Sari la conținut
Forum Roportal
anna_roxana

Infertilitate, sterilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutari tuturor! sunt noua pe aici si am cateva nelamuriri, sper sa putem dialoga pe aceasta tema. a fost cineva pana acum diagnosticat cu sterilitate secundara? cum se poate rezolva problema?ce faci cand testele de ovulatie ies negative?a incercat cineva tratamente homeopate? astept raspunsurile voastre....mc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutari tuturor! sunt noua pe aici si am cateva nelamuriri, sper sa putem dialoga pe aceasta tema. a fost cineva pana acum diagnosticat cu sterilitate secundara? cum se poate rezolva problema?ce faci cand testele de ovulatie ies negative?a incercat cineva tratamente homeopate? astept raspunsurile voastre....mc

 

 

salutari tuturor! sunt noua pe aici si am cateva nelamuriri, sper sa putem dialoga pe aceasta tema. a fost cineva pana acum diagnosticat cu sterilitate secundara? cum se poate rezolva problema?ce faci cand testele de ovulatie ies negative?a incercat cineva tratamente homeopate? astept raspunsurile voastre....mc

da iubita se pot solutiona cu succes , in momentul in care testele iti ies negative ii comunici medicului tau ginecolog si el va sti ce sa iti recomande in continuare ; clostylbeigyt, clomifen, menogon sau puregon aceste sant medicamentele care se folosesc pt stimularea ovulatiei!sper ca tia-m putut fi de ajutor mult succes in continuare! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc mult. Cateva medicamente la stiam,altele nu. Totusi am auzit ca exista tratamente homeopate. A incercat cineva?

homeopate pt ovulatie ? nu stiu dar poate ai dreptate si sant intradevar iti doresc succes!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
homeopate pt ovulatie ? nu stiu dar poate ai dreptate si sant intradevar iti doresc succes!!

 

Ma refeream la homeopatie pt. sterilitate, nu neaparat pt ovulatie. Sau homeopatie pt tratarea anexitei.

Si merci pt raspuns.... vad ca nu prea se stie despre asta si iti multumesc tie ca incerci sa ma informezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refeream la homeopatie pt. sterilitate, nu neaparat pt ovulatie. Sau homeopatie pt tratarea anexitei.

Si merci pt raspuns.... vad ca nu prea se stie despre asta si iti multumesc tie ca incerci sa ma informezi...

si in ce consta aia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!as avea si eu o intrebare :spiteful: sunt cu pretenul meu de 1 an de zile timp in care noi am avut relatii sexuale constante.nu inteleg de ce pana acum nu am ramas insarcinata....din cauza lui nu este pr ca intr-o relatie anterioare era sa devina tatic....sper sa primesc un raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!as avea si eu o intrebare :spiteful: sunt cu pretenul meu de 1 an de zile timp in care noi am avut relatii sexuale constante.nu inteleg de ce pana acum nu am ramas insarcinata....din cauza lui nu este pr ca intr-o relatie anterioare era sa devina tatic....sper sa primesc un raspuns

un medic ti-ar putea da un raspuns concret. Sora mea incearca de 3 ani sa ramana insarcinata si nu reuseste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!as avea si eu o intrebare :tease: sunt cu pretenul meu de 1 an de zile timp in care noi am avut relatii sexuale constante.nu inteleg de ce pana acum nu am ramas insarcinata....din cauza lui nu este pr ca intr-o relatie anterioare era sa devina tatic....sper sa primesc un raspuns

se pot face multe analize

 

in zilele noastre, cel mai eficient contrceptiv se pare ca este stresul

 

cunosc trei fete care voiau copii si nu i-au avut decat dupa ce si-au schimbat locul de munca cu unul mai putin stresant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand cauta un medic bun ...nu se stie ce problema poti avea.

In al doilea rand,pot sa-ti spun ce am facut eu:inainte de a ramane insarcinata am facut tratament vreo 3 luni cu tinctura de marar,chimen si lemn dulce.Cum am terminet tratamentul au aparul si bebelasii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×