Sari la conținut
Forum Roportal
usernoname

Sex cu probleme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor,

 

 

Am o problema care ma apasa f tare si sunt f ingrijorat. Sunt impreuna cu prietena mea de aproape 3 luni

si recent am facut pentru prima oara dragoste. Ea nu era virgina, (mai facuse sex de 2 ori cu cineva la un party cu un an in urma)... a durut-o si a plans.... a doua oara a inceput sa simta o arecare placere..... Problema este ca am ajuns la cea de a 4-a partida si ea tot nu atinge un orgasm. eu o iubesc foarte mult, comunicam f mult, si imi zice ca simte placere, care creste treptat, dar pana la un punct unde stationeaza si nu poate sa treaca mai departe.

 

Eu nu am probleme cu penisul.... am un penis mediu de 16-17 cm, si pot sta in erectie foarte mult... chiar daca eu m-am terminat inaintea ei. Ea este ingrijorata, iar eu sunt ingrijorat ca ea o sa se inhibe. Sunt ok cu orice tip de sex, si imi doresc f mult sa ii ofer sex oral pentru a o stimula.

 

Intrebari:

 

Este normal ce simte ea?

Poate sa aiba un orgasm prin sex normal?

Dupa cate partide (teoretic ) ar trebui sa atinga un orgasm?

Cum as putea sa o satisfac ca ea sa atinga un orgasm?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Da, este foarte normal ce simte ea.

 

2. Da, poate avea orgasm prin sex normal.

 

3. Nu exista un numar de partide, nici teoretic, nici practic care poata sa-ti spuna cu exactitate cand va avea orgasm.

 

4. In orice fel iti poti imagina. Bineinteles, ca pentru asta, trebuie sa comunici foarte mult cu ea, sa-ti spuna cum ii place, unde ii place sa fie sarutata/mangaiata, etc. Trebuie sa-i explorezi corpul inainte de a-i oferi placerea maxima. Iar pentru asta este nevoie de timp, rabdare si dragoste. Restul vine de la sine.

 

numa bine :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai zis si cu alte ocazii cel mai important organ sexual al femeii este creierul...acolo cred eu ca ar trebui sa lucrezi mai mult...simpla penetrare nu duce la orgasm de fiecare data..dar daca ea se simte si psihic bine si este relaxata,iti zic eu ca se va simti mult mai bine...doar ca trebuie sa ai ceva rabdare cu ea...si va veti simti amandoi bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum am mai zis si cu alte ocazii cel mai important organ sexual al femeii este creierul...acolo cred eu ca ar trebui sa lucrezi mai mult...simpla penetrare nu duce la orgasm de fiecare data..dar daca ea se simte si psihic bine si este relaxata,iti zic eu ca se va simti mult mai bine...doar ca trebuie sa ai ceva rabdare cu ea...si va veti simti amandoi bine.

 

pasaroi,se spune "cum am citit de multe ori, cel mai important organ sexual al femeii e creierul"... fii rezonabil! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pasaroi,se spune "cum am citit de multe ori, cel mai important organ sexual al femeii e creierul"... fii rezonabil! :stars:

Am citit doar o data..si mi-a intrat in cap..si daca ai fi fost atent am postat chestia asta de cel putin 4 ori pe forum! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok..promit sa te citesc mai cu atentie...dar si in cazul asta ar fi fost indicat de reformulat :stars:. Insa atata timp cat ai dreptate, nu este extrem de relevant :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi.....am devenit OFF-TOPIC....sau cel putin mie asa mi se pare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturile pe care le-ati dat pana acum... m-ati linistit in oarecare masura.... acum mai ramane sa o linistesc si eu pe ea.

 

Ar mai fi o problema mica.... la penetrare de fiecare data, o doare. Folosesc tone de lubrefianti pentru asta, dar nu cred ca este solutia evitarii problemei.

 

Intrebare:

Ce se intampla(de ce o doare)?

Ce ar trebui sa fac ca sa nu o mai doara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×