Sari la conținut
Forum Roportal
zweistein

cauta si vei gasi...JUMATATEA DE HCV

Postări Recomandate

SCUZE , LA MODERATOR, sint nou , poate nu am inregistrat tot ce trebuie respectat, sau anumite legi nescrise ale siteului, sau tot ce stie sa faca, dar eu propun o tema petru gasirea, unora(multora?) dintre noi, ca am avut/avem probleme cu partenerul de viatza, respectiv, eu sunt despartit ,printe alte motive o pondere mare a avuto HCVul , cu frica de a nu lua boala. in cautarea noului partener am gasit de f multe ori aceasi reticienta, fin spus, si poate intemeiat, pt ca pt "ceilaltzi" sintem o varianta de contaminatzi SIDA, ceea ce pe ici pe colo, are ceva adevar.

Avind in vedere ca, intradevar , cei cu HCV, au un regim special de viatza/alimentatzie, eu consider ca e o sansa mai mare sa'ti gasesti o pereche cu aceeasi probleme, nu e ideal. dar cred ca e mult mai usor pentru ambii. Desigur sint inca multi factori, ca sa zicem standard, ce participa la o relatzie reala. dar ,zic eu, poate ar fi interesant un forum petru cei cu aceleasi"dizabilitati", sa-si gaseasca partenerul. Cam atit cu limonada, la lupta ostasi, tzara va cheama !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SCUZE , LA MODERATOR, sint nou , poate nu am inregistrat tot ce trebuie respectat, sau anumite legi nescrise ale siteului, sau tot ce stie sa faca, dar eu propun o tema petru gasirea, unora(multora?) dintre noi, ca am avut/avem probleme cu partenerul de viatza, respectiv, eu sunt despartit ,printe alte motive o pondere mare a avuto HCVul , cu frica de a nu lua boala. in cautarea noului partener am gasit de f multe ori aceasi reticienta, fin spus, si poate intemeiat, pt ca pt "ceilaltzi" sintem o varianta de contaminatzi SIDA, ceea ce pe ici pe colo, are ceva adevar.

Avind in vedere ca, intradevar , cei cu HCV, au un regim special de viatza/alimentatzie, eu consider ca e o sansa mai mare sa'ti gasesti o pereche cu aceeasi probleme, nu e ideal. dar cred ca e mult mai usor pentru ambii. Desigur sint inca multi factori, ca sa zicem standard, ce participa la o relatzie reala. dar ,zic eu, poate ar fi interesant un forum petru cei cu aceleasi"dizabilitati", sa-si gaseasca partenerul. Cam atit cu limonada, la lupta ostasi, tzara va cheama !!!

 

 

 

 

scuze, nu inteleg: v-ati despartit pentru ca tu esti bolnav de hepatita C si ea nu?

acesta a fost motivul? erati casatoriti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vreau sa-ti spun ca sint casatorita de 26 de ani iar sotul meu nu a luat de la mine virusul c. Doctorii ne-au spus ca se transmite f. rar pe cale sexuala, mai mult prin ace, singe. Mai cunosc doua cucoane tot cu virusul c, iar sotii lor nu il au. Asa ca... curaj!Nu-i dracu chiar asa negru...Mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuze, nu inteleg: v-ati despartit pentru ca tu esti bolnav de hepatita C si ea nu?

acesta a fost motivul? erati casatoriti?

Nu stiu ce e asa de greu de iteles, in fine, da, acesta a fost motivul principal, sau , daca vrei , care a generat caruselul. Ok, e adevarat si faptul ca nu a fost dragostea secolului, si ce ea nu char a vrut sa se desparta , pt copil, neamuri, ...pro patria. Dar , sa fiu mai citetz. eu am "rupt" legatura,dar , Intrebare de baaraj: daca ai avea o pereche, ce , pe linga superignienna, veselei,etc,(care o ok, pina la o "masura"), nu mai are curajul sa te atinga fizic....., pina la faptul ca"probleme de servici pina la ora21-22" intr-o veszelie, si toate, cu n circumstante "atenuante", deci toate dupa vre-un an-doi, de la "confirmarea hcv", repet, cu "starea de spirit"ce sa suprapus, consider ca am respectat "procedura" prevazuta de un om, zic eu , relativ logik si tolerant. Scuze daaca scriu/gindesc desstul de multilateral imprastiat, dar, e si stilul, si lipsa de concentratie, indusa/avuta momentan. DECI, eu as propune , nu chiar matrimoniale pentru ologi tip hcv, dar"prin zona", si propun, in numele poporului, sa facem TOTUL, pt desconspirarea , participantilor la acest forum, (macar localitatea unde este, sa vedem daca pica in "raza de actiune") incaodata scuze , asa am fost mai tot timpul vietii un visator, cam zapacit,varanta zurliu, etc. Am sa incerc sa fiu mai serios . PS am recitit, desigur , a fost poate, sau sigur si alti factori, alt ritm/ certuri relativ dese, pt ca eu nu mai tineam pasul, cu n probleme, inclusiv cele de cuplu

 

tuturor participantilor la THE SHOW MUST GO ON, nu respectati regula filmului "si caii se impulca, nui asa", deci altfel spus, EU INCA N/AM PRINS TOATE "POSIBILITATILIII" acestui forum/site, si poate mai gresesc, la folosirea lui, dar in citeva..... voi invata, ca vorba lui.... toata viatza invatam, (si tot....)

