Sari la conținut
Forum Roportal
Goodheart

Casatorie cu un cetatean tunisian

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara, sunt noua pe acest forum, as vrea sa stiu daca pot incheia in Romania o casatorie cu un cetatean tunisian.M ar interesa ceva sfaturi de la cele casatorite cu cetateni pentru care Romania solicita viza. Sincer nu stiu cum trebuie sa procedez ca el sa vina aici sa incheiem aceasta casatorie, bine si faptul ca vom trai o perioada in Romania. AM vazut ca initial trebuie sa vina in vizita si pe parcursul sederii lui aici sa facem lucrul asta.Orice sfat ar fi binevenit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara, sunt noua pe acest forum, as vrea sa stiu daca pot incheia in Romania o casatorie cu un cetatean tunisian.M ar interesa ceva sfaturi de la cele casatorite cu cetateni pentru care Romania solicita viza. Sincer nu stiu cum trebuie sa procedez ca el sa vina aici sa incheiem aceasta casatorie, bine si faptul ca vom trai o perioada in Romania. AM vazut ca initial trebuie sa vina in vizita si pe parcursul sederii lui aici sa facem lucrul asta.Orice sfat ar fi binevenit

 

 

 

De ce nu intrebi Ambasada Tuniziana din Bucuresti care sint cerintele lor daca exista una ?!?!?!

 

Trebuie sa te faci musulmana sa devii sotia unui musulman, cred ca stii asta.

 

Intreaba-l daca acolo esti "binevenit" in familia lui si nu te va tine intr-un apartament separat.

 

Cu ce haine te vrea sa umbli dupa casatorie ???

 

L-ai vazut personal sau doar din poza ???

 

Stii ce inseamna ce faci, poate el vrea doar sa devina cetatean roman sa apartina legal Uniunii Europene si dupa ce a obtinut actele, te lasa.

 

N-ai auzit/vazut inca nimic din casatoriile cu arabi ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu intrebi Ambasada Tuniziana din Bucuresti care sint cerintele lor daca exista una ?!?!?!

 

Trebuie sa te faci musulmana sa devii sotia unui musulman, cred ca stii asta.

 

Intreaba-l daca acolo esti "binevenit" in familia lui si nu te va tine intr-un apartament separat.

 

Cu ce haine te vrea sa umbli dupa casatorie ???

 

L-ai vazut personal sau doar din poza ???

 

Stii ce inseamna ce faci, poate el vrea doar sa devina cetatean roman sa apartina legal Uniunii Europene si dupa ce a obtinut actele, te lasa.

 

N-ai auzit/vazut inca nimic din casatoriile cu arabi ???

 

Olga, trebuie sa te contrazic. NU este nevoie sa devina musulmana pt aceasta casatorie. Cat despre familia lui...intr'adevar aici apar des probleme. dar repet, NU este nevoie sa se converteasca la islam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt datoare cu ceva explicatii:

- nu trebuie sa trec in religia musulmana, pentru ca nu ma obliga nimeni;

- ne cunoastem destul de bine, si familia lui deasemenea, pentru ca am fost la ei;

- numai suntem la prima tinerete si daca am luat aceasta decizie inseamna ca am trecut prin filtrul gandirii toate problemele legate de aceasta casatorie.

Si amraspuns la unele intrebari.vroiam doar sa stiu daca toata hartogaraia din Romania poate fii suportata mai usor.

 

 

De ce nu intrebi Ambasada Tuniziana din Bucuresti care sint cerintele lor daca exista una ?!?!?!

 

Trebuie sa te faci musulmana sa devii sotia unui musulman, cred ca stii asta.

 

Intreaba-l daca acolo esti "binevenit" in familia lui si nu te va tine intr-un apartament separat.

 

Cu ce haine te vrea sa umbli dupa casatorie ???

 

L-ai vazut personal sau doar din poza ???

 

Stii ce inseamna ce faci, poate el vrea doar sa devina cetatean roman sa apartina legal Uniunii Europene si dupa ce a obtinut actele, te lasa.

 

N-ai auzit/vazut inca nimic din casatoriile cu arabi ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca sunt datoare cu ceva explicatii:

- nu trebuie sa trec in religia musulmana, pentru ca nu ma obliga nimeni;

- ne cunoastem destul de bine, si familia lui deasemenea, pentru ca am fost la ei;

- numai suntem la prima tinerete si daca am luat aceasta decizie inseamna ca am trecut prin filtrul gandirii toate problemele legate de aceasta casatorie.

Si amraspuns la unele intrebari.vroiam doar sa stiu daca toata hartogaraia din Romania poate fii suportata mai usor.

 

 

 

Eu sint familiara cu conditiile de casatorie cu cetateni americani,

 

iar la postarea ta am raspuns din ce am mai auzit si eu, poate mai demult trebuia.

 

Era recent un articol despre o romanca casatorita cu unu din Dubaii si el a declarat la ziar ca sotia unui arab este de religie musulmana. Am crezut ce este valabil in toate tarile. Ea il acuza ca o tine in sclavie si cerea ajutorul ambasadei s-o ajute sa evadeze spre libertate !!!

 

Casa de piatra !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca sunt datoare cu ceva explicatii:

- nu trebuie sa trec in religia musulmana, pentru ca nu ma obliga nimeni;

- ne cunoastem destul de bine, si familia lui deasemenea, pentru ca am fost la ei;

- numai suntem la prima tinerete si daca am luat aceasta decizie inseamna ca am trecut prin filtrul gandirii toate problemele legate de aceasta casatorie.

Si amraspuns la unele intrebari.vroiam doar sa stiu daca toata hartogaraia din Romania poate fii suportata mai usor.

 

 

 

De obicei un sfat se cere ca sa ai pe cine da vina daca nu iese treaba ....daca problema este numai hartogareala .....atunci stai bine

 

sigur ca nimeni nu te obliga sa treci la religia musulmana

asta pentru ca nimeni nu te intreaba -devi si te vei purta ca o musulamana vrei sau nu.

 

totusi iti dau un sfat ,asa matura cum zici ca est.i

-sa ai permanent bani la tine pentru biletul de intoarcere si un om de incredere care sa te ajute sa fugi.

ceea ce vedem noi de aici nu seamana cu ceea ce se vede de acolo !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De obicei un sfat se cere ca sa ai pe cine da vina daca nu iese treaba ....daca problema este numai hartogareala .....atunci stai bine

 

sigur ca nimeni nu te obliga sa treci la religia musulmana

asta pentru ca nimeni nu te intreaba -devi si te vei purta ca o musulamana vrei sau nu.

 

totusi iti dau un sfat ,asa matura cum zici ca est.i

-sa ai permanent bani la tine pentru biletul de intoarcere si un om de incredere care sa te ajute sa fugi.

ceea ce vedem noi de aici nu seamana cu ceea ce se vede de acolo !!!

 

 

Pentru viitoarea tunisiana :

Subscriu la parerea exprimata mai sus si imi pare rau dar trebuie sa ti-o zic : ai sa regreti pasul asta mai repede decit crezi :cheer:

Altfel, mult noroc ....poate esti tu exceptia ?... :cow:

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×