Sari la conținut
Forum Roportal
IloveShopping

Cum pot sa il fac sa ma iubeasca ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Trebuie sa ai rabdare....sa fi mereu langa el...sa ii arati dragostea ta...dar nu in exces, omul probabil inca sufera si ii este frica sa inceapa alta relatie...nu mai are incredere...fi langa el cand are nevoie de o mangaiere,de un sfat,etc.

Vezi ca asta poate dura ceva timp...iar daca tu renunti in acest timp il vei rani si mai mult .

Asteptam sa ne ti la curent cu noutatile .

atunci cand suferi dupa cineva eu spun ca nu ai chef de mangaierile altcuiva.... :crazy: Dupa parerea mea un om nu are nevoie de nici un ajutor de genul asta ca sa uite pe cineva :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa ai rabdare....sa fi mereu langa el...sa ii arati dragostea ta...dar nu in exces, omul probabil inca sufera si ii este frica sa inceapa alta relatie...nu mai are incredere...fi langa el cand are nevoie de o mangaiere,de un sfat,etc.

Vezi ca asta poate dura ceva timp...iar daca tu renunti in acest timp il vei rani si mai mult .

Asteptam sa ne ti la curent cu noutatile .

Multumesc de sfat... incerc sa ma comport cat mai frumos posibil cu el ... sa nu il ranesc cu ceva si imi controlez vorbele ... Se simte bine cu mine, asta stiu sigur. Nu am sa renunt ...doar vreau sa fac toti pasii ca noi sa avem o relatie frumoasa... fara ca el sa se mai gandeasca la ea :crazy:

 

atunci cand suferi dupa cineva eu spun ca nu ai chef de mangaierile altcuiva.... :haha: Dupa parerea mea un om nu are nevoie de nici un ajutor de genul asta ca sa uite pe cineva :crazy:

Si eu spun exact acelasi lucru... avea nevoie de o perioada de timp sa stea singur, sa reflecte la tot ceea ce s-a intamplat. Dar eu am intrat asa subit in viata lui si e confuz. Ce sa fac ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca esti un fel de manta de ploaie. Nu e o critica, e un avertisment. Am ezitat daca sa-ti spun asta sau nu. Eu am refuzat sa fiu prietena cuiva care incerca sa uite pe altcineva. Mi se pare total aiurea. Sta cu mine si se gandeste la aia si eu mai si stiu asta pe deasupra!.. Nu stiu ce sa zic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca esti un fel de manta de ploaie. Nu e o critica, e un avertisment. Am ezitat daca sa-ti spun asta sau nu. Eu am refuzat sa fiu prietena cuiva care incerca sa uite pe altcineva. Mi se pare total aiurea. Sta cu mine si se gandeste la aia si eu mai si stiu asta pe deasupra!.. Nu stiu ce sa zic..

Mi-a spus ca este prea devreme pentru a purta o conversatie pe tema asta ...realizeaza ca este o umilinta pentru mine si poate mai tarziu o sa vorbim si depre asta ... trebuie sa indur multe ... dar nu avem ce face :crazy:

Vreau sa fie al meu :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat, va uita de "fosta" si atunci isi va concentra toata atentia asupra ta . Depinde acum si de "fosta" ...daca il mai baga in seama si il tine in "priza" ....este foarte naspa .

 

Curaj ....si multa bafta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La un moment dat, va uita de "fosta" si atunci isi va concentra toata atentia asupra ta . Depinde acum si de "fosta" ...daca il mai baga in seama si il tine in "priza" ....este foarte naspa .

 

Curaj ....si multa bafta .

Respectiva ii stie punctele sensibile... stiu cum sa il atraga si sa il respinga...Nu vreau sa ma joc cu el ...Este o persoana care merita iubita si respectata pana la ultima suflare :crazy:

Al3xx, Multumesc mult :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca el e cam debusolat la ora actuala, cu sentimentele vraiste, impartit intre tine si ea. De ce nu-l lasi sa plece ca sa poata sa-si puna in ordine gandurile si sentimentele? Daca tine cu adevarat la tine se va intoarce, daca nu...atunci mai devreme sau mai tarziu, oricum l-ai fi pierdut.

 

PS faptul ca esti mai frumoasa este irelevant in cazul de fata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca el e cam debusolat la ora actuala, cu sentimentele vraiste, impartit intre tine si ea. De ce nu-l lasi sa plece ca sa poata sa-si puna in ordine gandurile si sentimentele? Daca tine cu adevarat la tine se va intoarce, daca nu...atunci mai devreme sau mai tarziu, oricum l-ai fi pierdut.

 

PS faptul ca esti mai frumoasa este irelevant in cazul de fata

I-am sugerat sa se intoarca la ea... numai pentru a vedea ce se intampla, poate va fi diferit de data asta, poate ea s-a schimbat...El a spus ca daca se intoarce peste cateva saptamani va fi la fel....cearta, scandal si apoi ma va suna pe mine...

Cat despre frumusete, subiect incheiat.

Ce sa ii fac ? Nu vreau sa il pierd, nu vreau sa ii dau drumul....vreau sa fie fericit cu mine. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-am sugerat sa se intoarca la ea... numai pentru a vedea ce se intampla, poate va fi diferit de data asta, poate ea s-a schimbat...El a spus ca daca se intoarce peste cateva saptamani va fi la fel....cearta, scandal si apoi ma va suna pe mine...

Cat despre frumusete, subiect incheiat.

Ce sa ii fac ? Nu vreau sa il pierd, nu vreau sa ii dau drumul....vreau sa fie fericit cu mine. :crazy:

Pana nu e sigur ca te vrea pe tine si numai pe tine nu ai ce sa-i faci, degeaba-l consolezi si-l lasi sa planga pe umarul tau...timp pierdut, risipa de sentimente. Nu e suficient sa-ti doresti doar tu sa fiti impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ar fi mai bine sa ii asculti sfatul: adica sa il lasi sa isi linga ranile

indiferenta este o arma destul de eficienta

nu-l mai cauta, iar daca nu te cauta... ai aflat raspunsul din partea lui privitor la relatia dorita de tine, dupa comportamentul lui, nu prea pare sa fie de acord

daca tot esti frumoasa, de ce esti asa disperata , lumea e plina de barbati, doar deschide ochii

Editat de ellena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×