 

scuze, filmul"si caii se impusca, nu-i asa?", voi fi mai atent .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:shout: e caldurica mare pe afara, si in cadrul temei "MATERIA INTRO CONTINUA reORGANTIZARE", propun organizarea ascoiatiei/clubului hepperilor(expresie f simpatica al unuia de pe site, scuze, nu-mi amintesc numele, dar are un site si e din Iasi((ardeiassul)) amatori(eventual si profesionisti), avind in vedere vechile state pe care le am in domeniu-descoperit oficial/initializat din '96, ce timpuri faine-multzi habarnaveau de "club", la noi. Consider ca , deoarece hepperii au alt sistem de alimentatie, deci acestia au evoluat din stadiul de omnivori, in hepperivori, sa determinam o organizare mai avansata a hepperismului, binenteles, cit mai discret, sa nu patim ca evreii, ei cu steaua galbena pe piept, noi cu bulina gabena(de la galbinare= atentie, astia e cu galbinare profunda, persecutatii, ca ne cotropesc). Io, hepperist de aradia, declar pe proprie raspundere inceperea foiletonului, sub forma de tratat cu titlul "TRATAT DE HEPPERI SI EVOLUTIA OMULUI PE PAMINT", deci , axiomele de baza se vor numi AX-BAZ, cele secundaree AX-SEC, apoi vom vedea alte terminologii(trebuie sa vad unde sa fac o"legenda" cu termenii/prescurtarile folosite in tratat,apropo hepper-HHH HHH, pe parcurs, ca voi elabora tratatul "life", adica pe viu, adica pe site, nu intii pe o ciorna, sa zicem asa. Astfel

AX-BAZ1- TOTUL ESTE RELATIV, NUMAI UN LUCRU E ABSOLUT, ANUME, CA TOTUL E RELATIV.

AX-BAZ2 -NU PRETINDE ALTUIA SA TE ACCEPTE CA HHH, CA NICI TU ,DACA AI FI FOST IN LOCUL LUI PROBABIL NU LA-I FII ACCEPTAT- defapt e o forma ascunsa a selectiei naturale,nu???

AX-BAZ3 - NU EXISTA NICI O"HRANA"(inclusiv medicament) CARE SA NU AIBA SI EFECTE NEDORITE(singurul ce depinde e "doza" si contextul in care e"introdusa"

 

No cam atiit, ca deja iese fum din creer, vorba d-lui doctor Streinu, referitor la "pateu"(a se citi ficat), spunea ca este laboratorul(adica piatza libera-talciocul- unde se schimba de toate cu de toti, inclusiv tigari netimbrate) deci, vorba dinsului, anume ca el este economistul organismului care spune ce si cit si unde sa mearga, daca are cu ce, adica rulaj,dar la HHH, domina piatza neagra, si , concret acum la creerul meu nu mai ajunge energie ca astia de pe piatza neagra au facut un haos total-la ficat)

PS -bine , am inteles, voi studia si pagina de psihiatrie, am mai studiato, poate nu sa prins, pa :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: e caldurica mare pe afara, si in cadrul temei "MATERIA INTRO CONTINUA reORGANTIZARE", propun organizarea ascoiatiei/clubului hepperilor(expresie f simpatica al unuia de pe site, scuze, nu-mi amintesc numele, dar are un site si e din Iasi((ardeiassul)) amatori(eventual si profesionisti), avind in vedere vechile state pe care le am in domeniu-descoperit oficial/initializat din '96, ce timpuri faine-multzi habarnaveau de "club", la noi. Consider ca , deoarece hepperii au alt sistem de alimentatie, deci acestia au evoluat din stadiul de omnivori, in hepperivori, sa determinam o organizare mai avansata a hepperismului, binenteles, cit mai discret, sa nu patim ca evreii, ei cu steaua galbena pe piept, noi cu bulina gabena(de la galbinare= atentie, astia e cu galbinare profunda, persecutatii, ca ne cotropesc). Io, hepperist de aradia, declar pe proprie raspundere inceperea foiletonului, sub forma de tratat cu titlul "TRATAT DE HEPPERI SI EVOLUTIA OMULUI PE PAMINT", deci , axiomele de baza se vor numi AX-BAZ, cele secundaree AX-SEC, apoi vom vedea alte terminologii(trebuie sa vad unde sa fac o"legenda" cu termenii/prescurtarile folosite in tratat,apropo hepper-HHH HHH, pe parcurs, ca voi elabora tratatul "life", adica pe viu, adica pe site, nu intii pe o ciorna, sa zicem asa. Astfel

AX-BAZ1- TOTUL ESTE RELATIV, NUMAI UN LUCRU E ABSOLUT, ANUME, CA TOTUL E RELATIV.

