Sari la conținut
Forum Roportal
hellen_girl85

daca te desparti de cineva si pretinzi ca il iubesti,poti oare sa treci asa repede peste relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu si prietenul meu am fost despartiti acum un an din vina lui(eu l-am lasat pt ca il gasisem ca se vedea cu o fata de pe net) si la o saptamana m-am impacat cu el pt ca il iubeam si vroiam sa fiu cu el,l-am iertat pt asta.de curand am aflat ca in saptamana aia in care am fost certati el se imprietenise cu o alta fata:((((adik...noi ne-am certat vineri si sambata el a fost la un party si s-a combinat cu alta.e adevarat ca aveam 3 luni si el imi spune ca eram la inceput dar totusi...cand iubesti un om nu poti sa te apropii si sa te saruti cu cineva asa rpd(cel putin nu eu).cand l-am intrebat cum a putut sa faca asta..adik...a doua zi el deja si-a cautat alta..mi-a spus ca el crezuse ca l-am lasat de tot si ca atat cat eram despartiti nu se considera inselat.ok...poate il lasam de tot..dar ma gandesc...e oare normal sa zici ca iubesti pe cineva si daca te certi cu respectivul a doua zi sa iti gasesti pe altcineva?acum avem un an jumate si el imi spune ca atunci nu ma iubea cum ma iubeste acum.intrebarea mea este...oare daca m-as desparti acum de el..si-ar gasi iar a doua zi o alta prietena?vi se pare ca asta e iubire?sau ce fel de iubire?el zice ca s-a mai schimbat de atunci..dar eu nu stiu ce sa cred..e oricum ft aiurea..eu daca m-as certa cu el nu cred ca as putea sa ma apropii prea curand de cineva(adik cel putin 1 luna 2) nu mai zic sa ma sarut a doua zi cu altcineva:((((bine ..ma consolez uneori cu gandul ca s-a petrecut acum un an si poate ca timpul i-a mai schimbat ideile...dar nu se stie....voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar omul ti-a zis destul de clar ca nu te iubea la vremea respectiva.. cel putin nu asa cum te iubeste acum.

 

Da-i pace, doamne iarta-ma.. si da-ti si tie la o adica.. Te gandesti numai la prostii.. iti faci sange rau si-ai sa vezi cum, atunci cand o sa va certati, o sa-i arunci tot felul de tampenii..

 

Calmeaza-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu nu vreau sa ma cert cu el,dar ma gandesc ca daca ma iubea nu facea asa:((tu ce zici?nush de ce tot gandesc la asta?cum de a putut a doua zi sa uite?

dupa intrebarile pe care ti le pui, nu pari sa-l fi iertat. l-ai intrebat, ti-a dat un raspuns (chiar daca nu te-a satisfacut), aveti o relatie care dureaza de 1 an... are rost sa te mai chinui cu intrebari daca pe parcursul relatiei ulterioare, nu ti-a mai dat motive? vrei s ate bucuri de relatia voastra sau sa suferi? :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zau? Si tu zici ca nu ti-ai gasi pe altul de a doua zi, dar ti-ai gasi dupa o luna.

 

Si cat de mult ziceai ca il iubesti ?! Ca imi scapa in acest moment iubirea ta imensa pentru el. :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai.sincer nu stiu dupa cat timp mi-as gasi,dar sunt sigura ca mi-as gasi pe cineva probabil ft tarziu,ma refeream la el la o luna,park e altfel.desi o iubire adevarata nu se uita usor:((((cred ca as plange cateva luni bune pana sa capat incredere sa o iau de la capat..desi nu se stie niciodata ce se poate intampla..viata e imprevizibila...dar eu sunt sigura de iubirea mea pt el si te asigur ca e ft mare:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convinsa de asta, mai ales de cum ai intors-o.

