Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Dupa divort ne putem intelege mai bine?

• Topic inchis Acest topic e inchis
11 replici la acest subiect

#1 vyogab

vyogab

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 12 mesaje

Scris 18 July 2006 - 04:40 PM

Salut! Sunt noua pe aici, dar ma bucur ca pot vorbi liber. Iata ce ma preocupa acum.
Dupa 8 ani de mariaj, timp in care relatia dintre mine si sotul meu s-a deteriorat, am hotarat ca trebuie sa divortez. Dupa mai multe discutii, am hotarat de comun acord sa ne despartim legal, dar sa locuim impreuna. Nu pot sa inteleg de ce actele au distrus tot ceea ce era frumos intre noi. Oare va fi mai bine dupa?
Momentan pare ca da. Voi ce credeti?
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 OacOac

OacOac

Orhidee

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 6064 mesaje

Scris 18 July 2006 - 04:44 PM

Nu actele au distrus ce era frumos...ci voi. :friends:
Ce treaba are o bucata de hartie cu fericirea a doi oameni?? :flowers:
  • 0

#3 Ravl

Ravl

simplu

• Gold Member
  • 13885 mesaje

Scris 18 July 2006 - 07:59 PM

Salut! Sunt noua pe aici, dar ma bucur ca pot vorbi liber. Iata ce ma preocupa acum.
Dupa 8 ani de mariaj, timp in care relatia dintre mine si sotul meu s-a deteriorat, am hotarat ca trebuie sa divortez. Dupa mai multe discutii, am hotarat de comun acord sa ne despartim legal, dar sa locuim impreuna. Nu pot sa inteleg de ce actele au distrus tot ceea ce era frumos intre noi. Oare va fi mai bine dupa?

adica :flowers: ... cum era si titlul unui film : "Adio, dar raman cu tine" ?!

... ma rog, s-au mai vazut cazuri... chiar si mai "grave" . :friends:))

acel "poate va fi mai bine" , eu am constatat pe propia mea piele, faptul ca este o mare minciuna...
dar este doar o parere personala... nu o axioma .

daca voi simtiti ca va este mai bine... ramaneti asa...divortati, dar impreuna ! :o:)
  • 0

#4 Jinxy

Jinxy

flamme en cendre

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStrica
  • 289 mesaje

Scris 18 July 2006 - 09:44 PM

De ce mai divortati daca oricum ramaneti impreuna, daca va continuati viata impreuna, in aceeasi casa?
  • 0

#5 dan-marius

dan-marius

fara titluri preferentiale :)

• Gold Member
  • 6651 mesaje

Scris 18 July 2006 - 10:58 PM

Nu actele au distrus ce era frumos...ci voi. :friends:
Ce treaba are o bucata de hartie cu fericirea a doi oameni?? :flowers:

N-are nici o treaba... dar lipsa sau prezenta ei poate insemna multe.
  • 0

#6 Yvo

Yvo

suflet rebel

• Advanced Member
  • 2022 mesaje

Scris 18 July 2006 - 11:41 PM

asta se numeste o grija in minus, mai putina responsabilitate.... nu-i o idee rea, asa se pot descoperii adevaratele sentimente, cand nu sunt legate de o lesa :sorry:
  • 0

#7 gangelo

gangelo

Garoafa

• Mirckuitori
  • StricaStrica
  • 82 mesaje

Scris 19 July 2006 - 01:12 AM

cand o sa aflu am sa va zic :sorry:
  • 0

#8 Her

Her

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 818 mesaje

Scris 19 July 2006 - 08:59 AM

In mod sigur! Ma nedumereste insa decizia voastra de a locui impreuna. Cand vrei sa te desparti de cineva , o faci de-adevaratelea...
  • 0

#9 vyogab

vyogab

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 12 mesaje

Scris 19 July 2006 - 09:22 AM

De ce mai divortati daca oricum ramaneti impreuna, daca va continuati viata impreuna, in aceeasi casa?

Problema este ca exista doi copii la mijloc si de aceea mai dorim sa incercam sa fim impreuna. Totusi inainte de casatorie oamenii au mai multa grija la cum se comporta, ce spun, ce fac, pe cand dupa, totul confera o siguranta, care te face sa nu mai fii atent la neviole celuilalt,(nu e vorba de mine, asta a facut sotul meu). Eu cred ca dupa ce nu va mai avea siguranta ca sunt a lui, va fi mult mai atent cu toate(de ex. in 8 ani de cand suntem casatoriti nu am fost in nici un concediu, nu prea iesim, mai mult pentru copii si viata noastre este extrem de monotona )
  • 0

#10 Anca/Maria

Anca/Maria

cold as ice

• Silver Member
  • 4356 mesaje

Scris 19 July 2006 - 09:25 AM

am niste prieteni care au divortat de 4 ori si tot de atatea s'au recasatorit :sorry: . Treaba e ca acum stau impreuna si e .... mai bine. Cand l'am intrebat pe el de ce e asa.... mi'a raspuns ceva de genul..."Pai cand ne certam ne mai abtinem, ca stim ca suntem despartiti si n'avem dreptu'" :blink: :scare:
  • 0