Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Argintul viu

Postări Recomandate

precum s-a mai spus...totul este vorba despre mercur...

nu se pune pe dansat.... :search:

in apa e de imaginat cum ar putea sa "joace" mercurul alias argintul viu... chiar acum cateva zile am vazut un astfel de spectacol....ei glumesc! dar ideea e ca am fost la munte si pe fundul unei prapastiutze, unde nu stiam ca e apa, jucau razele lunii pe oglinda miscatoare a unui parau... frumos, n-am cuvinte, dar astfel de cazuri, uneori pot fi gresit interpretate... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa inghit 2 picaturi de mercur....si o sa ma duc la vrajitori sa vad dak-l pot scoate...prin intermediul meu o sa aflati sarlatania vrajitoarelor ;) ca rasplata vreau un pachet de tigarii si o bere...si o guma orbit sa nu ma miroasa mama

Editat de El`luchador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o luat in ras ca puteti fi ciar voi care o sa va cautati un remediu prin doctori si acestia nu o sa va puna nici un diagnostic. "Argintul viu" exista si este sau nu este mercurul de care ziceti voi, acest argint viu din cunostintele mele este luat de la niste insecte si se prepara de vrajitoare, se descanta etc. aveti grija de voi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Argintul viu" exista si este sau nu este mercurul de care ziceti voi, acest argint viu din cunostintele mele este luat de la niste insecte si se prepara de vrajitoare, se descanta etc. aveti grija de voi!

 

Hmm..am auzit si eu treaba asta mai demult. Acuma cat e de adevarata nu stiu dar si povestile astea au un sambure de adevar la baza...

In orice caz...profa noastra de chimie numea mercurul argint viu...

Editat de m00nchild

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si au am auzit povesti de genul acesta... chiar si printre rude. O sa ma informez si daca e interesant o sa va povestesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MESAJ PENTRU Anca/Maria: de ceva timp incerc sa intru in legatura cu tine, insa nu pot, as vrea sa imi spui cum ai eliminat argintul viu, pentru ca am simptome clare ca as avea acest lucru.... Te rog mult sa iei legatura cu mine: ioananitu2000@yahoo.com. Multumesc din suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea!

interesant topic si pe cat se poate de trist, adevarat. familia mea se confrunta cu disperare cu un asemenea caz...ideea e urmatoarea: clinic esti sanatos insa muribund. am trecut de la medicina alopata la biserica si magie alba rapid....inca fara rezultat. cu toate analizele la zi si totusi .... te usuci pe picioare.nu-mi spune-ti, va rog de psihiatri...i've already been there.

e un strigat...cine ma poate ajuta, va rog s-o faceti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare la toata lumea!

interesant topic si pe cat se poate de trist, adevarat. familia mea se confrunta cu disperare cu un asemenea caz...ideea e urmatoarea: clinic esti sanatos insa muribund. am trecut de la medicina alopata la biserica si magie alba rapid....inca fara rezultat. cu toate analizele la zi si totusi .... te usuci pe picioare.nu-mi spune-ti, va rog de psihiatri...i've already been there.

e un strigat...cine ma poate ajuta, va rog s-o faceti.

 

Fata! Pune mana si manaca sanatos, baga o cura de calciu, ficat de pui (contine fier) si complexul B-C. Toti suntem "muribunzi" in perioada asta, a fost o toamna lunga, clima se schimba, organismul se adapteaza uneori greu la trecerea de la un anotimp la altul.Curba sistemului imunitar merge in jos in special toamna, favorizeaza tendintele depresive (mai ales la flegmatici). In loc sa dai banii pe vorbe in vant (sunt convinsa ca tot al treilea user ti-ar putea recomanda cate o Ciresica vazuta sau "nemaivazuta") du-te si ia-ti niste stimulante si vitamine, bea si tu un red-bull cu sampanie si sa vezi cum trece "argintul". ..............DIn minte............

Mai ales ca e Craciunul, du-te frumos la biserica daca asta iti linisteste sufletul, dar nu umbla dupa prostii...............Ce vrei sa-ti faca "descantatoarea"? Tu nu esti in stare sa citesti din suflet o rugaciune pentru tine sau pentru cel care sufera din familia ta?

Sanatate si............Sarbatori fericite!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu de la bunici argintul viu este trimis de oamenii care nu-ti vor binele si care bineinteles se pricep la astfel de lucruri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×