Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Adrian Daminescu

Evaluează acest topic

Adrian Daminescu.  

20 membri au votat

  1. 1. Vreti sa il vedeti din nou pe scena pe Adrian Daminescu??

    • Da!
      11
    • Nu.
      1
    • Nu ma intereseaza.
      4
    • Nu stiu cine este!
      4


Postări Recomandate

Isi mai aduce aminte cineva de Adrian Daminescu?? Mai sunt fani aici care il vor din nou pe scena?? pe Jurnalul.ro > Adrian Daminescu s-au facut diverse comentarii la adresa lui. Topicul acesta este facut ca sa va exprimati parerea si aici... Ce melodii cantate si/sau compuse de el v-au placut / sau inca va mai plac??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daminescu este una dintre cele mai bune voic din Romania. Mi-a placut si imi va placea in continuare. Cat despre piese, toate sunt sensibile si frumoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daminescu e o voce buna;pacat ca "s-a dat la fund"!

Din repertoriul lui,cel mai mult imi place melodia"Eu te voi iubi". :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daminescu e o voce buna;pacat ca "s-a dat la fund"!

Din repertoriul lui,cel mai mult imi place melodia"Eu te voi iubi". :pardon:

 

NU s-a dat la fund! vei vedea de ce zic asta!! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isi mai aduce aminte cineva de Adrian Daminescu?? Mai sunt fani aici care il vor din nou pe scena?? pe Jurnalul.ro > Adrian Daminescu s-au facut diverse comentarii la adresa lui. Topicul acesta este facut ca sa va exprimati parerea si aici... Ce melodii cantate si/sau compuse de el v-au placut / sau inca va mai plac??

Armina, Bagherra si Anouka, am cintat cu Adrian Daminescu in Timisoara in 1975-76 si am primit doua premii la Primavara Baladelor in Bucuresti (premiul de popularitate si premiul special a juriului) cu compozitia mea Primavara (o melodie d folk progresiv in care am pus in valoratie vocea lui Adrian adica l-am purtat prin 3 octave... eu am cintat vocea doua . El era la liceul de muzica in TM eu eram student la Constructii. Ilie Stepan de la Promusica care m-a indemnat sa-mi fac o trupa de folk mi l-a prezentat. In grupul Helicoidal deci erau doua fete, Dana Enache (flaut)si Adina Vilcea (vioara), Octavian Stefanescu (ghitara 12 corzi - din pacate a murit in octombrie 2006), Puiu Popa baterie, Adrian Daminescu (voce si violoncel) si eu Octavian Peagu (voce, ghitara si recorder -fluier de lemn, compozitor) Aici e email-ul meu begabega50@yahoo.com scrie-mi si iti trimit ceva poze cu el de pe atunci un clip cu noi de la TV in Bucuresti (la sfirsitul melodie il poti vedea in sala pe Adrian Paunescu ca spectator soptindu-i fostei lui sotii ceva in genul " sint fantastici i vreau la Teatru National la cenaclu)" Adevarul e ca la Primavara baladelor am fost unicii care am luat 2 premii, imi aduc aminte cum un tinar cu parul cretz din primul rind a cazut in genunchi si a zbierat din totu sufletul lui, "Tot Banatul e fruntea...bis" Anda Calugareanu a venit entuziasmata in culise si mi-a spus "sper sa lua-ti un premiu sa daca nu doua.." iar eu i-am raspuns obraznic "Sper'Ma_ta sa luam....un premiu sa daca nu doua?"... Ne-o cam luasem in cap...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daminescu ESTE o voce valoroasa, inconfundabila.I-am ascultat si-i ascult cu emotie melodiile.Compozitorul si interpretul Adrian Daminescu se poate intoarce.Noi suntem aici (Bucuresti, Cluj, Timisoara, Iasi...Cugir(Alba).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isi mai aduce aminte cineva de Adrian Daminescu?? Mai sunt fani aici care il vor din nou pe scena?? pe Jurnalul.ro > Adrian Daminescu s-au facut diverse comentarii la adresa lui. Topicul acesta este facut ca sa va exprimati parerea si aici... Ce melodii cantate si/sau compuse de el v-au placut / sau inca va mai plac??

 

Momentan daca e mai retras asta nu inseamna ca nu va reveni pe scena e o voce inconfundabila cu un timbru puternic si totodata placut . Stiu ca lucreza la un proiect ?!!!

Cu mare drag, mi-ar placea sa-l revad pe scena !

amikame

Editat de amikame

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×