Sari la conținut
Forum Roportal
D3us

Ce vor fetele de la baieti si ce vor baietii de la fete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nimic nu ma enerveaza mai mult decat o vorba de genul "asa`s toti/toate".Tu vorbesti prin prisma experientelor tale si a oamenilor cunoscuti de tine pana acum...normal nu?dar nu poti sa mergi pe ideea ca "asa`s toate"pentru ca este fals.Asteapta si ti se va demonstra...sigur vei cunoaste o fata sa`ti arate contrariul.
Subscriu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun hai sa vedem la aceasta tema.

1. Baietilor le-ar place sa o faca cu prima straina care le iese in cale, nici macar nu va conta numle ei.

Nu vor sentimentalisme, nu vor jocuri. Ceea ce vor e sex. Cat de mult. Asta e la modul general. Totusi cand vine vorba de "Ileana Cosanzeana" si-o doreste frumoasa, inteligenta, sa-l accepte asa cum e, si cel mai important e sa-l iubeasca.

2. Fetelor le place jocul (poate din cauza ca in momentul in care lasa garda prea repede jos sunt luate drept stiti voi ce), oricum sunt multe care le place foarte mult sa joace, sa vada ce poate. Stiti ce se zice despre un baiat dupa care sunt inebunite fetel... Are vrajeala in cap.

 

Pentru a multumi si a face o femeie fericita, tot ce trebuie sa faci este sa fi:

1. un prieten

2. un tovaras

3. un amant

4. un frate

5. o figura parinteasca

6. un profesor

7. un educator

8. un bucatar

9. un gradinar

10. un tamplar

11. un sofer

12. un inginer

13. un mecanic

14. un decorator

15. un stilist

16. un sexolog

17. un ginecolog/obstetrician

18. un psiholog

19. un psihiatru

20. un terapeut

21. un tata bun

22. un gentleman

23. bine organizat

24. ordonat

25. foarte curat

26. atletic

27. afectuos

28. amabil

29. atent

30. ambitios

31. ascultator

32. logic

33. indraznet

34. curajos

35. creativ

36. viteaz

37. politicos

38. capabil

39. hotarat

40. inteligent

41. imaginativ

42. interesant

43. cu bun simt

44. rabdator

45. politicos

46. pasionat

47. respectuos

48. dulce

49. puternic

50. descurcaret

51. intelegator

52. compatimitor

53. tolerant

54. ager

55. cineva caruia ii place sa faca cumparaturi

56. cineva care nu face probleme

57. cineva care nu se uita niciodata la alte femei

58. foarte bogat

 

IN ACELASI TIMP, TREBUIE SA FI SIGUR CA:

59. nu esti nici gelos nici dezinteresat

60. te intelegi bine cu familia ei, dar nu petreci mai mult timp cu ei decat cu ea

61. ii oferi spatiu, dar te arati interesat si ingrijorat de actiunile ei

 

MAI PRESUS DE TOATE ESTE FOARTE IMPORTANT SA:

62. nu uiti datele de:

aniversare (nunta, logodna, prima intalnire, primul dans, prima inghetata, ...)

absolvire, nastere, menstruatie

 

Cu toate aceste, chiar daca respecti intocmai instructiunile de mai sus, nu esti 100% sigur ca va fi fericita, pentru ca intr-o zi s-ar putea simti coplesita de perfectiunea sufocanta din viata ei si va fugi cu primul salbatic boem-beat-de viata pe care il intalneste.

 

Cum sa faci un barbat fericit?

1. Lasa-l sa se joace cu sanii tai.

 

Cred ca asta spune tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun hai sa vedem la aceasta tema.

1. Baietilor le-ar place sa o faca cu prima straina care le iese in cale, nici macar nu va conta numle ei.

Nu vor sentimentalisme, nu vor jocuri. Ceea ce vor e sex. Cat de mult. Asta e la modul general. Totusi cand vine vorba de "Ileana Cosanzeana" si-o doreste frumoasa, inteligenta, sa-l accepte asa cum e, si cel mai important e sa-l iubeasca.

2. Fetelor le place jocul (poate din cauza ca in momentul in care lasa garda prea repede jos sunt luate drept stiti voi ce), oricum sunt multe care le place foarte mult sa joace, sa vada ce poate. Stiti ce se zice despre un baiat dupa care sunt inebunite fetel... Are vrajeala in cap.

