Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Gelozia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vi s-a intimplat vreodata sa fiti gelosi? Pai iata eu trec prin asa situatie. Sunt mereu cam geloasa pe iubitul meu. Uneori ajung sa fiu paranoica. Desi stiu in suflet ca iubitul meu e foarte sincer si nu m-ar insela niciodata, continui sa fiu geloasa! Multi spun ca gelozia e ceva normal, e o modalitate de a-ti arata afectiunea. Dar dupa parerea mea nu e o modalitatea prea reusita! Ce credeti? Cum se poate scapa de gelozie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e ca esti gelos atunci cand nu ai incredere in tine. Gelozia excesiva, la asta ma refer.

 

Stii poate ai dreptate! Uneori chair nu ma simt sigura pe mine, sau ma subapreciez. La gelozie excesiva nu am ajuns inca si sper sa nu ajung nicodata. Merci pentru parere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

???

 

De ce e buna gelozia ? Sa creeze tensiuni ? Sau sa gadile orgoliul partenerului / partenerei.

 

Eu sunt f. fericit ca am scapat de gelozie. Gelozia e strans legata de sentimentul de posesiune din punctul meu de vedere.

 

Si as mai adauga ... strans legata de teama de esec.

Editat de Fluturel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
???

 

De ce e buna gelozia ? Sa creeze tensiuni ? Sau sa gadile orgoliul partenerului / partenerei.

 

Eu sunt f. fericit ca am scapat de gelozie. Gelozia e strans legata de sentimentul de posesiune din punctul meu de vedere.

 

Si as mai adauga ... strans legata de teama de esec.

 

Si cum se poate scapa de ea? Tu cum ai reusit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum se poate scapa de ea? Tu cum ai reusit?

 

Printr-o experienta ... marcanta. Nu recomand la nimeni. Dar ... e vorba de un prag. Atunci cand treci de el ... toata lumea e a ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum se poate scapa de ea? Tu cum ai reusit?

 

Nu trebuie sa scapi de ea, trebuie doar sa o controlezi. Si sa te gandesti logic in momentul in care faci o criza de gelozie daca ai sau nu un motiv real si nu esti paranoica. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vi s-a intimplat vreodata sa fiti gelosi? Pai iata eu trec prin asa situatie. Sunt mereu cam geloasa pe iubitul meu. Uneori ajung sa fiu paranoica. Desi stiu in suflet ca iubitul meu e foarte sincer si nu m-ar insela niciodata, continui sa fiu geloasa! Multi spun ca gelozia e ceva normal, e o modalitate de a-ti arata afectiunea. Dar dupa parerea mea nu e o modalitatea prea reusita! Ce credeti? Cum se poate scapa de gelozie?

cand esti geloasa inseamna ca stai cu frica (teama de esec, cum spunea cineva mai sus) sa nu-l pierzi (chestiune de nesiguranta), sau ca vei fi tradata (chestiune de mandrie), daca stai cu frica nu te poti bucura cum trebuie de el.

nu este nevoie de gelozie pentru a-ti exprima afectiunea...

..o metoda buna este sa traiesti in prezent, fara gandul la ce se poate intampla...tu traiesteti povestea de iubire si daca se intampla ceva, se intampla oricum... iar grijile nu ajuta la nimic in aceste conditii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×