Sari la conținut
Forum Roportal
blackit666

i need an answer pls

Postări Recomandate

am si eu o intrebare....care sunt riscurile sa raman insarcinata daca am intretinut un act sexual a doua zi dupa ce mi-a trecut ciclu , fara ca el sa ejaculeze in mine. e prima data cand se intampla asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici un risc :P cu vreo 5-6 zile inaite si dupa nu exista riscu sa ramai insarcinata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile care fac gemeni bizigoti, din cate stiu eu, au fecundate doua ovule eliminate de cele doua ovare in acelasi timp sau la cateva zile distanta - cred ca se numeste explozie ovulara - sa ma ajute un medic, daca se poate, sa nu ma fac prea tare de ras. Adica s-ar putea si la cateva zile dupa ciclu sa ramai totusi insarcinata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat imediat dupa ce mi-a trecut. adk ieri mi-a trecut si azi dimineata s-a intamplat. in cazu asta voiam sa stiu ce riscuri exista. dk stie cineva sa-mi raspunda la intrebare. :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-a intamplat imediat dupa ce mi-a trecut. adk ieri mi-a trecut si azi dimineata s-a intamplat. in cazu asta voiam sa stiu ce riscuri exista. dk stie cineva sa-mi raspunda la intrebare. :>

 

 

No da bine. Si eu de unde sa stiu cate zile are ciclul tau ?calculeaza si tu perioada fertila daca il ai cat de cat constant .Daca nu esti in perioada fertila si nu a ejaculat ...se poate spune ca e ok .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu sunt in perioada fertila. pentru ca dupa in mod normal dupa ce ti s-a terminat mesntruatia, dureaza circa 1-2 saptamani inainte ca un nou ovul sa paraseasca ovarul si sa se intample intregul proces. si la mine nu avea knd sa se intample asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×