Salt la continut

Fotografie
- - - - -

oare chiar nu ma mai iubeste?

• Topic inchis Acest topic e inchis
7 replici la acest subiect

#1 ubulica

ubulica

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris 30 August 2006 - 07:13 AM

sunt cu un baiat de 1 an si 4 luni.ne-am iubit f mult.acum aprox 2 sapt ne-am intalnit si mi-a pus ca ma iubeste,iar peste 3 zile a venit si mi-a spus ca nu ma mai iubeste si ca nu vrea sa mai continuam relatia noastra.am ramas socata,pt ca niciodata nu mi-a dat motive in sensul ca nu ma mai iubeste.nu stiu ce sa cred.de 2 zile are pe altcineva.imi spune ca nu-i pasa prea mult de persoana respectiva.tin sa mentionez ca ea i s-a daruit din prima seara.
eu stau la el de 1zi,in calitate de amica,am incercat sa ma impac cu el ,dar m-a respins.nu stiu ce sa mai fac.sa lupt in continuare pt el sau sa-mi vad de viata mea?
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 Tristan

Tristan

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 917 mesaje

Scris 30 August 2006 - 08:07 AM

sunt cu un baiat de 1 an si 4 luni.ne-am iubit f mult.acum aprox 2 sapt ne-am intalnit si mi-a pus ca ma iubeste,iar peste 3 zile a venit si mi-a spus ca nu ma mai iubeste si ca nu vrea sa mai continuam relatia noastra.am ramas socata,pt ca niciodata nu mi-a dat motive in sensul ca nu ma mai iubeste.nu stiu ce sa cred.de 2 zile are pe altcineva.imi spune ca nu-i pasa prea mult de persoana respectiva.tin sa mentionez ca ea i s-a daruit din prima seara.
eu stau la el de 1zi,in calitate de amica,am incercat sa ma impac cu el ,dar m-a respins.nu stiu ce sa mai fac.sa lupt in continuare pt el sau sa-mi vad de viata mea?

Salutare si bine ai venit pe aici :lol2:
Ubulica draga cred ca prietenul tau a luat-o putin pe aratura.Ori e prost ori braveaza.Ia hai sa-ti dau si eu un sfat.Ia-ti toate lucrurile de la el si pleaca.Cateva zile.....Daca se intoarce la tine inseamna ca te iubeste.Daca nu, respecta-i alegerea si mergi mai departe.Alegerea asta e destul de grea si dureroasa.Mai ales pentru tine.Eu iti doresc multa bafta :rtfm:
Mai incolo vei vedea ca vei aborda altfel problemele.Ai incredere in asta :lol2:
  • 0

#3 Al3xx

Al3xx

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 193 mesaje

Scris 30 August 2006 - 08:59 AM

Nu vreau sa te jignesc...probabil a gasit la ea ce nu a gasit la tine....sau poate e doar luat de val si peste putin timp isi va da seama de greseala facuta . Continua-ti viata...ai destul timp si vei uita curand aceasta perioada...Nu te merita...iar daca isi va da seama repede de acest lucru isi va cere iertare . Asta e viata...trebuie traita .... cu bune si cu rele . Nu iti pierde increderea .
  • 0

#4 Ravl

Ravl

simplu

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 13885 mesaje

Scris 30 August 2006 - 09:12 AM

ubulica... daca el nu stie ce vrea, iar efortul tau se dovedeste zadarnic, tinand cont si de varsta voastra... spune-i : bye, bye ... :lol2:
  • 0

#5 loveme

loveme

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 220 mesaje

Scris 30 August 2006 - 10:29 AM

cind un barbat iti spune ca te iubeste, o face ca sa scape de gura ta. Astea 2 cuvinte nu inseamna mare lucru. Cind iti spune ca nu te mai iubeste, o face ca stie ca te afecteaza destul cit sa pricepi mesajul "lasa-ma tu, ca sa nu te las eu". El e doar bine intentionat si ti-a dat sansa sa-i dai papucii inainte sa o faca el, caci barbatii nu prea le au pe astea cu ocolishurile si o sa ti-o spuna verde in fatza.
Deci, ori pricepi mesajul si il lasi sa-si vada de treaba, ori astepti momentul pana o sa ti-o spuna verde in fatza ...

PS: Cind un barbat iubeste cu adevarat, se fereste sa spuna direct, in schimb toata viatza si toate idealurile lui se vor invarti exclusiv in jurul persoanei iubite. Barbatul e omul faptelor, femeia e dumnezeul cuvintelor ...
  • 0

#6 LightHammer

LightHammer

Trandafir

• Full Members
  • StricaStricaStricaStrica
  • 349 mesaje

Scris 30 August 2006 - 12:27 PM

sunt cu un baiat de 1 an si 4 luni.ne-am iubit f mult.acum aprox 2 sapt ne-am intalnit si mi-a pus ca ma iubeste,iar peste 3 zile a venit si mi-a spus ca nu ma mai iubeste si ca nu vrea sa mai continuam relatia noastra.am ramas socata,pentru ca niciodata nu mi-a dat motive in sensul ca nu ma mai iubeste.nu stiu ce sa cred.de 2 zile are pe altcineva.imi spune ca nu-i pasa prea mult de persoana respectiva.tin sa mentionez ca ea i sa-a daruit din prima seara.
eu stau la el de 1zi,in calitate de amica,am incercat sa ma impac cu el ,dar m-a respins.nu stiu ce sa mai fac.sa lupt in continuare pentru el sau sa-mi vad de viata mea?

Sa lupti pentru el? Nu merita! Au unii asa apucaturi :lol2: ! Ei cu timpul se plictisesc si isi lasa iubitele! Desi aciasta e in genele oricarui barbat :rtfm: ! Sa lupti nu trebue, fa sa fie gelos, desi sustine ca nu te iubeste lui ii va fi foarte neplacut ca esti cu altcineva! Nu fi suparata nu merita :lol2: ...!
  • 0

#7 pryntesa

pryntesa

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 119 mesaje

Scris 30 August 2006 - 02:26 PM

Bine ai spus"ne-am iubit",asta fiind in trecut.Nu vreau sa te dezamagesc,poate ca tu totusi astepti de la noi incurajari cum ca ai mai avea sanse la el.Eu nu zic nici ca ai sanse ,nici ca nu,dar uneori adevarul doare.Eu zic in primul rand sa te muti de la el si sa te indepartezi de el,si daca intr-adevar te iubeste te va cauta.Daca nu priveste inainte si spera ca insasi viata e o speranta.Oricum incearca sa-l intelegi si pe el,poate ca relatia dintre voi devenise prea monotona,deja va cunosteati si parca nu mai aveati ce sa descoperiti unu la altu.Poate ca e mai bine acum decat mai tarziu,mai tarziu era mult mai dureros.Cu siguranta iti vei gasi si u persoana care iti lipseste,incearca sa te gandesti ca putea fi mai rau.Acum doar el poate decide daca relatia voastra mai are vreo sansa sau nu.Cat despre intrebarea daca te mai iubeste doar el stie raspunsul.
  • 0

#8 heidy

heidy

Miss Bitch

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 13723 mesaje

Scris 23 April 2008 - 10:43 AM

Topic inchis.
  • 0