AX-BAZ2 -NU PRETINDE ALTUIA SA TE ACCEPTE CA HHH, CA NICI TU ,DACA AI FI FOST IN LOCUL LUI PROBABIL NU LA-I FII ACCEPTAT- defapt e o forma ascunsa a selectiei naturale,nu???

AX-BAZ3 - NU EXISTA NICI O"HRANA"(inclusiv medicament) CARE SA NU AIBA SI EFECTE NEDORITE(singurul ce depinde e "doza" si contextul in care e"introdusa"

 

No cam atiit, ca deja iese fum din creer, vorba d-lui doctor Streinu, referitor la "pateu"(a se citi ficat), spunea ca este laboratorul(adica piatza libera-talciocul- unde se schimba de toate cu de toti, inclusiv tigari netimbrate) deci, vorba dinsului, anume ca el este economistul organismului care spune ce si cit si unde sa mearga, daca are cu ce, adica rulaj,dar la HHH, domina piatza neagra, si , concret acum la creerul meu nu mai ajunge energie ca astia de pe piatza neagra au facut un haos total-la ficat)

PS -bine , am inteles, voi studia si pagina de psihiatrie, am mai studiato, poate nu sa prins, pa :)

 

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HEI, NOBODY HOME??, "NO SIGNAL", HEI, madam simona, I'm crasy, care vrea sa zica, sint"dus", merci de complemet(direct), dar zici ca "daca inima e varza, nu mai trebuie sa, ma sfiesc"dupa vorble domnului Wiliams , cel citit de dumneavastra, (a, ok, am inteles, sintem in public, ok, "putzintica decetntza va rog", ok, fac ciocul mic, punem masca, otziruca zibim, si"oficial o ducem bine" , chiar si pe acest site; apropo , nu mam priezentat, voi incerca sa vad acuma daca pot, (sa intru acolo la prezentari), dar oricum fac o mica PREZENTARE si aici, deci , din 96 cind a fost depistat, am facut in2003(parca) juma de an de interferon, apoi in2005 peg+rib-3luni-si mia iesit"ca nu reactionez suficient de tare" , dar eu zic ca esential este, un regim de viatz mai linistit, mai retras, iar pt tratament-inca nu e chiar ok , nu atit din cauza medicilor, ci din"situatia"din "sist,sanitar" umllaturile si tot ce mai implica... pt tratament e un stres in sine, apooi pe perioada de tratam. eu zic ca ar trebui odihna"totala" tocmai pt ca ficatul"sa se concentreze pe dracusorul de virus" nu sa mai "spele si vasele murdare"..... din organism.Eu am reusit, zic eu sa imi fac un regim alimentar "bunicel"-cam scumpicel, si dubios pt unii-minc cit pot alune, nuci, piine neagra-fara coloranti!!..., arpacas muiat in apa, toate fructele, cind ma apuca dorul decarne, iau chiar si cotlet,dar il fierb, nu prajesc, mai ceva ciuperci, etc, dar e greu cind trebuie sa maninci intre oameni"normali...", ok, scuze de exhibitionismul de la inceput, am luat calmantele, si acum stau cuminte in banca mea si astept , pa

 

:)

inca nu mam prins ,ce si cum ,dna, ioi, scuze DOAMNA Deac, deci scuze ca fac haz de necaz, promit sa ma las de bautura, am luat calmantele, vai, stai, adica, statzi,(am facut deja reply rapid,acum mi-a picat fisa, de, am scris de mult2min), deci ce masina faina avetzi, mi-ar fi buna si mie, poate mi-o datzi prin programul"rabla", ca dacia mea e pensionara, dar tot o pun la lucru, la munca de jos, si inca biruie, numai ca are multe"carii"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru "zweistein"

 

MAI OMULE !

Daca ai hepatita c, limiteaza-te la acest subiect pe acest site !

Daca nu poti face asta....LA-SA-NE !

Pentru matrimoniale si alte discutii, cauta alte site-uri, nu avem timpul si dispozitia necesara pentru a citi aberatiile tale !

Ai probleme in primul rand cu limba romana, apoi cu stilul din cele 5 mesaje de pana acum nu cred ca vei convinge pe nimeni nici daca ai fi sanatos (fara HVC) sa-ti fie alaturi in viata.

 

Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun aceste randuri, sper sa intelegi si sa incetezi !

Numai bine in viitor !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×