prietenie,

un navigator oarecare.

Multumesc Dan-Gabriel. Am fost chiar acum un minut acolo.

Inima buna.

si eu la el....doar am ganduri mari pentru viitor!! :crazy:

oricum modul de gandire difera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jumatate din next generation e...ca sa fiu sincer,naspa... numai golani si bagabonti..pai ce sa se aleaga de tara asta cu asa oameni?De ce nu pot gandi si ei bine? Multe multe intrebari mai sunt....

 

--Parerea mea :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal, Artemis. Ce diferente crezi ca sunt?

in primul rand conceptiile s-au schimbat si ai observat ca nu mai exista acea pudoare care era inainte, apoi mereu a fost problema "noii generatii". de exemplu cand a aparut muzica rock....pai saracul Elvis Presley a fost huiduit de cei mai in varsta dar acceptat de tinerime...apoi biserica nu a fost de acord cu difuzarea anumitor cantece si inteleg si motivul..

poate ca noua generatie are si o latura negativa mai ales in ce priveste...indrazneala, tupeismul, aroganta si indiferenta, dar atat timp cat ne maturizam viata va fi vazuta altfel......vor fi si uscaturi dar din pacate ceva mai multe decat pana acum

uite un exemplu: acum 2 ani era in voga "maneaua" si absolut toata lumea buna o aprecia, acum insa a decazut, persoanele respective dandu-si seama de valoarea nula a acestui gen de muzica

In America a existat libertate inca "de la inceputuri" asa ca tinerii au preluat ideile parintilor si le-au dezvoltat fiind asimilate apoi in toata lumea. In Romania a existat comunismul care nu permitea multe conceptii, iar acum, in plina democratie, contrasteaza puternic cu noile ideologii. Cred ca asta ar fi un motiv. :spiteful:

 

Jumatate din next generation e...ca sa fiu sincer,naspa... numai golani si bagabonti..pai ce sa se aleaga de tara asta cu asa oameni?De ce nu pot gandi si ei bine? Multe multe intrebari mai sunt....

 

--Parerea mea :friends:

gandesc bine...numai ca nu-i vezi la televizor ci se duc in strainatate ca in Romania nu-i trai de trait...din pacate :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×