Salt la continut

Fotografie
- - - - -

se pot recupera datele sterse din recycle bin?

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
4 replici la acest subiect

#1 stely

stely

Ghiocel

• Members
  • 1 mesaje

Scris 09 August 2006 - 09:58 PM

daca am sters ceva din calculator de tot (adica si din recycle bin ) cum mai pot recupera ? :focus: sau este imposibil ? merci mult,mult de tot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ro:
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 EmmaD

EmmaD

Orhidee

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 1700 mesaje

Scris 09 August 2006 - 10:52 PM

Da-i un Sistem Restore, creaza un restore point anterior datei la care ai sters.
  • 0

#3 harald

harald

assertive

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 11334 mesaje

Scris 10 August 2006 - 12:25 AM

daca am sters ceva din calculator de tot (adica si din recycle bin ) cum mai pot recupera ? :lol2: sau este imposibil ? merci mult,mult de tot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Dacă este un document la care lucrai, şi care nu are legătură cu Windows-ul, System Restore nu prea te poate ajuta.

Dar există programe capabile să reconstituie conţinutul hard-diskului, chiar şi după formatare. Ideea e următoarea: cnd ştergi un fişier, clusterele ocupate nu sunt rescrise. Doar se marchează faptul că sunt disponibile pentru rescriere.

Şi-atunci, dacă ai şters accidental un fişier, un grup de fişiere sau un director, eventual chiar dacă ai formatat din greşeală alt hard-disk, un program de recuperare a datelor ţi poate restaura fişierele pe baza conţinutului clusterelor. n practică, astfel de programe recuperează cam tot, dar se mai ncurcă la denumirile fişierelor. n rest, e OK.
  • 0

#4 Master of Disaster

Master of Disaster

Little Grasshopper

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 244 mesaje

Scris 11 August 2006 - 11:31 PM

Get data back este un program destul de bun. Eu mi-am recuperat o gramada de chestii de pe un hdd formatat dupa ce un virus mi-a neneorocit sectorul de boot. Cam in proportie de 70% am reusit sa recuperez fisiere intregi...restul doar franturi care nu au mai puttu constitui fisiere folosibile. Programul are si versiune pt fat32 si pt ntfs.
  • 0

#5 romeos

romeos

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 30 mesaje

Scris 13 August 2006 - 07:11 PM

shi ar mai fi :
- EasyRecovery,
- Zero32,
foarte bune pentru ce vrei .... dar grabeste-te daca deja nu ai rezolvat problema, Harald stie :(, cat de curand clusterele marcate disponibile este posibil sa fie ocupate de alte informatii shi .... adio recuperare date :stars:
Bafta
  • 0