Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei

Rezultatele alegerilor

Postări Recomandate

Rezultatele provizorii ne spun:

 

In parlement PSD este majoritar urmat de DA, PRM si UDMR

La prezidentiale vor intra in turul doi domnul Adrian Nastase si domnul Traian Basescu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatele nu ma surprind, desi nu am votat cu Basescu sau Nastase... oricum, cred ca in turul doi Nastase va fi invingatorul... cat despre mine, probabil ca voi da cu banul ca sa vad pe cine votez.... :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt si mai de gasca - am sa ii votez pe amandoi ::roll:: ::): ::): ::):

Nu de alta, dar sa nu se supere!! ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar arata Basescu presedinte si guvern PSD+PUR?

De aseara au rezultat niste chestii interesante:

- majoritatea celor care la-au votat pe Nastase sunt de la tara si au cel mult 10 clase.

- cei care la-au votat pe Basescu au fost in mojoritate din mediu urban si cu studii superioare.

 

sa-a putut vota de mai multe ori. Mie de exemplu nu mi-a pus nimeni nici o stampila. Am vrut sa dau si cartea de alegator dar mi sa-a spus ca nu este nevoie. In plus a fost cineva din alt judet la mine in vizita si a putut vota si el pe listele suplimentare. Singurul lucru care m-ar fi putut opri sa ma plimb prin tara si sa votez de nenumarate ori ar fi fost faptul ca as putea face inchisoare (nu am auzit pe nimeni sa fi facut inchisoare ca a votat de mai multe ori).

 

 

Operatiunea “Autobuzul PSD”

Metoda “Autobuzul” nu este noua, ea fiind folosita cu succes si la alte alegeri. Niciodata insa nu a avut amploarea de anul acesta. Zeci de autobuze, microbuze, masini, tractoare, practic orice mijloc de transport care se poate deplasa, au carat toata ziua oameni de-a lungul si de-a latul tarii. Sectiile de votare au fost luate la rind. Pasagerii, coborau, votau si plecau mai departe in misiune.

Sursa: http://www.evenimentulzilei.ro/topstory/?n...?news_id=172871

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ar arata Basescu presedinte si guvern PSD+PUR?

De aseara au rezultat niste chestii interesante:  

- majoritatea celor care la-au votat pe Nastase sunt de la tara si au cel mult 10 clase.

- cei care la-au votat pe Basescu au fost in majoritate din mediu urban si cu studii superioare.

 

 

Nu stiu cine a spus asta dar la mine in oras nu a fost asa!!

Daca as spune ca a fost invers :roll: poate ca nu ati crede :arrow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cine a spus asta dar la mine in oras nu a fost asa!!

Daca as spune ca a fost invers :roll: poate ca nu ati crede :arrow:

 

Aseara cand a aratat rezultatele sondajelor a dat si aceste statistici.

In Bucuresti de ex. Basescu a avut peste 50%.

La fel de interesanta a fost si repartitia pe zone geografice. De ex. in zona moldovei Nastase a avut peste 50%.

Am cautat pe net dar nu am gasit niciunde un grafic al rezultatelor.

 

Cei care au votat cu PRM au o repartitie pe zone geografice si ca si studii mult mai echilibrata in schimb sunt mult mai multi barbati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×