 

Pentru a multumi si a face o femeie fericita, tot ce trebuie sa faci este sa fi:

1. un prieten

2. un tovaras

3. un amant

4. un frate

5. o figura parinteasca

6. un profesor

7. un educator

8. un bucatar

9. un gradinar

10. un tamplar

11. un sofer

12. un inginer

13. un mecanic

14. un decorator

15. un stilist

16. un sexolog

17. un ginecolog/obstetrician

18. un psiholog

19. un psihiatru

20. un terapeut

21. un tata bun

22. un gentleman

23. bine organizat

24. ordonat

25. foarte curat

26. atletic

27. afectuos

28. amabil

29. atent

30. ambitios

31. ascultator

32. logic

33. indraznet

34. curajos

35. creativ

36. viteaz

37. politicos

38. capabil

39. hotarat

40. inteligent

41. imaginativ

42. interesant

43. cu bun simt

44. rabdator

45. politicos

46. pasionat

47. respectuos

48. dulce

49. puternic

50. descurcaret

51. intelegator

52. compatimitor

53. tolerant

54. ager

55. cineva caruia ii place sa faca cumparaturi

56. cineva care nu face probleme

57. cineva care nu se uita niciodata la alte femei

58. foarte bogat

 

IN ACELASI TIMP, TREBUIE SA FI SIGUR CA:

59. nu esti nici gelos nici dezinteresat

60. te intelegi bine cu familia ei, dar nu petreci mai mult timp cu ei decat cu ea

61. ii oferi spatiu, dar te arati interesat si ingrijorat de actiunile ei

 

MAI PRESUS DE TOATE ESTE FOARTE IMPORTANT SA:

62. nu uiti datele de:

aniversare (nunta, logodna, prima intalnire, primul dans, prima inghetata, ...)

absolvire, nastere, menstruatie

 

Cu toate aceste, chiar daca respecti intocmai instructiunile de mai sus, nu esti 100% sigur ca va fi fericita, pentru ca intr-o zi s-ar putea simti coplesita de perfectiunea sufocanta din viata ei si va fugi cu primul salbatic boem-beat-de viata pe care il intalneste.

 

Cum sa faci un barbat fericit?

1. Lasa-l sa se joace cu sanii tai.

 

Cred ca asta spune tot.

 

 

Excelent comentariu!De unde l-ai luat???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are importanta?

ideea e ca barbatii sunt mult mai usor de satisfacut, si sa nu-mi spuna mie cineva ca in momentul in care un baiat intalneste o noua fata si ii place de ea se gandeste la romantisme, tandrete, iubire vesnica, sinceritate sau alte cele care s-au vehiculat prin topicul asta. Singuru lucru la care se gandeste e ce ar mai putea spune sau ce ar putea spune sa o aiba mai repede in pat.

Dar ca sa nu generalizez, sunt si exceptii care intaresc regula.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ca sa nu generalizez, sunt si exceptii care intaresc regula.

 

 

Pfoai, ce mi`as dori sa intalnesc shi eu o "exceptie" de genu`...

De acord, baiatul, in prima instanta isi doreste sex.

O fata isi doreste totul... Sau nu? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pfoai, ce mi`as dori sa intalnesc shi eu o "exceptie" de genu`...

De acord, baiatul, in prima instanta isi doreste sex.

O fata isi doreste totul... Sau nu? :sorry:

Nu cred ca o fata isi doreste totul. O fata la prima intalnire isi doreste ca respectivu sa nu fie dobitoc :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... pai nu shtiam k se vbeste de first date acum... :P

La prima intalnire... eu, k fata, mi`as dori sa fie imbracat mumos... asha, pentru impresie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect ce-ai spus de asteptarile unuei fete la prima intalnire...

 

Insa toata lista aia de pretentii, la care ai dat copy/paste dintr-un mail trimis la tot adress book-ul sau de pe un site cu chestii funny e ... (hai sa fim seriosi) o povestioara funny. Ai luat lista pentru femei din decursul unei vieti intregi iar la barbat ai ales un singur moment de la 3-a intalnire... Lista aia e facuta de un misogin cu scopul de a se distra in pauza de la serviciu cu colegul. Au si barbatii mai multe asteptari decat vor recunoaste vreodata dar fac pe ... oamenii simpli.

 

Asa ca ...lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect ce-ai spus de asteptarile unuei fete la prima intalnire...

 

Insa toata lista aia de pretentii, la care ai dat copy/paste dintr-un mail trimis la tot adress book-ul sau de pe un site cu chestii funny e ... (hai sa fim seriosi) o povestioara funny. Ai luat lista pentru femei din decursul unei vieti intregi iar la barbat ai ales un singur moment de la 3-a intalnire... Lista aia e facuta de un misogin cu scopul de a se distra in pauza de la serviciu cu colegul. Au si barbatii mai multe asteptari decat vor recunoaste vreodata dar fac pe ... oamenii simpli.

 

Asa ca ...lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Intradevar lista cu pretentii e luata de pe un site. Dar vroiam sa subliniez ceva.

Intradevar in cele mai multe cazuri barbatii se comporta ca niste oameni simpli doar pentru a ascunde tot ceea ce e in sufletul lor. Dar in general asa cum sunt convins ca ai experimentat si tu, pentru un barbat e mult mai usor sa scape de pantaloni decat pentru o fata ca sa scape de fustita.

Si am mai zis si mai in sus, un baiat nu vine la prima intalnire cu gandul la tandrete si romantism. Vine cu gandul ca daca zice ceea ce trebuie si daca atinge stimulii potriviti, poate te aduce din prima seara in patul lui. Asta e adevarul si nu e misoginism, e doar realitatea. sunt si exceptii, dar opinia mea e ca asta e modelul general de barbat din zilele noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×