Sari la conținut
Forum Roportal
SelectAwoman

Cum scapam de bataturi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pana acum am incercat 2 feluri de crema ca sa scap de aceste cumplite bataturi :serenade: Una este prescrisa de medic .. si din pacate nu da nici un rezultat... iar una am luat-o din farmacie ...Astept leacuri babesti daca aveti... Specific ca sunt foarte mici si adanc in pielea de la talpa piciorului + ca dor extraordinar de tare :giverose:

e mai bine sa le las uscate sau sa fie ude ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana acum am incercat 2 feluri de crema ca sa scap de aceste cumplite bataturi :giverose: Una este prescrisa de medic .. si din pacate nu da nici un rezultat... iar una am luat-o din farmacie ...Astept leacuri babesti daca aveti... Specific ca sunt foarte mici si adanc in pielea de la talpa piciorului + ca dor extraordinar de tare :juggle:

e mai bine sa le las uscate sau sa fie ude ?

 

Umbla mai putin (la shopping) si cu pantofi potriviti (de mine :serenade: ) ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca batatura este mica aplica plasturi de la scholl daca este mare trebuie cauterizata, un prieten de al meu a trecut prin asa ceva, daca te intereseaza ceva anume in legatura cu cauterizarea m poti intreba :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu una am avut 2 bataturi groaznic de dureroase.mama mea m-a sfatuit sa folosesc clavusin,o solutie care se gaseste in farmacii,speciala pentru bataturi.intr-adevar si-a facut efectul.fara probleme.si mai e si foarte ieftina pe deasupra....comparativ cu plasturii urgo sau scholl,care sigur sunt foarte eficienti...dar sunt cam scumpi.plus ca nu pot fi aplicati in orice pozitie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana acum am incercat 2 feluri de crema ca sa scap de aceste cumplite bataturi :P Una este prescrisa de medic .. si din pacate nu da nici un rezultat... iar una am luat-o din farmacie ...Astept leacuri babesti daca aveti... Specific ca sunt foarte mici si adanc in pielea de la talpa piciorului + ca dor extraordinar de tare :D

e mai bine sa le las uscate sau sa fie ude ?

neplacut...

iti sugerez un leac babesc verificat de o matusa, insa batatura ei era pe degetul mic

framanti cu degetele (de la mana, evident :o: ) o bucata de miez de paine, pana obtii un gogoloi cam de marimea unui bob de porumb

umezesti gogoloiul cu putin otet (simplu, alimentar, fara miere sau arome) si il framanti iar pana se inmoaie

il turtesti si il lipesti pe batatura, astfel incat sa o acopere toata

acoperi totul cu un leucoplast suficient de mare

ideal ar fi sa poti tine leucoplastul acolo macar 2 zile, insa daca necazul e in talpa...e cam greu, eventual poti incerca intr-un weekend ploios

 

succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o completare

tratamentul chiar a functionat, in cazul matusii mele

eu nu l-am incercat (nu a fost nevoie), insa e cu siguranta leacul pe care il voi prefera cand o sa am bataturi la degete de la taste, in urma muuuultelor postari pe roportal.... in eventualitatea ca o sa incerc sa scap de ingrata postura de boboc

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...st&p=493651

Editat de evico

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) M-ai tinut minte, bobocule ! :) Am scapat foarte greu de ele .. si pana la urma prima crema care cauteriza m-a ajutat cel mai mult ... dupa le-am pilit pur si simplu si acum pot sa spun ca au disparut complet. Nu mai vreau sa mai trec prin durerea aceea cumplita :( ...nici sa merg nu mai puteam :(

 

Multumesc de sfaturi si sper sa nu aveti probleme de nici un fel :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am avut astfel de probleme am folosit CLAVUSIN ... utilizat o saptamana , doua seara dupa o baita fierbinte la picioare isi va face efectul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×