Sari la conținut
Forum Roportal
stanca

hepatita c si argintul coloidal

Postări Recomandate

Buna, sunt Stanca, personal nu amnici o problema dar mama este diagnosticata cu hepatita c si face interferon de 8 luni cu rezultate bune deocamdata. Vreau sa intreb pe cineva daca stie ceva despre argintul coloidal si eventual daca a dat vreun rezultat in tratamentul hepatitei c. M-ar ajuta si o adresa de internet de unde as putea obtine mai multe informatii.

Multumesc si curaj la toti

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stanca,

cu vreo 2-3 ani in urma,cautand pe google,am gasit mai multe site-uri despre argintul coloidal.Pe unul din ele,cel mai agresiv in promovarea produsului,aveau si forum cu fel de fel de marturii a celor care folosisera argint.In toate relatarile se spunea ca incarcatura virala a scazut de la..pana la...,dar nu am gasit nici o afirmatie de genul ca ,luand acest produs, am scapat definitiv de virus.Ca urmare am pus intrebarea pe forumAm rugat sa-mi spuna producatorii sau dintre cei ce au folosit,daca a scapat cineva definitiv de virus.Nu am primit nici un raspuns,ba din contra pe adresa de mail pe care am dat-o,am primit o gramada de alte intrebari legate de ce raspuns am primit , sau daca am primit vre-un raspuns.Dupa cateva saptamani intrebarea mea de pe forum disparuse.Asa ca tratamentul pe care-l face mama ta e cel mai indicat.Si eu in final am renuntat sa mai caut "cai verzi pe pereti" si am deja 2 luni de interferon.Nu am nimic impotriva produselor naturiste,sunt convinsa ca ele ajuta ficatul si organismul ,in general ,in lupta cu virusul,dar nici unul din aceste leacuri nu te scapa de virus propriu -zis.Iar cantitatea de virus oscileaza oricum de la o perioada la alta (ba chiar de la o zi la alta)fie ca iei argint fie ca nu.

Sanatate si numai bine tuturor! :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×