 

Totusi, as avea o rugaminte la tine: poti sa scrii ca un om normal? fara k, tz, sh, prescurtari neinteligibile sau alte minuni de mirc. OK?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu si prietenul meu am fost despartiti acum un an din vina lui(eu l-am lasat pt ca il gasisem ca se vedea cu o fata de pe net) si la o saptamana m-am impacat cu el pt ca il iubeam si vroiam sa fiu cu el,l-am iertat pt asta.de curand am aflat ca in saptamana aia in care am fost certati el se imprietenise cu o alta fata:((((adik...noi ne-am certat vineri si sambata el a fost la un party si s-a combinat cu alta.e adevarat ca aveam 3 luni si el imi spune ca eram la inceput dar totusi...cand iubesti un om nu poti sa te apropii si sa te saruti cu cineva asa rpd(cel putin nu eu).cand l-am intrebat cum a putut sa faca asta..adik...a doua zi el deja si-a cautat alta..mi-a spus ca el crezuse ca l-am lasat de tot si ca atat cat eram despartiti nu se considera inselat.ok...poate il lasam de tot..dar ma gandesc...e oare normal sa zici ca iubesti pe cineva si daca te certi cu respectivul a doua zi sa iti gasesti pe altcineva?acum avem un an jumate si el imi spune ca atunci nu ma iubea cum ma iubeste acum.intrebarea mea este...oare daca m-as desparti acum de el..si-ar gasi iar a doua zi o alta prietena?vi se pare ca asta e iubire?sau ce fel de iubire?el zice ca s-a mai schimbat de atunci..dar eu nu stiu ce sa cred..e oricum ft aiurea..eu daca m-as certa cu el nu cred ca as putea sa ma apropii prea curand de cineva(adik cel putin 1 luna 2) nu mai zic sa ma sarut a doua zi cu altcineva:((((bine ..ma consolez uneori cu gandul ca s-a petrecut acum un an si poate ca timpul i-a mai schimbat ideile...dar nu se stie....voi ce credeti?

 

 

prima data se vede cu tipa de pe net, a doua oara se combina cu alta la bairam...... si toate astea cat era inca prietenul tau,nu? (sau nu am inteles eu bine).......iarta-ma ,dar mie asta nu mi se pare iubire....mai degraba nepasare fata de tine... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai intri si mai citesti,pacat ca am dat prea tarziu de problema ta,vreau sa-ti zic ca exact ce ai patit tu am patit si eu in prima mea relatie,dupa 4 luni am inselat-o pe prima mea iubire si i-am zis ca am inselat-o deoarece nu mi-a pasat de ea,efectiv nu o iubeam cred ca am fost acele 4 luni din plictiseala cu ea, am fost despartiti cam o saptamana ca tine nu am cautat-o ca nu eram curios sa mai fiu cu ea,ma cautat ea plangand...spunandu-mi ca ma iubeste ca ma iarta (eu nu i-am cerut iertarea) si ca nu poate trai fara mine, eu efectiv am ramas socat ca nu ma asteptam sa ma caute mai ales sa ma ierte, crede-ma nu simteam nimic,dar nimic pt ea poate si de acolo curaju sa-i zic ca am inselat-o si ca nu mai are rost sa fim impreuna,dar dupa ce ma cautat ea si am vazut bunatatea din sufletul ei efectiv m-am inmuiat tot,nu mi-am putut imagina ca un om poate tine asa de mult la mine si i-si doreste asa de mult sa fie cu mine,au urmat 4 ani, poate cei mai frumosi ani din viata mea,a fost prima mea dragoste, la sfarsit cand ne-am despartit si relatia nu mai mergea... mi-a zis printre altele : "Te-am iertat dar nu am uitat niciodata!"

Nici tu nu vei uita vreodata ce ti-a facut dar eu cred ca pentru un sarut de a doua zi i-ti faci prea multe griji mai ales daca zice ca nu te-a iubit, gandeste-te ca eu am inselat-o pe a mea iar ea a trecut peste,mi-a zis ca erau multe momente cand faceam dragoste si ai venea in gand ca eu am fost in patul alteia,inauntrul alteia si cu toate astea a trecut peste.

Daca tu il iubesti lasa prostiile deoparte, daca nu poti trece peste un sarut... inseamna ca nu il iubesti... gandeste-te ce ai fi facut daca erai in locul fostei mele iubiri... ar trebui sa te simti norocoasa ca e doar un sarut.

Hai sa auzim de bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×